Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok hozzá, hogy még...

Mit szóltok hozzá, hogy még 2008-ban egy megbeszélésen Simor András jegybankelnök nem helyeselte a devizahitelesek megmentését? "Nem lenne helyes megmenteni a devizahiteleseket, mert végre meg kell tanulniuk, hogy nincs ingyen ebéd. "

Figyelt kérdés
2011. aug. 29. 19:31
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
33%
Kedves magyarok, éhen lehet pusztulni!
2011. aug. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
71%
Teljesen egyetértek Simorral ez egyszer.
2011. aug. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
92%

20:02 A példádban említett Feri és Kati valószínűleg nem spekuláltak, csak pontosan azt tették, mintha spekuláltak volna. Lakáshitelt több célból is fel lehet venni, de nézzünk egy egyszerű esetet:


Fel akarták újítani a lakásukat akkori áron 2 millió forintból, és erre nem volt pénzük. Ebben a helyzetben

1, hitelt vettek fel

2, CHF-ben vették fel a hitelt.


Mindkét döntés tekinthető spekulációnak, mégha tudatlanság is volt mögötte. Tervik szerint 6 évig fizették volna a törlesztőrészletet a jövedelmükből. Ha ugyanezt a részletet félrerakják (egyszerűeség kedvéért bankbetétbe), akkor sokkal rövidebb idő (megint leegyszerűesítem: pl 2 és fél év) alatt jött volna össze a 2 milliójuk a felújításra, ugyanis a pénzük nem a törlesztés kamatára megy (sőt egy picit még kamatozik is). Miért nem ezt csinálták? Mert ők azonnal akarták a felújítást. Mit fizettek az időért? Sok pénzt, és a kockázatát, hogy történik valami.

Ha ugyanezt nem ők, hanem egy befektető csinálja, akkorneki az idő nem azért fontos, hogy minél előbb szebb legyen a háza, hanem hogy hamarabb tudja jobb áron kiadni. Az ő esetében ez üzleti döntés (nevezheted spekulációnak), míg Feri és Kati esetében tudatlanság, hiszékenység, akármi. A bank szempontjából viszont a kettő pontosan ugyanaz.


Az, hogy nem abban a valutában vették föl, amiben a jövedelmük, kiadásaik, mindenük nagy része keletkezik, meg tiszta spekuláció. Akkor is az, ha erre a rossz spekulációra rábeszélték őket.

2011. aug. 30. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
63%

Részben egyetértek vele, részben nem. Abban egyetértek vele, hogy ha kifizetik a devizahitelesek helyett a hiteleket, akkor az nem erősíti meg az öngondoskodás intézményét Magyarországon, és mindig mindenki az államtól várja a megoldást. Felelőtlenek lesznek, nem kötnek biztosítást, nem figyelnek oda a kockázatokra, nem járnak utána a dolgokra, mert majd állambácsi kisegíti őket.


Abban viszont nem értek egyet vele, hogy már makroökonómiai okok miatt sem szabad hagyni, hogy az 1,25 millió devizahiteles ráboruljon a piacra.


Valahol a kettő között kéne menni: a hitelesek vállalják a kockáztatásuk következményeit, menjenek kisebb lakásba, fizessék vissza a hiteleiket, de mindezt úgy, hogy az állam közben segíti őket.

