Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lesz még jövőm Magyarországon?

Lesz még jövőm Magyarországon?

Figyelt kérdés

Most állok továbbtanulás előtt, még legaláb 5-6 évem van mire diplomát szerzek, és én nem szeretném itthagyni a hazámat, tényleg nem, mert el se tudom képzelni, hogy más nyelven kelljen dolgoznom, TV-t néznem újságot olvasnom, de ha így haladunk tovább, akkor bizony kénytelen lesz a legtöbb diplomás külföldön jobb élet reményében lakni.

Álmodhatok még róla, hogy magyar maradhatok?


2011. szept. 18. 11:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%

Persze. Csak nem Magyarországon. Külföldön is lehetsz magyar.

Sajna több évszázados történelmi tény, hogy mindig az járt jól, aki időben meglépett innen. Nem véletlen az sem, hogy a legtöbb nagy feltalálónk is külföldön tudta csak kiteljesíteni a munkáját. Mo. arra jó, hogy el lehessen származni innen.

2011. szept. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Persze. gondold jólmeg, hogy mit fogsz tanulni. Válassz olyan diplomát ami ér is valamit. Akkor nem lesz gondod se az elhelyezkedéssel, se a fizetéssel.
2011. szept. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nemzetközi gazdálkodás BGF-en ha felvesznek:)

Ha nem akkor is valamilyen közgazdasági szak

Persze tudom, hogy magyar maradok de szerintem lehet érteni, hogy mondtam a magyart.

2011. szept. 18. 11:45
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de az pont az a diploma amivel Dunát lehet rekeszteni. CSak ezzel nem fogsz állást találni
2011. szept. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és ezzel külföldön se érsz semmit
2011. szept. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nyugaton nem szükséges diplomásnak lenni hogy megéljen az ember, mert azokat a szakmákat is megfizetik amiből itthon hónapról-hónapra tengődsz. Megkapod a szabadságpénzedet, nincs kettős jelenléti ív vezetés, nem dolgozol 2x annyit mint amire bejelentenek. Ha pedig többet vállalsz annak lesz látható eredménye.

De amennyiben olyan helyet találsz ahol elismerik a diplomádat nem kell aggódnod a jövőd miatt.

2011. szept. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"Nemzetközi gazdálkodás BGF-en ha felvesznek:)

Ha nem akkor is valamilyen közgazdasági szak "


Szerintem ezt a kommentet olvasd újra.


"Persze. gondold jólmeg, hogy mit fogsz tanulni. Válassz olyan diplomát ami ér is valamit. Akkor nem lesz gondod se az elhelyezkedéssel, se a fizetéssel."



Ezzel nem fogsz nagyon itthon elhelyezkedni. Legalábbis szakmában nem. Ma itthon főleg a műszaki mérnöki szakok, informatika szakok és a természettudományi szakok a vezetők. Persze van még 1-2 olyan amivel el lehet helyezkedni (mint orvos), de lehet nem éri meg.

Az általad említett szak pont az amivel nem nagy az esély az elhelyezkedésre. Én a helyedben reál szakra mennék.

2011. szept. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Természetesen lesz. Csak szavazz mindig a Fidesz ELLEN!
2011. szept. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%

Magyarországon nem lesz jövőd, de külföldön is lehetsz magyar. Az ország egy jelentős része ma is külföldön van.

A diploma remek ötlet, tanulj minél többet, és tartsd szemelőtt, hogy bármiyen végzettséget szerzel, többet kereshetsz majd vele külföldön.

Majd azután, ha érdemes lesz, akkor bárhonnan hazatérhetsz. Még Ausztráliából is haza lehet ma már utazni 24 óra alatt.

2011. szept. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Álmodni álmodhatsz ,de ha nem akarsz éhbérért,arra kötelezve törvényileg ,hogy szard le a gyereked ,a családod és egyáltalán ,ne legyenek emberi igényeid érzéseid akkor menj innen.Nem túl rég még én is ellene voltam a kiköltözésnek,de most már én is azt mondtam a saját 18 éves lányomnak,hogy menjen innen.

Pedig hidd el fáj a lelkem érte.

2011. szept. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!