Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az államadósság a gátja a...

Az államadósság a gátja a magyar fejlődésnek?

Figyelt kérdés
2011. szept. 19. 21:56
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
55%
Az egyik legnagyobb gátja. Az állam tíz forint adóbevételéből 7 adósságtörlesztésre megy, a maradék 3 forintokból kell fenntartani az egészségügyet, az oktatást, a rendőrséget, a közigazgatást - az egész országot.
2011. szept. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
7%

"Ezt az élénkítést hogy kell elképzelni?"


A Fideszed mit ért alatta? :)

2011. szept. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
33%

A válasz írója 53%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 23:14


Most egyet kell értenem veled.


A 64%-os válaszadó hungarista.

Talán így érthető, miért ilyen "egyszerűen nagyszerű" a világszemlélete.

2011. szept. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
94%
A magyar fejlődés gátja, hogy nincs se mezőgazdaságunk, se iparunk, gyakorlatilag ki vagyunk szolgáltatva a külföldi érdekeltségű cégeknek, és a különböző külföldi gyárak exportjából élünk. A mezőgazdaság, és az építőipar romokban, a kilencvenes évek elejétől kezdve teljes iparágakat lehetett megvásárolni bagóért (lásd Mal zrt.) , leültünk az EU-nak, (lásd cukortermelés) és e miatt rengetegen váltak munkanélkülivé, valamint a gazdaságot külső forrásból kellett finanszírozni, aminek az eredménye a magyar államadósság. Az alacsony foglalkoztatottság miatt a járulékbevételek alacsony szintűek, ebből nem lehet megfelelően finanszírozni se az egészségügyet, se a nyugdíjakat, e-miatt a járulékterhek folyamatosan nőnek, és a fent említett két rendszer egyre rosszabb helyzetben van. Viszont az alacsony foglalkoztatottság egyik oka a béreket terhelő járulékok arányában lelhető fel. Ez egy ördögi kör. Visszatérve az adósságra, a külső államadósság mértéke hatalmas e-miatt a jegybanki alapkamatot magasan kell tartani, hiszen a forintot nem szabad hagyni leértékelődni, mert az a devizaadósságot jelentősen növelné, ugyan úgy mint egy lakossági hitel esetében. Viszont a magas jegybanki alapkamat miatt a hazai hitelek igen magas kamattal rendelkeznek, ami megfojtja a gazdaságot, hiszen nagyon drágán tudnak beruházni a beruházók. Ebben a formában semmiképp nem tud nőni a gazdaság, ezért minden kormánynak beleértve a mostanit is, és az előzőt is meg az az előttit is stb... forráselvonással, azaz megszorításokkal kell élnie. Írok egy példát. Most megemelték az áfát 2%-kal, de ez természetesen minden fogyasztási cikk árán meg fog látszani, ami a fogyasztás, és a kiskereskedelmi forgalom csökkenését idézi elő. Így volt ez akkor is, amikor Gyurcsány megemelte az ÁFÁ-t, és így van most is, ehhez képest a bérek a bruttó 210 000 alatti sávban csökkenni fognak, ide az emberek elég nagy hányada tartozik, ami újabb fogyasztás, és forgalom csökkenést jelent. Hogy ez miért baj? Mert ha az emberek kevesebbet fogyasztanak, csökken a forgalmi adó bevétel, csökkennek a céges bevételek, és ezáltal a nyereségadó bevétele az államnak, így szép lassan újabb megszorító csomagot kell eszközölni, hiszen a költségvetés forrásai újra kisebbek lesznek, illetve újabb ad hoc adókat, vagy kis adókat kell bevezetni, annak érdekében, hogy a költségvetési egyensúly helyre álljon, de e-miatt a befektetők kerülik majd az országot, újra leminősítenek minket, és a kamatfelár miatt drágul az ország hitelezése, ami végső soron az adósságállományt növeli. Ha valamivel nem értetek egyet nyugodtan írjátok le.
2011. szept. 20. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
0%

"igen 2.? Azt hittem hogy Matolcsy emelte fel 2%-al az áfát"


És Matolcsy nem gátja a fejlődésnek? Vagy mit akarsz ezzel mondani?

