Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor fogjuk felszámolni a...

Mikor fogjuk felszámolni a Kádári világból ránk maradt túlságosan bőkezű anyasági támogatásokat?

Figyelt kérdés

Az alábbi cikkből kiderül miért káros ez:


[link]


2011. jún. 18. 20:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
ezt most kérdezed vagy mondod?
2011. jún. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%

Csak megjegyzem: a cigányok támogatása NEM a Kádári-időkből maradt ránk. Akkor ugyanis a férfiak és a nők is dolgoztak. Csak nagyon kevesen kaptak segélyt. Mivel dolgoztak,a családi-pótlékot is a munkahelyükön kapták.

A rendszerváltás után lettek munkanélküliek,és azóta segélyezik őket ennyire.

Ha újra lesz nekik munkalehetőség,akkor felesleges lesz a segély.

2011. jún. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
46%
Ilyenkor az index nem zsindex akinek minden szava hazugság? :O
2011. jún. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
38%
Majd akkor, ha újra tartósan nőni fog az ország népessége.
2011. jún. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
68%

A Kádár rendszerben nem osztogattak segélyeket,mert mindenki dolgozott.

Akkor másfajta támogatások voltak.Ilyen volt a panellakás árának X % elengedése.

2011. jún. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

"Majd akkor, ha újra tartósan nőni fog az ország népessége."


De ha csak a munkakerülők meg a gyerekszülésből élők szaporodnak akkor hiába nő az ország népessége csak egyre rosszabb lesz az életszínvonal.


"A Kádár rendszerben nem osztogattak segélyeket,mert mindenki dolgozott. "


De a gyerekek után járó támogatásokat pl gyes ha jól tudom az a 70-es években Kádár vezette be ezért írtam így hogy a kádári időkből ránk maradt dologról van szó. Nyugaton egyébként sokkal rövidebb ideig járnak ezek.

2011. jún. 18. 21:49
 7/13 anonim ***** válasza:
73%

"De a gyerekek után járó támogatásokat pl gyes ha jól tudom az a 70-es években Kádár vezette be"


Jól tudod,de én azt nem segélynek nevezném inkább egy támogatásnak.

Segélynek azt szoktuk mondani,akik ok nélkül nem végeznek semmilyen tevékenységet és ingyen kapják a pénzt.

Na most szerintem a kismamáknak jelentős okuk van arra,hogy otthon legyenek.

2011. jún. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%

"Mikor fogjuk felszámolni a Kádári világból ránk maradt túlságosan bőkezű anyasági támogatásokat?"


Amíg felelős kormányunk van, addig nem. Sőt, a családtámogatásokat fokozni kell, mert ezt kívánja meg az ország kedvezőtlen demográfiai helyzete. A legjobb támogatási forma ugyanakkor nem a segélyezés, hanem az adókedvezmény.


21:26


"A Kádár rendszerben nem osztogattak segélyeket"


Szokj már le a hazudozásról. A családi pótlékot többször is felemelték és kiterjesztették, a gyest és a gyedet pedig a 60-as években vezették be, majd a 70-es években emelték.

2011. jún. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
44%

A válasz írója 53%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:00


21:57-es válaszomban leírtam a véleményem segély és a családi pótlék és gyes különbségeiről.

2011. jún. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Teszek rá, hogy lepontoztok:

Az életkörülményeket kell MINDENKI számára olyanná tenni, hogy önként vállaljon utódot, - nem a diszkrimináció a megoldás. Ami valakit pozitívan megkülönböztet, az a másik emberrel negatívan teszi ugyanezt.

Az életkörülmény, a háttér a fontos, - nem "soft-terrorral" kell (?) az embereket "ösztönözni"!

Csak nem attól fél a politikai elit, hogy nem lesz a leszármazottaik kitartásához elég rabszolga?!

- Ettől jó okkal félhet!

Tovább megyek: A hétköznap, az utca embere tette olyanná a magyarországi életkörülményeket, mint amilyenek jelenleg is?

Egyébiránt: Ebben a helyzetben is illene működnie a "társadalmi igazságérzetnek"!

Mindenki annyi kölyköt csináljon, amennyit el tud tartani, - és ne azt várja, hogy mindig a máséból nyírjanak le annak érdekében, hogy ő jól érezze magát.

Nem érdekel, hogy kit bánt véleményem, - tele van a bucim azzal, hogy mások jólétéért élek!

2011. jún. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!