Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a célja a fidesznek?

Mi a célja a fidesznek?

Figyelt kérdés
Arányos adórendszert szeretnének megvalósítani, de az egykulcsos szja objektíve rosszabb az alsó középosztálynak, és a középosztály egy bizonyos részének, mint a progresszív adórendszer. Azt szajkózzák, hogy nem akarnak megszorításokat eszközölni, ehhez képest az oktatásból, a rendvédelmi szervektől, és az egészségügytől is megvontak forrásokat. Ráadásul nekem nagyon sok fideszhívő mondta azt, hogy jól teszi a kormány, hogy megszorításokat eszközöl... Átlátható adórendszert szeretnének, de sorra merülnek fel a kisebb adónemek ötletei, a chipsadót már be is vezették. Írja már le nekem valaki, aki járatos ebben, hogy milyen közgazdasági paradigma szerint, mit vár ezektől az intézkedésektől a fidesz, milyen víziója van a kormánypártnak az ország jövőjével kapcsolatban? Az oktatásról, és a szociális rendszerről nem is beszélve. Éveken keresztül azt szajkózták, hogy ingyenes oktatás kell, most pedig kevesebb államilag támogatott felsőoktatási férőhelyről, és magasabb tandíjról beszélnek.
2011. szept. 11. 17:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%

Orbánnak és Matolcsinak halvány lila gőze sincs a gazdasághoz. Csak az a fontos,hogy ők jól járjanak.

Ötletelnek,és vagy bejön vagy nem. De a jelek szerint inkább nem.

2011. szept. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%
Minél rövidebb idő alatt, minél nagyobb kárt tenni.
2011. szept. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Panda Péter ***** válasza:
86%

én úgy gondolom, hogy ők maguk valóban elhiszik, hogy ezzel segítenek az országnak, és puszta segítő, jó szándékból teszik amit tesznek.

az már egy más dolog, hogy szerény véleményem szerint baromságokat csinálnak, de igazából ez a köznép hibája, ha csak úgy szó nélkül lenyel olyan apróságokat mint a nyugdíjrendszer szétcseszése, stb.

2011. szept. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%

"...milyen közgazdasági paradigma szerint, mit vár ezektől az intézkedésektől a fidesz, milyen víziója van a kormánypártnak az ország jövőjével kapcsolatban? "


Nincsen semmilyen közgazdasági paradigma, csupán megőrizni a hatalmat bármi áron, a pozitívumokat folyamatos kampányolással saját sikerüknek, az összes problémát pedig "azelmúltnyócév" hibájaként beállítani. Tavaly tavaszig az volt a tervük, hogy 7%-ig engedik elszállni a hiányt, és ebből osztanák ki az egykulcsos adóhoz (meg Orbán és sleppje havi nettó félmilliós jövedelemnöveléséhez) szükséges 800 milliárdot. Aztán Barroso a fejükre koppintott, onnantól kezdve pörög az "államadósság elleni harc" című lemez. A nyugdíjmegtakarítások elkobzásával nyert pénzből osztogatnak, ünneplik saját magukat, de mivel ez a pénz sem tart örökké, és a közgazdaságtan makacs számtani tényeken alapul, most ők is megszorítanak, persze ezeket a megszorításokat már nem sarcnak, hanem reformnak hívják. Arról, hogy a nyugdíjakat a jövőben miből fogják fizetni, már nem szól a fáma.


Ennyit a Fideszről és a koncepciójukról.

2011. szept. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%
Az ország rombadöntése.
2011. szept. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Én szeretném hallani egy fidesz szimpatizáns véleményét is.
2011. szept. 11. 18:13
 7/17 Dick Esmen ***** válasza:
100%
Nos,én nem vagyok fidesz szimpatizáns de fogadjunk hogy ha ír ide ilyen akkor az biztos benne lesz a szövegben:"de az emút nyóc év!"
2011. szept. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
89%
A fidesz céja a saját zsebük megtömése,az ország szétlopása és eladása,a Magyar földek külföldi kézbe juttatása,és Orbán királlyá koronázása.
2011. szept. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
valaki linkelje a kérdést kolopelének majd ő megmondja
2011. szept. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
A büdös mszp-szdsz ellopott mindent az elmúltnyócévben, szegény fideszeseknek alig maradt lopnivaló!
2011. szept. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!