2011. szept. 20. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
0%

"2. akkor ez egy ördögi kör?:)

Az államadósság magasabb adókat generál, a magas adók pedig államadósságot."


Így van. Magasabb adók esetén több az adócsalás ezáltal csökken az állam bevétele.

2011. szept. 20. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
22%

"Ezt nehéz lesz a fidesznek megjavítania. "


És tudod miért? Mert semmit sem akarnak megjavítani. A Fidesz 98 és 2002 közt is megduplázta az államadósságot, annak ellenére hogy akkor még volt mit eladniuk és folyt is a privatizáció ezerrel.

2011. szept. 20. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
93%

"A válasz írója 63%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 02:06


Teljesen egyetértek veled.


Csak kiegészíteném.


Amíg nincs az országban egy széles "teherhordó" közép, akiknek a jövedelme valahol nettó 250-300 e Ft nál kezdődik, addig nem is várható kitörés. Ezeket az ebereket nem szuper vállalkozóknak kell elképzelni, hanem a jól teljesítő kisvállalkozóknak, "akik nagyrésze ma kényszervállalkozó" sőt akár jól teljesítő szakiknak akik alkalmazottak. Egyszerüen nem lehet a mai fogyasztás mellett gazdaságot működtetni, mert nem elég széles a fogyasztás skálája. Nem lehet az országban mindenki arra ráállva hogy csak a legszükségesebb termékeket és szolgáltatásokat kínálja, mert akkor csak egymásnak vágnak folyton keresztbe. Ha szélesebb lehetne a fogysztás és olyan termékekkel és szolgáltatásokkal is meglehetne élni a piacon ami nem "minimáltrendes" az átlag számára ez igénybevehető lehetne, akkor ugrásszerűen jönnének létre az új munkahelyek.

Csak lásd azt a tucatnyi garázsboltot, amit nem azért nyitottak mert ez volt az életcéljuk, hanem mert a minimumot akarják kielégíteni. Ami magában foglalja a fejlődés lehetetlenségét " mert soha nem lehet belőlük nagy bolt" és csak vegetálnak a működtetőik.

Vagy az építő-ipar, ahol a kereslethez képest hatalmasak az adók. Az az, 20 éve az adóelkerülés az ép-ip elsőszámú versenyképességet jelentő megoldása. Az az 1500Ft s rezsi óradíj "ami nem lehet legális adózott mert nem maradna belőle semmi" de nem tud mit csinálni senki mert valamiből élni kell, és mivel nincs szélkes fogyasztás lakni meg csak kell, túlzsúfolt ép-ipari szektorban próbálkozik. Elarózott 2-3 fős csapatokban, hiszen mivel nem adózik és fél legálisan működik, a fejlődés ki van zárva. De sorolhatnám a rosszúl kialakúlt gazdasági szegmenseket, ami csak azért alakult ki mert magasak az adók és kevés illetve szűk a fogyasztás.


Hogy lehetne megszűntetni ezt a helyzetet?


Elsősorban a hazai piacaunk rendberakásával.

Hiszen hiába emelünk bért, ha annak a profitja megy ki külföldre, és nem itt fejti ki a komparatív hatását.

És itt a kényes pont. Ugyanis a rendszerválltó pártok közzül senki nem meri meglépni amit meg kellene.

Amik a nyugat Eu ban mindenhol léteznek.

Bujtatott piacvédelem, hogy ne hozhassanak be mindent ami megöli a magyar mezőgazdaságot, feldolgozó ipart, és ipart. Import kiváltások maximális állami szintű támogatása, hiszen hazai terepen könnyebb lenne visszavenni a piacainkat, mint külföldön újakat szerezni.

És sok hasonló ösztönzés, amilehetséges.


Csak hogy a mai politikai garnitúra erre alkalmatlan, hisz megvásárólhatóak és zsarólhatóak, az az megsem próbálnak széllel szemben pisilni. "pedig más választás nincs"

2011. szept. 20. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
59%
SAJNOS ezt az adósság csapdát jól kitervelte a Gyurcsány-kormány és a Bajnai-kormány.
2011. szept. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezt a sok hasznos választ!


És mikor nőtt meg ennyire az adósságunk?

2011. szept. 20. 12:00
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!