Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok Pataki Atilla...

Mit szóltok Pataki Atilla mondókájához?

Figyelt kérdés
Engem nagyon felidegesitett.Azt gondolná az ember hogy értelmes ember erre fel felvett svájci frankra 45millió Ft-ot és most csodálkozik hogy kifizetett 15millió Ft-ot és hogy még több mint 50 milliót kell vissza fizetni-e és már nem tudja hogy hogy
2011. szept. 4. 23:06
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
94%
Dr. Krimes György
2011. szept. 5. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
köszönöm
2011. szept. 5. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Megérdemli. 200 ezerből egy vályogházat fel lehet építeni cseréptetővel.
2011. szept. 5. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
47%

Többször hallottam már efféle megnyilvánulásokat, mint pl. az "azt hittem, hogy értelmes ember".


Ne legyünk már ennyire gyökerek, de tényleg! Ha valaki történetesen tényleg nem túl értelmes, vagy csak nem eléggé tartott annak idején a deviza alapú kölcsönöktől, meggondolatlan volt, esetleg nagyon is okos az illető, de nem értett hozzá (khm, talán ez nem is az ő feladata lett volna), akkor az az ember adott esetben a családjával együtt dögöljön meg éhen?! Vagy mit szeretnétek itt páran, mégis hogyan gondoljátok?! Hogyan lehet az, hogy sokunkban, magyarokban egy szikrányi empátia sincsen? Hogy nem tudjuk mi az, hogy figyelni a másik emberre?


Persze itt most nem azokat sajnálom akik nem képesek lejjebb adni... Bár valahol azt is meg lehet érteni: felépítesz egy élet alatt valamit, aztán egyik pillanatról a másikra egy rád sózott rossz hiteltermék miatt elveszítesz majdnem mindent - lesújtó.


És igen rád sózott, mert emlékszem anno mikor mi akartunk lakáshitelt, eszünkbe nem jutott volna, hogy felvegyük, ha csak 1% esélyét láttuk volna annak, hogy néhány év múlva kétszer annyi lesz a törlesztő. És emlékszem arra is, hogy az ügyfélszolgák milyen vehemensen - nyilván utasításra - ajánlották a svájci frankot. Szerencsére, kedves kárörvendők, mi nem kaptuk meg, úgyhogy most boldogan fizetünk 40 ezret egy szép kis lakásért egy magyar családnak és nem egy külföldi banknak.


De ettől még nem nézem le azokat akik bajban vannak! Ez csak a bunkók és egyben az alacsonyabb intelligenciát örököltek kiváltsága.


(Igen örököltek, úgyhogy lehet nyugodtan olvasgatni sznob regényeket, lehet minden második szavad az "így" és a "nyilván", fogalmazhatod erőltetetten a mondataidat a társaságodhoz illően kacifántosra...70%-ban akkor is csak egy gyökér maradsz.)

2011. szept. 5. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Kolopele

Azért h.lyeséget ne mondjál már.Ha nem a rózsa dombon veszel házat hanem mondjuk a 19.kerületben vagy más kerületben akkor 20millióért igenis lehet venni szép házat ami nem egy 2szóbás romhalmaz


A válasz írója 68%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 04:45


Hát nem tudom szerinted ki nevezte gyökérnek stb-nek azokat akik felvették a hitelt mert szerintem senki.


De ha már itt tartunk hogy gyökerek meg minden.Szerinted nem gyökériségre vall hogy ott van a szerződésben hogy árfolyam kockázatos (vagy valami ilyesmi) amibe bele egyeznek és amikor felment a frank ára akkor jaj veszékelnek.Írta az egyik kommentelö hogy Pataki milyen jól megmondta hogy ez a bankok spekulációja.Kérem szépen utólag mindenki okos nem most hanem akkor kellet volna gondolkodni amikor felvették a hitelt.A másik meg a bankokra akarnak hárítani mindent pedig ha jól tudom azután következett be a magas frank ár miután Olaszország és Görögország is csődöt mondott.


Amúgy nem tudom mert erről saját tapasztalatom nincs de pl a nővérem is vett fel pénzt 5millió Ft-ot és ö bement megmondta mit szeretne és nem ajánlgatták neki a frank hitelt.

2011. szept. 5. 10:29
 16/26 anonim ***** válasza:
Kérdező, én nem azt mondtam hogy 20 millióért nincsenek szép házak, de olyan mint amiben én is élek, vagy Pataki is élt nincs ennyiért. Ezért mondtam hogy ha nem muszáj az ember nem fogja lejjebb adni. Szerintem ő is azt hitte könnyedén fogja majd törleszteni a hitelét, amit valljuk be magam is csodálkozom hogy miért nem tudja. Kissé nehezen hiszem el hogy egy ekkora sztár nem milliós összeget keres havonta, hiszen még egy olyan ember mint én is megkeresek ennyit. És a "gyökerezőnek" meg csak annyit, hogy akik szerényen éltek és felvették a TÖMÉNYTELEN MENNYISÉGŰdevizahiteleket
2011. szept. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
folyt: nekik igenis gondolkodniuk kellett volna előtte, hogy mi az az összeg amit majd el fognak bírni. Ennek semmi köze ahhoz hogy nekem nincs hitelem meg mennyit keresek, vannak ismerőseim akik ésszel vettek fel kölcsönt, és kizárólag csak lakásra, a mai napig röhögve fizetik a havi törlesztést. Nem öröklődött intelligenciahiányban szenved az akinek ez a véleménye, kár sértegetned itt az embereket. Ha jól értelmeztelek te albérletben élsz. No comment.
2011. szept. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Kolopele:

Mi lehet Pataki igénye?Mert pl nálunk 2 házal feljebb 18 millióért adták el a 9 szobás emeletes házat amiben padló fűtés,4db lég kondi,hatalmas medence,szökőkút minden volt

2011. szept. 5. 10:55
 19/26 anonim ***** válasza:
Egy luxus ház az én szememben családi házat jelent, minimum 300 négyzetméter alapterülettel, szauna, úszómedence, jakuzzi, klíma, riasztó, dupla garázs, minden automatizálva, csempekályha, napkollektor, stb, minden a legkiválóbb minőségű anyagból legyen készítve (nálam csak a kovácsolt vas kerítés volt 5 millió, a csempekályha pedig két millió, a medencéről már ne is beszéljünk). Ha láttad annak idején a tévében Patakiék házát, akkor nem kérdeznéd mit jelent valakinek a luxus éveken keresztül. Egyébiránt mekkora az az emeletes ház és mikori ami 18 millióért kelt el?
2011. szept. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Hát az kb 180 négyzet méter az alapterület (3 ingatlant vettek meg 2001ben és arra építkeztek 2002ben).Amúgy amit felsoroltál 2 is van benne pl 2 garázs van 1 a ház elejébe a másik a végében.Van benne medence is amiben bőven úszhatsz és nem csempekályhájuk van (pff 2011-ben:D) hanem kandalló.
2011. szept. 5. 11:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!