Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek a fidesz tényleg...

Szerintetek a fidesz tényleg elveheti a pótlékokat?

Figyelt kérdés

A férjem is és én is az egészségügyben dolgozunk. Kettőnk fizetése nem éri el a 200 ezret, van nem kevés hitelünk stb.

A férjem mentőtiszt, én E kategóriás ápolónő. 3 műszakban dolgozunk. Mégis hogy fogunk megélni ha nem lesz délutáni pótlék, és az éjszakait is le akarják minimalizálni? Szó szerint nem tudunk a gyerekeinknek ételt adni!!! Szerintetek olyan kegyetlenek hogy ezt tényleg megteszik? Van fogalmuk arról hány családot sodornak így az éhínség felé? Miért a legszegényebb réteg szív már megint? Az biztos hogy a magyar egészségügy ezzel a lépéssel össze fog omlani!


2011. aug. 21. 14:32
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%

A kétharmad birtokában nem csak a pótlékokat veheti el, hanem akár a fizetés egy részét is mondjuk a történelemből ismert békekölcsönszerű konstrukcióban. Aki nem ajánl fel pénz az államadósság-csökkentő alapba, az nem jó tisztviselő, nem jó közalkalmazott, nem jó magyar, ezért kirúgjuk.


Itt most a Munka Törvénykönyve kapcsán az történik, hogy felszámolják a dolgozók jogait, anyagilag ellehetetlenítik a szakszervezeteket (marad majd 4-5 kormánypárti, kormányfüggő, a többiek bedőlnek), a munkavállalókat 19. századi pária státuszba lökik vissza. Ennek része a pótlékok elvétele is. A FIDESZ ezt adja cserébe a nagytőkéseknek a válságadókért.


Hát igen, azzal az aprósággal nem számoltak, hogy ettől tényleg végleg bedől az egészségügy. Ennek megmagyarázása se olyan nagy ügy Szíjjártó Péternek, majd elmondja, ha megkérdezik, hogy ezt akarták az emberek, nyilvánvaló, hogy 2010-ben a változásra adtak felhatalmazást, és íme ez itten egy fontos változás.


Aki még hisz ezeknek a kóklereknek, az abban reménykedhet, hogy Réthelyi miniszter is felszisszent, és azt mondta, hogy az lehetetlen, hogy az egészségügyi dolgozók bére csökkenjen. Rögtön hozzátette, hogy nőni se fog. Hát talán majd ő elintézi... Esetleg a bölcs Vezér majd kegyet gyakorol, és talán majd közli, hogy mégse veszik el. És akkor már boldogok is lehettek, hogy a 8 éve nem emelt, elinflált fizetésetek nem csökken legalább nominálisan.

2011. aug. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
72%

Ha érdeke ezt diktálja igen elveheti. Az embereket kivitte az utcára a 300 Ft miatt , most meg azon gondolkodik hogyan húzzon le az emberekről egy havi fizetést.

Szavazz a fideszre és imádkozz, isten majd megsegít.


Ökörköri

2011. aug. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:

15:41

Most speciel, orvosokról, egészségügyről van szó, de lényegében bárki panaszkodhatna a magyarországi bérviszonyokról.

Nem egy adott réteget kellene kiemelten bérezni, hanem minden embernek emberhez méltó munkabért illene adni.

Az orvos így, az orvos úgy...

A sofőr kezében is emberi életek vannak...

A darukezelőében is...

Ha a pék nem süt, nincs mit enni a jó fizetésből...

Ha a látszerész lelkiismeretlen munkát végez, "beleeshet a gödörbe" bárki...

Ha nagyon szőrözünk, ezt el lehet játszani az utcaseprőig, - mert egy ottfelejtett banánhéj, gyümölcsmaradvány is képes úgy elintézni egy embert, hogy nem jön ki élve a kórházból, VAGY MÁR BE SEM JUT ÉLVE.

