Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » At egyik lehetséges és valós...

At egyik lehetséges és valós megoldása lehetne a Magyar államadósság átütemezése, a gazdaság mélypontról való elmozdítása érdekében?

Figyelt kérdés
2009. okt. 11. 01:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%

Igen, nagy segítség lenne.Ha egy erős kormány ezt erőltetné, muszáj lenne belemennie az

IMF-nek, mert nekik az az érdekük, hogy megkapják a pénzüket.

2009. okt. 11. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Elvileg igen,ha nem olyan fafej lenne kormányon,mint Antal József volt.A rendszerváltáskor Horn Gyula és Németh Miklós akciója miatt nagyon jól álltunk a németeknél.Felajánlották,hogy a hiteleink egy részét elengedik,másik részét átütemezik.Antal nem fogadta el,mondván,hogy Magyarország eddig is pontiosan fizette a hiteleit,ezután is így lesz.Nagyon jót tett vele az országnak !
2009. okt. 11. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

Természetesen igen. Kérdés, van e rá mód, és, ha van, nem élünk e vissza vele - az államháztartás rendbetétele és a szükséges reformok helyett, újra osztogató módba lépünk?

Azt ne feledjük el, hogy nem csak Magyarország, hanem az IMF is a sarkára tud állni egyszer, és mi tratozunk neki, nem ő nekünk!

2009. okt. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az adósságátütemezés témája a 90-es évek elején-közepén volt az egyik kedvenc gondolat, amikor Lengyelország későbbre halasztotta bizonyos adósságai kifizetését, és ez egyesekre olyan mély benyomást gyakorolt, hogy azóta sem tudnak leszállni a témáról. Azóta is felbukkan időnként, mert jól hangzik, noha a körülmények azóta teljesen mások lettek. A magyar államháztartás kiadásainak kb. 7-10%-át teszi ki az adósságszolgálat, és a fejlett országokban is 5-10% körül alakul ez. Tehát semmi sem igaz abból az elterjedt hiedelemből, hogy az állami költségvetés nagy része az adósság finanszírozására menne vagy hogy az ország legsúlyosabb problémája az államadósság lenne (ha már adósság, akkor a lakosság egy részének eladósodottsága komolyabb). Persze újra és újra fel lehet dobni az adósságátütemezés témáját, csak nem véletlen, hogy ezt csak a sarki kiskocsmában szokták felvetni a nyugdíjas kohászok, miközben közgazdászok érdemben nem foglalkoznak vele. (Az utóbbiból, ti. hogy a szakértők nem foglalkoznak vele, aztán lehet összeesküvéselméleteket is gyártani, hogy pl. minden közgazdász gonosz neoliberális hazaáruló, mert nem hódol az Adósságátütemezés kultuszának, és ezzel kész is bizonyos ma divatos pártok világnézete.)
2009. okt. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Van-e mód?

Az IMF nek már több a veszteni valója lassan mint nekünk, hiszen bizonyos köröket akik jelen vannak az országban nagyszámban szorosan mellé lehet besorolni.

Nem véletlen az összefonódás sok tekintetben. Lehet hogy mi tartozunk, de sok furcsa ügybe botlanánk ha elkezdenénk a feltételeket megvizsgálni ebben biztos vagyok.

Talán ma már mi is joggal „követelhetünk” hogy ha a számunkra érthetetlen feltételeket végig nézzük! És talán kérhetünk sokkal merészebbet is, persze csak úgy hogy az nekik is megfeleljen, mert ez is csak egy üzlet aminek vannak feltételei és határai.

Elkerülhetetlenek a teljes szerkezeti átalakítások, a közszférában EÜ, Nyugdíj, szoc ellátás,

államigazgatás, önkormányzatok, a hatékonyabb működés, és a redistribúció 40% os csökkentésére. De a duális gazdasági rendszerünk jövedelem termelését is a járható egyensúly állapotba kell helyezni, ahogy az export-import kozmetikát is meg kell szüntetni.

Pontosan jól időzítünk, illetve szerencsénk is lehet, mire ezeket 1 év alatt „lezongorázzuk.”

És itt még nem szabadna hogy vége legyen, amire minden esélyünk meglenne mint gazdasági mint politikai értelemben. Rengeteg felszabadult forrásunk lehet mire idáig eljutunk, és talán egy olyan lehetőségünk lesz ami még soha nem volt: A rendszerek működőképességéből fakadó megtakarítás, A redistribúció által elért belső megtakarítás, az adósság átütemezés által létrejött megtakarítás, az Eu s pénzek, ezeket ki kell használni még legalább 2 évig.

Egy anticiklikus, protekcionista, és import kiváltásokkal tarkított ( lehetőségekhez mért)

gazdaságpolitika még egy dobbantót is jelenthetne. Ekkor elmondható lenne hogy mindenki kivette a részét és komoly esélyeink lennének egy teljesen más Magyarország felemelkedésére. Ezek után ismét el lehet kezdeni egy aktívab módon törleszteni, a fiskális politikát szorosra fűzni, ahogy a monetárist is, miközben új piacokra nyitni és meglovagolni a tranzit kereskedelmet.

Erre épít egy magyar párt a ha figyelmesen elolvasod a programját.

2009. okt. 11. 08:49
 6/12 A kérdező kommentje:

"Az adósságátütemezés témája a 90-es évek elején-közepén volt "


Nem a jelenlegi szint a legnagyob baj barárom(az is a gazdasági szerkezetünket figyelembe véve)

Hanem az extra magas kamatok miatti csapda kialakulálsa

ami azért nem hétköznapi. És még szép hogy elméleteket gyártunk mikor a hasonló potenciájú országoknak mint mi

1/3 kamat szintre adtak hiteleket, vajon miért?

2009. okt. 11. 08:55
 7/12 A kérdező kommentje:

Antall-ról csak ennyi és megérted.

[link]

2009. okt. 11. 08:58
 8/12 A kérdező kommentje:

Persze monetáris értelemben is lehetne egy huszárvágásunk. Egyoldaluan a mirészünkről, hivatalos fizető eszközzé kell nyílvánítani az €.

Gyakorlatilag most is így kereskedünk, és csak mint egy sebezhető játékpénz a FT. Talán most lenne rá a leg jobb lehetőség mert a fogyasztásunk kicsi. A románok ezt csinálják és sok előnyük van belőle, de a $ ral is sok ország megcsinálta már. Követni kellene, és egy gondal kevesebb.

2009. okt. 11. 09:06
 9/12 anonim ***** válasza:

"Egyoldaluan a mirészünkről, hivatalos fizető eszközzé kell nyílvánítani az €."


Veszélyes ötlet, az euro bevezetése ugyanis lassíthatja a felzárkózást.

2009. okt. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"1/3 kamat szintre adtak hiteleket, vajon miért?"


Mert nem megbízható az ország. Komolyan, te megbíznál egy olyan kormányban, mint a Gyurcsány-kormány, amely romló államháztartási mérleg mellett adót csökkent, titkolja, hogy milyen rossz a helyzet, aztán a választás után 1 hónappal meg adót emel stb.?


A bizalmatlanság nem véletlenül áll fenn a magyar kormánnyal szemben, azt ki kellett érdemelni.

2009. okt. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!