Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szólsz ehhez? Egész nap...

Mit szólsz ehhez? Egész nap az iskolában?

Figyelt kérdés

[link]


Szülők, tanárok vagy a tanulók véleményére is kiváncsi vagyok. Ki mit szól hozzá?


2011. szept. 3. 14:15
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Hát remélem is hogy nem valósul meg, vagy ha be is vezetnék akkor is remélem hogy csak általánosban. Most vagyok 9.-es és így is későn érek haza hogy 2-ig vagyok általában, ráadásul a tanulnivalóm is sok, van hogy csak estére végzek vele, rossz belegondolni hogy ha ezt a tervet megvalósítanák akkor estére érnék csak haza és még utána ülnék le tanulni. Jó hogy azt írják hogy délután esetleg lehet olyan óra amikor a házit csinálhatjuk meg, de én személy szerint csak otthon vagyok képes teljes nyugalomban és csöndben tanulni. :/ Arról nem is beszélve hogy biztos sokaknak van más délutáni elfoglaltságuk is, én is járok táncra és gyógyúszásra, az utóbbit pedig nem tudom elhagyni mivel kötelező, ha nem szeretnék 10 év múlva hadirokkant lenni.

1-4 osztályig általánosban iskolaotthonos voltam, délután is a padban ültem, de akkor még nem volt ennyire sok a tanulnivaló, mindent letudtunk, mire hazaértünk már nem kellett tanulni sokat, de már most főleg középiskolában ez nem így van, sajnos. :S

2011. szept. 3. 15:16
 12/27 anonim ***** válasza:
87%
Ez igazán baromság lenne. Úgy oké, hogy alsóban, aki akar, annak lehet, de nehogy már fölsőben meg középiskolában is ott tartsanak(különórák, hangszeren tanulás, vezetés, stb.). Remélem, nem fogadják el, bár ahogy ezt az országot ismerem...
2011. szept. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
67%
Hmmm. A tanároknak fárasztó a napi 5-6 óra munka a diákoknak meg ne legyen fárasztó a 8+X óra tanulás.
2011. szept. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
80%
Igen, ez igaz, egy alsós még meg tudja írni a házit ott is, de pl egy 7-8.os már nem biztos hogy x gyerek melett tud mondjuk kémiát tanulni. Én csak akkor tudtam tanulni rendesen, ha tök egyedül voltam.
2011. szept. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 Foxyy ***** válasza:
81%

hülye ez a nő... volt már iskolában? már délután 2 után is nagyon nehéz koncentrálni. a tanárok meg megbolondulnának, ha a rossz gyerekek fáradtság miatt elkezdenének randalírozni délután. meg persze, a pedagógusoknak se legyen magánéletük, maradjanak csak bent estig, az ő gyerekeik meg ügyeleten este 7ig, mert csak akkor tud érte menni.


családcentrikusság ebben az országban = 0

2011. szept. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
36%

Nincs vele gond, ha a gyerekeknek van választási lehetősége. Én konziba jártam, az azt jelenti, hogy 6-7 közismereti óra után még zenei órákra kellett menni délután. Soha nem végeztem 4 előtt, és minden héten volt olyan nap, hogy 9-ig benn kellett maradni (bár az már kórus volt, ami nem kötelező, hanem én választottam). Átlagosan 6-7 körül jöttem el a suliból. Utána még pont belefér egy vacsora, meg a házik megírása, és 1-2 órát még tanulni is tudtam, 10ig. Reggel meg fél hatkor felkeltem és bementem gyakorolni.

Kitűnőre érettségiztem.

De ez csak úgy működik, ha az ember akarja is csinálni. Ha nem akarja, akkor kínszenvedés.


Mondjuk abból a szempontból megint indokolt, hogy ma főleg a tizenévesek nem tudnak mit kezdeni magukkal. Érdemes megnézni a gyk-s kérdéseket, tele van "unatkozom, mit csináljak?" jellegűekkel. Ha délután is iskolában lennének, biztosan nem lennének ilyen kérdéseik.

2011. szept. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
86%

Remek ötlet. Mondjuk este 5-kor egy jó kis matek vagy fizika óra. Meg mondjuk témazárók írása este 6-kor.

Azt hiszem a politikusok elfelejtették milyen iskolába járni. Engem ugyan nem érintene a döntés, de hülyeségnek tartom. Meg különben is, mikor legyen gyerek akkor a gyerek?

Menjen le este 10-kor focizni a barátaival? Miután persze tanult eleget a másnapi 10-12 órájára. Agyrém.

2011. szept. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem ez az egésznapos iskola egy eszement ötlet van a discoveri sci-n egy műsor ahol nagy sikere van az eszementeknek talán ott kellene próbálkozni ezzel az ötlettel.
2011. szept. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
44%

Nem kell háborogni, a Nép ezt akarja. Másképp nem lehet átmosni a leendő szavazók agyát, hogy csak a Fideszre szavazzanak 20 éven keresztül.


Komolyabbra fordítva, azokkal tudok egyetérteni, aki azt akarják, hogy mindez választható legyen. Ha nem tudom a leckém megoldani és valóban tanulni akarok, akkor maradhassak délutánra és kérek segítséget. Ha "okos vagyok és mindent tudok", akkor ne kényszerítsenek egy fogdába - átvitt értelemben.

Én már azon sem lepődnék meg ha Rózsa asszony kitalálná 5. osztálytól a politikai foglalkozások bevezetését vagy a délutáni órák előtti kötelező imádságot és Orbán miniszterelnök hálaadó imába foglalását.

2011. szept. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jó ötlet az egész napos iskola.

Tömjük tele a gyerekek fejét még több felesleges baromsággal, lényegtelen sallanggal, használhatatlan szeméttel, nehogy legyen idejük gondolkodni rajta, hogy vajon kik ők, hogyan működik az ország, miért kell azt csinálni, amit kell csinálni, minek mi a célszerűsége és mi az oka. Nehogy gondolkodjanak, magoljanak egész nap, mint egy robot.

Akkor lesznek tökéletesek, amikor otthagyják az iskolát és eszük ágában sincs megkérdezni, hogy most hogy is vannak a dolgok. Az ilyen ember nem lázad, csak tűr, ahogy eltűrte azt is, hogy minden nap könyvek fölött kellett görnyednie, használhatatlan tudást kellett magolnia, aminek a 95%-át 25 éves korára elfelejti. De nem baj, ha elfelejti, mert az emocionális átnevelés megtörtént. És voálá, elkészült a tökéletes szolga.

2011. szept. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!