2011. aug. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos tényleg megteheti, de imátkozok hogy ne tegye! Azért azt még leírom, hogy én sűrgősségin dolgozok, ahol mindenféle bteggel találkozunk, nálunk csapódik le minden: gyomrot mosunk, részeg állatokat mosunk ki az egy hetes sz.rból-h.gyból, ki vaqyunk téve mindenféle fertőzésnek, agressziónak, látunk rengeteg tragédiát, és a köszönömön kívül semmit nem kapunk, inkább belénk rúgnak! A férjem munkája dettó, ráadásul Ő állomásvezető,és egy fillérrel sem kap többet, a belét meg kidolgozza, jól kihasználja mindenki. Állandóan keresi a lehetőséget hogy kicsit maszekoljon, persze fillérekért ebben a szakmában, aminek meg az az ára, hogy a családjával szó szerint egyetlen napot nem töltött a nyáron!Az éjszakákról meg annyit, hogy a minap is olyan sz.r műszakunk volt, hogy szó szerint egy fél órára sem tudtuk még a lábunkt se föltenni annyit dolgoztunk! Évek óta egy fillérrel sem nőtt a fizetésünk, és már most félek hogy fogjuk a két gyerekünket fölnevelni. Arról nem beszélve, hogy a férjem még gyerektartást is fizet, a fizetése 20%-át kézhez sem kapja! Akkor lehet matekolni!Az biztos hogy az angolt sürgősen el kell kezdenem tanulni. Jobb félni mint megijedni...Azért köszi a sok együttérzést. Aki meg rosszindulatúan válaszolt, azzal úgy is összefutok itt a kórházban ;)!
2011. aug. 21. 17:37
 25/40 son of satan ***** válasza:
35%
"Na erről van szó. Fogalmad sincs, h mi a szegénység, és mit jelent az átlag embernek (legyen az bármilyen munkakörben dolgozó) az a havi mínusz 30%." Látod, ebben igazad van. Nem tudom milyen az ha valaki szegény, és nem is akarom megtudni. Ami viszont tény, hogy pár éve az unokatestvérem azért halt meg, mert az éjszakás nővérek a betegek helyett a cigarettázást választották, ahelyett hogy a súlyos betegeket figyelték volna, akik már nem biztos hogy egy rosszullét következtében meg tudják nyomni a csengőt. Ezek a dicső és remek ápolónők miatt nem tudott életben maradni a rokonom, és tudod ezek után nekem ne panaszkodjon egyik sem hogy kevés a fizetésük, még az is túl sok amit kapnak. Magánklinikán viszont még soha nem tapasztaltam csak hozzáértést és szaktudást, és hogy nagyon figyelnek a betegekre. Tudomásul kellene venni, hogy nem a beteg az oka annak hogy az ápolónő keveset keres, ezért még nem kellene meghalnia egy embernek. Rengeteget dolgozom én is, nem a babérjaimon ülök, ahogy az egyik kedves 81 % - os válaszoló nekem esett, de nem is így végzem a munkámat, ahogy ezek a szerencsétlennek titulált egészségügyi dolgozók.
2011. aug. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
58%

Tudom,hogy nem válasz a kérdésedre,de én is írok ide azért.

Én pont ezért,illetve a jelenlegi munkahelyem miatt januárig dolgozok csak itthon,utána kimegyek dolgozni.Már van munkahelyem Belgiumban,mint hegesztő.És ebből a fizetésből 2ember szűkösen elélne odakint.Haza sem fogok jönni.

Itthon mióta nem állandó éjszakázok azóta csak 15ezer ft-al keresek kevesebbet.Panaszkodtam a munkaügyi igazgatónak erről,amire ez volt a reakciója:ő is 15ezer ft-al kevesebbet kapott a hónapban.Komolyan elgondolkoztam,hogy megsajnáljam..Ugye mégiscsak 600ezer ft-ból 15ezer majdnem olyan mint 90ezerből.

