Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lesz még, aki dolgozzon...

Lesz még, aki dolgozzon Magyarországon?

Figyelt kérdés
[link]
2011. szept. 5. 06:21
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Én fél éve jöttem ki Angliába, 2 hét alatt találtam munkát, igaz "csak" konyhai kisegítés volt és minimálbért kaptam. De ennek ellenére a minimálbérből is tudtam mindig valamennyit félretenni. Ez otthon elképzelhetetlen lenne. 1 hónapja pedig már a saját szakmámban(informatika) dolgozom egy informatikai cégnél.(Jóval a minimálbér fölött keresek.) A kivándorlás elsődleges oka nálam nem feltétlenül a pénz volt, hanem a munkakörülmények és általános életszínvonal emelése.

Sokan hazamennek azok közül akik kijönnek, ez igaz, de főleg azok mennek haza, akik nem tudnak túllépni a kisegítői meg hasonló munkákon vagy pedig otthon van a családjuk.

2011. szept. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

"Ja, ja, az ország krémje megy ám pincérkedni Párizsba meg mosogatni Londonba :))))


Informatikus, gépészmérnök stb. itthon is megél a fizetéséből simán. Nem ők azok, akiknek a dublini McDonalds kiugrási lehetőséget jelent."


Érdekes! Csak az én ismeretségi körömben rengeteg informatikai végzettségű, illetve mérnök ember ment ki különböző nyugati országokba dolgozni! És akár hiszed, akár nem, ha valaki kimegy egy jó végzettséggel és nyelvtudással, akkor sem biztos hogy rögtön a szakmájában fog tudni dolgozni, mert nincsenek helyi referenciái. Így, hacsak nincs rengeteg spórolt pénze, akkor egy diplomásnak is el kell vállalnia minden adandó munkát, hogy pénzt keressen. Sokan azonban alantasnak tartják az ilyen munkákat, ezért inkább nem is jönnek ki. A bátyám, 2 éve jött ki, kevés tartalékkal(max 2-3 hétre elég pénze volt csak)és diplomás informatikus létére kukásként dolgozott 3 hónapig, majd ezután tudott elhelyezkedni a szakmájában. Én pedig annak ellenére, hogy az infósok meg mérnökök otthon is jól keresnek, nem mondanám hogy olyan nagyon meg lennének fizetve.

2011. szept. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
25%

ma 09:24


Egy informatikus 1-2 év tapasztalattal itthon simán megkeres havi nettó 500-600 ezret, néhány évvel később már 1-2 milliót is.


Hogy ilyen kilátásokkal minek kimenni kukázni Londonba, azt sose fogom megérteni, de hát a disszidensek gyakran elég furcsa emberkék.

2011. szept. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
28%
Valóban így van, azok az emberek akik már nem pályakezdők, és nagyon jó és keresett szakma van a kezükben, nem fognak kimenni külföldre, ahogy azok sem akik egy jól menő vállalkozást, céget, gyárat működtetnek. Ahogy az előttem szóló is fogalmazott, a 400-500 ezer simán megvan, és az orvosok akik már minimum adjunktusi szintűek, ők sem fognak kimenni. Jól is keresnek, hiszen ott van nekik a fizetés mellett amit a magánrendeléseiken keresnek, a heti több műtétjükről meg már ne is beszéljünk, minimum 500 ezret jelent nekik pluszba egy héten, egyáltalán nem olyan rossz itt a helyzet, mint azt az állandóan siránkozók beállítják, mert mondjuk mint utcaseprő nem keres annyit mint egy vállalati vezető vagy egy mérnök, ügyvéd, stb. A pályakezdők pedig először tegyenek le valamit az asztalra, ne azonnal akarjanak százezreket keresni, mert ez nem így működik.
2011. szept. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
59%

"Egy informatikus 1-2 év tapasztalattal itthon simán megkeres havi nettó 500-600 ezret, néhány évvel később már 1-2 milliót is.


Hogy ilyen kilátásokkal minek kimenni kukázni Londonba, azt sose fogom megérteni, de hát a disszidensek gyakran elég furcsa emberkék."


Amiket írsz fizetéseket azok szerintem nem valósak, mert ennyit nem keresnek otthon az infósok. (BME-s diplomás ismerősöm keres két év tapasztalattal Bruttó 380.000 Huf-ot!)

Mondtam, hogy a kivándorlásnál nem a legfőbb szempont a pénz! Mert itt van egy más kultúra, embereknek más az egymáshoz való hozzáállásuk. Otthon széthúzás van, egymás sárba tiprása, a gazdag szidja a szegényt és fordítva. Mindenki mindenki ellen van. Otthon nettó 245.000 Huf volt a fizetésem, és annak ellenére hogy kezdetben itt sza* munkát végeztem, most hogy már a szakmámban dolgozok, azt mondom, hogy teljesen megérte kijönnöm. Visszamenni pedig Magyarországra több, mint valószínű hogy nem fogok.

2011. szept. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
28%

"Visszamenni pedig Magyarországra több, mint valószínű hogy nem fogok."


Na látod ennek örülök. De kérlek, a magyar fórumokat se szennyezd. Írjál angol fórumokba.

2011. szept. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
57%

"Otthon széthúzás van, egymás sárba tiprása, a gazdag szidja a szegényt és fordítva. Mindenki mindenki ellen van."


És ezért tartunk ott, ahol vagyunk. Ez nem csak egy mellékes pont, hanem ez a fő ok, hogy Magyarországon rosszak az életkörülmények. Mivel az emberek utálják egymást, így az egész társadalmunk rossz alapokra van szervezve és nem is tud nagy hatékonysággal működni, így nem tud teljesíteni az ország sem, így maradnak alacsonyak a fizetések és így nem tudják egymást elviselni az emberek sem.

2011. szept. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
37%

Majd én valamikor.. 3-5 évet adtam, hogy összeszedjem magam külföldön, majd hazaköltözzek.

A Balatoni éjszakákat, magyar csajokat, barátokat, nem pótolja semmilyen fizetés. Aki irogat itt, hogy így meg úgy külföldre költözik az egy hónapot nem dolgozott még kint..

2011. szept. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
51%

" Mivel az emberek utálják egymást"


Majd ha az összes magyargyűlölő emigrált, jobb lesz a hangulat az országban.


Csak az a baj, hogy ezek mindig csak beszélnek róla, hogy kivándorolnak, de amikor a cselekvésről lenne szó, már nem olyan bátrak.

2011. szept. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

"Informatikus, gépészmérnök stb. itthon is megél a fizetéséből simán. "


Nem biztos, hogy csak csak a megélhetés miatt megy ki. Sokan ezekből a szakmákból azért mennek ki, hogy tudjanak pénzt gyűjteni lakásra. Rokonom gondolkodik azon, hogy elmegy mert nem ugyanaz a kettő. Itthon 7 éves tapasztalatával kap fél milliót. KInt kapna másfelet.

2011. szept. 5. 12:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!