2011. aug. 30. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
40%
Akkor aki allergiás a parlagfűre, menjen ki és kaszálja le maga, nem kötelező allergiásnak lenni. Akinek a karácsonyfája leégeti a lakását oltsa el maga, nem kötelező karácsonyfát állítani. Aki motorbalesetet szenved, varrja vissza a saját karját, nem kötelező motorral menni. Lehet ilyet játszani, csak mindenki qrva sz@rul járna. Az államnak csak bajba jutott állampolgára van, nem nézheti miért jutott bajba. Az nem ingyen ebéd, ha nem engedik őket kisemmizni úgy, hogy közben a behajtó a bank, a lakás maffia megszedi magát az adóson. Az nem ingyen ebéd, ha nem hagyják egyedül a hozzá nem értő adóst, sokkal erősebb ellenfelekkel, akik játszadoznak vele. Az nem ingyen ebéd, ha addig el tudják halasztani a tőke visszafizetést, amíg normalizálódik a helyzet és utána átváltani Ft-ra. Az nem lett volna ingyen ebéd, ha a Bajnai kormány 180as franknál kötelezően átváltatta volna ezeket a hiteleket 270es eurora. Az nem ingyen ebéd, ha biztosítják az adósnak, hogy belátható időn belül kiszabaduljon az adósságcsapdájából. Az nem ingyen ebéd, ha annyit fordít a kormány a megsegítésre, ami kevesebb, mint az esetleges abből fakadó veszteségek. Nem ingyen ebéd megfelelő jogszabályok meghozása, amik minden adóst, nem csak a bajbajutottakat, segítik a jövőre nézve is. Nem ingyen ebéd megfelelő mederbe terelni a magánemberek és a vállalkozások hitelezését. Havi 8 milliós fizetés, az ingyen ebéd volt.
2011. aug. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
74%
De miért nem a gazdasági szakembereknek hisztek, és miért a politikusoknak? Sokan szidják Simort, Bokrost, Csányit, stb, de amit Orbán mond, azt gondolkodás nélkül elhiszik.
2011. aug. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:

08:29


"Akkor aki allergiás a parlagfűre, menjen ki és kaszálja le maga, nem kötelező allergiásnak lenni."


Aki allergiás, az úgy lett allergiás, hogy aláírt egy szerződést, amiben vállalta az allergiát cserébe egy kis pénzért, miután figyelmeztették, hogy az allergia kellemetlen lehet?


Ha igen, akkor értelmes, amit írsz, ha nem, akkor nevetséges idiótaság.

2011. aug. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
38%
Tetőt kellett javítani, az OTP-s ügyintéző két kézzel melegen ajánlotta a svájci frank alapú hitelt. Értettem ehhez? Egy fenét, mint ahogy mások sem, akik nem pénzügyi szakemberek. Valami sugallat hatására a forint alapút választottam. Ma már nem lenne hol laknunk, ha elfogadom a bank ajánlatát! A bankok és az egész nyerészkedő pénzügyi világ okozta, vállalják a veszteséget, amit ők maguk okoztak, a saját költségükre.
2011. aug. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
35%
Láttam a Házonkívűlben, hogy 42 négyzetméteres (régi házban) felújított lakásra (nem luxuslakóparki luxusház!) vett fel egy kis gyerekes család 8 milliós hitelt. NEM LUXUSPALOTÁRA! És ma már 89 ezret fizetne havonta a svájci frank miatt. Szerintetek ŐK is megérdemlik, mert lakni szeretnének valahol, nem az aluljáróban? És hány ilyen hiteles van!
2011. aug. 31. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
52%

21:23!

Ha bemész a pékhez, hogy kenyeret szeretnél, akkor te az ő ajánlata és a saját tudásod, elvárásaid alapján döntesz, hogy melyiket veszed meg. Ha elmész egy autószerelőhöz, ő is mond valamit a szükséges javításokról, majd te döntesz, hogy mit teszel. Ha elmész egy orvoshoz, elmondja a lehetőségeidet, a javaslatát, majd te döntesz.


Elmentél a bankhoz, ők elmondták az ajánlatukat, és te döntöttél. Igen, a bank is felelős (mert ők elvileg a szakértők), de nem csak ők, mivel te döntöttél a végén (gondolom, te is ismered a "ha azt mondják, hogy ugorj a kútba" mondást). Hogy nem vállalnak az emberek felelősséget a döntéseikért, hanem áthárítják másokra: tipikus magyar mentalitás.

2011. aug. 31. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!