2011. aug. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
66%
Aki ezzel a köcsög fidesz bandával egyetért ezen a téren is a z menjen éjszaka,délután és hétvégén is kevesebbért dolgozni.Remélem ez már mindenkinél kiveri a biztosítékot...van ám egy határ.
2011. aug. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
79%
Ez már a harmadik olyan lépés lenne a Fidesztől amivel még én sem értek egyet, pedig az itt nagy szó. Ne haragudj son of satan, de azon túl hogy szerintem mindenki sajnálja ami a rokonoddal történt, attól még nem kell minden egészségügyi dolgozót megbélyegezned. Nagyon sokan tisztességesen, a betegekre teljes mértékben odafigyelve látják el a feladatukat, sokszor olyan embert próbáló feladatokat csinálnak meg, amitől a legtöbbünknek a gyomra is felfordulna. Persze, jó a magánklinika, én is oda járok, de mi van ha hirtelen irány az ügyelet? Teszem fel se orvos, se nővér, mert mind kimegy külföldre, vagy más pályát választ, ami kevésbé stresszes és jobban is fizet? Akkor végünk? Nem hiszem hogy a Fidesz meg fogja ezt lépni, az biztos hogy kénytelenek lesznek még több megszorítást végrehajtani a jövő évben, de én bízom a józan ítélőképességükben. Tegnap 15:15 - nek meg üzenem, hogy nem semmi hogy egy kérdésnél ahol nem is írtam eddig semmit engem említesz meg, de ez van, úgy látszik már a legtöbben félnek attól mikor látják meg a nevemet. Gondolom nem ilyen válaszra számítottál.
2011. aug. 22. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:

Nem, - elismerem, - nem ilyen válaszra számítottam.

"Meg is botlott kettőt" az egerem balra. :)

2011. aug. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 A kérdező kommentje:

Kedves "son of satan"!

Ha most őszintén leírnám mit is gondolok rögtön letiltanának, így visszafogom magam! Abban biztos vagyok, hogy a kedves hozzátartozód nem a nővérek nemtörődése miatt halt meg, ez nevetséges! Tudod ha voltál már kórházban, feltételezem voltál, láthattad hogy van sok sok kórteren, sok sok beteg, és csak 2-3 nővér. Na most mint tudjuk az emberi lény nem tud osztódni, bár lehet hogy a te híres magánklinikádon vannak ilyenek :). Ha a beteg nincs monitorizálva, és pl. éjszaka van, a többi beteg is alszik, előfordulhat hogy meghal úgy egy beteg, hogy éppen nem állt az ágya mellet egy lelkes nővér vigyázzba állva. Pedig ott kellene állni nekik folyamatosan minden ágy mellett te szerinted, igaz hogy 30 betegre 2 nővér jut, de ez lényegtelen. Tudod a nővér is ember, neki is vannak szükségletei, és neki is csak 2 lába van, két füle stb. Egyesek úgy gondolják hogy ha kórházba kerülnek az úgy néz ki mint az amerikai filmekben, de ezt itt Magyarországon el kell felejteni. Tudod nekem van nem egy orvos kollégám, akik dolgoznak v. dolgoztak a te híres nevezetes klinikáidon, és nagyon durva véleménnyel vannak róluk! Tudod ott csakis a pénz beszél! De a háttérben olyan szakmai bakikat követnek el, amit egy laikus kívülálló sosem tud meg! Biztos találkoztál már olyan almával ami kívülről ragyogott, belül viszont rohadt! Hát ez a véleményem!Te pedig azon sokak közé tartozol, akik csak a látszatra adnak. Az biztos hogy vannak olyan eü. dolgozók akik kiégtek, de zömével ezen a pályán olyanok dolgoznak, akik lelkiismeretesek, ezt másképp nem is lehet! Azért a fagyi elég sűrűn visszanyal ám! Fogsz te még hálálkodni ezeknek a bunkó nemtörődöm senki nővéreknek, majd meglátod! Csak egy rövid történet: Mint írtam a férjem mentőtiszt.Száma nincs hány emberi életet megmentett! Egyszer kivonulás közben baromira siettek volna, csak egy hülye bunkó (lehet hogy rokonod...)nem engedte őket el,direkt! A sofőr kikiabált az ablakon mire nagynehezen megelőzték: "Anyádért megyünk te barom!" És láss csodát, tényleg hozzá mentek! A pasi egy kicsit meglepődött amikor tudatosult benne, hogy a mentő amit nem akart elengedni tényleg az anyjáért sietett! Na te is így jársz egyszer, ezek után szivemböl kívánom neked!

2011. aug. 23. 18:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!