Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit jelent ez: HIÁNY CÉL!...

Mit jelent ez: HIÁNY CÉL! Miért cél a hiány? Tartani fogjuk a hiány célt. Miért nem cél a többlet?

Figyelt kérdés
Bántja a fülemet, a csapból is ez folyik- nem értem.
2010. szept. 13. 17:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Mert az a cél,hogy tartsuk a megengedett hiányt.
2010. szept. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De a hiányt még ha megengedik is /nem tudom kik/miért kell tartani? Nem kéne megszüntetni? az lehetne a cél.
2010. szept. 13. 17:28
 3/11 anonim ***** válasza:
29%

mit megszüntetni?


A hiánycél az hiánycél az tartani kell vagyis amit Magyarországot és az IMF-el kötöttünk.

2010. szept. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%
Teljesen igazad van. Az én fülemet is bántja, és röhögök rajta. Hogy lehet egy negatív dolog a célunk? Jellemző, hogy annyira fetisizálják a pénztőke igényeit, hogy már célnak is tekintenek valamit, ami nekünk alapvetően rossz. Ha van hiánycél, akkor lehetne mondjuk lehetne pl. árvízcél is (mekkora területet öntsön vagy ne öntsön el az ár), vagy influenzacél.
2010. szept. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

egyrészt a kötségvetési hiány nem csak az adott évben keletkezik, hanem egy részét az előző év(ek)ből hozzák magukkal. ha csökkented a hiányt, akkor tulajdonképpen kevesebbet költesz, mint amennyid van, mert az már adósságtörlesztést is jelent.


másrészt a höltségvetésben vannak olyan kiadások, amik nem biztos, hogy bejönnek. pl. természeti katasztrófákra is van pénz elkülönítve, amit vagy felhasználunk, vagy nem. ha nem, akkor ez a pénz megmarad (ne felejtsd el, a költségvetés csak egy terv) és annyival is kevesebbet költünk. viszont számolni kell velük, mert mi van, ha mégis ki kell adni azt az összeget.

harmadrészt nincs értelme a pénzt megtartani. a magyar állam saját pénze neki gyakorlatilag nem kamatozik, sőt tulajdonképpen veszít is az értékéből. úgyhogy gyakorlatilag el kell költeni.


nincs olyan ország, aminél ne lenne hiány. csak az nem mindegy, hogy mennyi.

2010. szept. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem badarság kitűzni "célként" azt, hogy "Mennyit pazarolhatunk?"

Ne lehessen EZ (!) CÉL (!) MAGYARORSZÁGON!

LEGYEN cél az, hogy ne legyen széttagolva az "államigazgatás" kismillió átláthatatlan, külön költségvetésű - és állománytáblájú - "porára"!

(-"Állami Gumibarázda Tisztogató BT."; "Szolgálat Gépjárművek Ablakait Tisztító Kft."; "Köztársasági Virágöntöző Horda", - és hasonlók)

NE LEGYENEK eldugott, - a megélhetési forráson kívül mással nem magyarázható, - rokonoknak, ismerősöknek, cimboráknak, volt osztály-, évfolyamtársaknak kiagyalt "pozíciók", elfekvő "beosztások", - naná, hogy zsíros fizetésért, amely folyamatosan emelkedik az idő előre haladtával, mert az éppen hatalmat gyakorlók "megszavazták".

Ne tehesse meg azt az "állam", hogy bármilyen beruházásba is kezd, sohasem készül el az az ígért határidőre, - és HÁROMSZOROS-ÖTSZÖRÖS, (TÖBBSZÖRÖS) ÁRON készüljön el az, ha el is készül.

-Példaként említeném meg a Nemzeti Színházat. -Hány "lövészárkot" ástak ki annak is, mire lett belőle valami, - és a kiásott gödrök kiásásának költségei a közösből folyt le...


Nem lehet cél a rossz, - ez csak Magyarországon "elfogadott" intézmény.

2010. szept. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.Legalább most már tudom, másnak sem kerek ez a téma.
2010. szept. 14. 15:39
 8/11 anonim ***** válasza:

A hiánycél az államháztartási hiány kitűzött értéke. Magyarország esetében 3,8% idén és 2,8% jövőre (a GDP-hez képest mérve).


"Miért nem cél a többlet?"


1. Nem keverendő az államháztartás egyenlege az államháztartás elsődleges egyenlegével. Valójában egy 2-3% körüli hiány Magyarország mostani helyzetében már azt jelenti, hogy az elsődleges mérlegben nincs hiány, és az államadósság csökken.


2. Mivel a gazdaság évente 3-4%-ot nő (kivéve: válságok idején), ezért az adóbevételek is nőnek. Ezért nem probléma, ha egy évben államadósság keletkezik, ugyanis a köv. években a gazdaság növekszik és így a GDP-hez vagy az adóbevételekhez képesti eladósodottság nem nő.


Az államok többsége igyekszik 2-3% körüli államháztartási hiányt csinálni évről évre. Gyakorlatilag mindenhol van hiány. A lényeg az, hogy ne nőjön efölé (mint Magyarországon 2003 és 2007 között), mert az növeli az eladósodottságot.


Ha jövőre csak 2,8% lesz az áht hiánya, az nagyon jó, mert akkor az elsődleges egyenleg pozitív és csökken az eladósodottság.

2010. szept. 29. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

09-14 15:39


Ez a téma azoknak az ostoba hőbörgőknek "nem kerek", akik azt hiszik, hogy egy állam költségvetése ugyanaz a téma és ugyanúgy kezelendő, mint mondjuk a családi költségvetés. Holott a kettő között sok lényeges különbség van. A családi költségvetésre talán igaz, hogy a hiány nem jó, az állami költségvetésre ez nem feltétlenül igaz.

2010. szept. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igy van. A költsévetésben szerepelnek a hitelek törlesztő részletei. Tehát a hiányban benne van az éppen lejáró államadósság törlesztése is. Nem gond a magassabb államháztartási hiány, ha közben csökken az államadósság.
2010. szept. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!