Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meddig fogjuk türni a romák...

Meddig fogjuk türni a romák terrorizálását?

Figyelt kérdés
2011. aug. 24. 21:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
76%

Magyarország erkölcsi válságban van, ezzel nem lehet vitatkozni. Ez az egyik probléma. A kérdés, hogy ki a cigány? Ma már nem a bőrszín az ami alapján felismerhető. Aki élt vidéken az látja (bár lehet a városban is így van), hogy sok fehérbőrű és cigány között semmi különbség nincs. És sajnos nem azt történt, hogy a cigányok felzárkóztak volna. Láttam már magyar gyereket cigányfalkával, láttam már, hogy fehérbőrűt cigányok neveltek fel, mert az anyja lemondott róla, hallottam már, hogy a fehérbőrű gyerek így beszél: csá te g*ci. Mitől is cigány valaki? Ma már óriási a keveredés. Ha egy magyar lánynak ápolatlan cigány barátja van, nem kell kiakadni, ez falun ma már "divat", mert pénzesebbek. Legalább is a keleti részben.

A másik, hogy nem ismerjük fel ki az aki álarcot hord, főleg a politikai életben. Amiért valaki feltesz egy kokárdát még nem magyar.

A harmadik, hogy jelenleg nem mi irányítjuk 100%-osan az országunkat, hanem sok kérdésbe, így a cigánykérdésbe is beleszólnak más tagállamok. Bár érdekes, hogy Franciaország több ezer romát toloncolt vissza Romániába (a románok nagy örömére), és senki nem tett ellene semmit.

A negyedik, hogy a magyar ember (nem a rambóhuszárokra gondolok) mindig is békések voltak, az erőszak alkalmazása mások ellen sokaknál elképzelhetetlen, és nem is mernek, nem is akarnak erőszakot alkalmazni. Hogy ez jó vagy sem, azt mindenki döntse el maga.

Az ötödik gond, hogy az emberek a pártokban hisznek "majd ő, az én választottam fogja megoldani a problémákat", aztán jön a cáfolat, hogy "nem majd az én jelöltem oldja meg a problémánkat". Mi lenne ha elkezdenénk úgy gondolkozni, hogy mi oldjuk meg a mi problémánkat. Ez pont olyan, mint sok hívő azt hiszi Isten megsegít, ha kérem, ez így nem igaz, Isten csak lehetőséget teremt arra, hogy kimássz a gödörből, de sosem old meg problémát helyetted.

A hatodik probléma szerintem ez az egész jogállamiság, meg demokrácia. A jog nem mindig igazságos (idős bácsi védi a kertjét és még őt viszik bíróságra), mindent a jogtól várunk, mintha nem lenne igazságérzetünk. A jogokat nem a nép alkotja, hanem azok akik közül jónéhányan álarcot viselnek, kokárdát tűznek ki, és csodálkozunk, hogy jogi úton nem tudjuk mindig érvényesíteni az igazunkat.

A hetedik probléma, hogy az igazi nemzeti oldalt, ahol tényleg magyarok vannak, azokat próbálják lejáratni az álmagyarok, akiket a média mutat. A szigeten is történt dolgokat úgy állatíják be, mintha a nemzeti érzelműek ölésre kész vadállatok lennének. Aki buta elhiszi, akinek van egy kis esze az tudja, hogy ez is csak uszítás. A nemzeti oldal minden időben az erkölcsöt, a haladást, a szeretet képviseli, csak az emberek cserélődnek, de az igazi nemzeti oldalnak midig ezt kell képviselnie.


Ezek azok a problémák amelyek nélkül nem lesz könnyű megoldani a cigánykérdést sem. Ha valaki úgy gondolja, hogy a cigányokat "kivonná a forgalomból" és minden jobb lenne, az téved. Jobb lenne, de attól még ezek a problémák megmaradnak, és ha nincs cigány, akkor van határontúli aki ellen lehet uszítani, vagy a bevándorlók, vagy a másik párt (persze ők nem ölnek meg senkit). Ezt csak arra mondom, hogy a cigányásg egy jó ürügy sok mindenre, de nem egydüli probléma, önmagában nem lehet megszüntetni. Szerintem.

2011. aug. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

58% ment a zöldkéz. De úgyis lesz, aki nem gondolkodik el rajta, csak azt mondja baromság, meg hazaáruló vagy:D

Gyökerestől meg kellene változtatni szinte mindent. Én mindig az oktatást látom első célnak. Mivel demokrácia csak értelmes emberekkel együtt működhet. A második pedig nem nekünk kellene rákényszerítve lenni egy pocsék pártra. Hanem minket kellene képviselni. De itt meg felmerül megint az a gond, hogay nincs pénz és szinte már más államok rabszolgái vagyunk. Nagyon el lett k..va. Minden függőségünket meg kellene szűntetni, az államadósságot is, mert háború vagy elnyomás lesz. Ami miatt háború lesz. Ezekre kellene ötlet. Nem lehet mindenkinek jó, persze. De törni, zúzni, hőbörögni, ártatlanokat ölni szánalmas és primitív. Főleg ha Isten vagy a haza nevében. Össze kellene ülni és mindent teljesen átalakítani. De nem úgy mint a gyogyós óvodások, hogx xyz mondd valamit, a másik pedig kiröhögi, kimegy a teremből, kerezstbe tesz, csak hogy bizonygassa, hogy ő jobb. És megint az oktatáshoz jutunk, hogy azt kell tanítani, amire szükség. Vagy meg kell teremteni a munkát a többieknek. Amihez megint csak pénz kellene vagy ember.

2011. aug. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
A cigányosos részről még annyit, hogy tényleg rengeteg fehér így beszél, hogy figyelj g..i.Minden második szavuk a b.azd meg. Szánalmas. Nőket leriba.ncozzák. Jön ez a cső köszőnés stb... Az utcán lévő emberekre megjegyzést tesznek, kötekednek, bunkók. Ez is az okttatás miatt van. Kellene egy kis fegyelem. Nem akarom a cigányokra kenni ezt, de nem jó ötlet hagyni, hogy együtt járjanak a töbiekkel. Ha mágis, akkor lehessen nevelni.
2011. aug. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
59%

Kérdező, amíg itt fröcsögtél a haverjaiddal, számtalan hasznos dolgot is tehettetek volna. Pl. tanulás, ismeretszerzés, akár annak érdekében is, hogy ténylegesen is tudjatok valamit tenni a _problémás_ romák (vagy akár a problémás magyarok) ügyében.


Rengeteg _jó_ gyógypedagógusra, pedagógusra, szociális munkásra, szociológusra, pszichológusra, nevelőre és egyéb szakemberre lenne szükség.

Hajrá, áll a zászló mindenkinek!

2011. aug. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"58% ment a zöldkéz."

Köszi, rám fér :D

2011. aug. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Ezt érdemes megnézni, bár hosszú, de sokaknak mondhat új dolgokat, egy lehetséges út, hogyan kezeljük a cigányokat:

http://www.youtube.com/watch?v=Kc_UzU9W8HU

2011. aug. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Előző: Két mondatban össze tudnád foglalni, miről szólnak a vidik? Se kedvem, se időm most megnézni; amennyit láttam belőle, az meg nem vágott a témába. Köszi.
2011. aug. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
2 mondatban, amikor ő 1 órát beszél? Nem fog menni, de te is sejteni fogod, ha legalább az egyik részt megnézed. Beszél többek között arról, hogy a természetben semmi sem felesleges, mindennek meg van a maga szerepe, helye. Nincs kártékony állat/növény, csak tudni kell hasznosítani.
2011. aug. 30. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!