Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek a fidesz tényleg...

Szerintetek a fidesz tényleg elveheti a pótlékokat?

Figyelt kérdés

A férjem is és én is az egészségügyben dolgozunk. Kettőnk fizetése nem éri el a 200 ezret, van nem kevés hitelünk stb.

A férjem mentőtiszt, én E kategóriás ápolónő. 3 műszakban dolgozunk. Mégis hogy fogunk megélni ha nem lesz délutáni pótlék, és az éjszakait is le akarják minimalizálni? Szó szerint nem tudunk a gyerekeinknek ételt adni!!! Szerintetek olyan kegyetlenek hogy ezt tényleg megteszik? Van fogalmuk arról hány családot sodornak így az éhínség felé? Miért a legszegényebb réteg szív már megint? Az biztos hogy a magyar egészségügy ezzel a lépéssel össze fog omlani!


2011. aug. 21. 14:32
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
88%

Az utolsó mondatodban leírt állapot elérése a cél.

- Szó szerint igaz a mondás, hogy "Emberélet nem számít!"

2011. aug. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
97%

Elveheti, igen, azt csinálnak kétharmaddal, amihez kedvük támad, és nekik aztán még soha nem sikerült megérteni, hogy IGENIS SZÁMÍT, HOGY HAVI 10 EZERREL KEVESEBB JUT KAJÁRA.

Nekik ez egy napi kávépénz.


Ja, és téged le.arnak, ahogy engem is, meg nagyjából mindenkit.

Tudod, akinek nincs semmije, az annyit is ér.

2011. aug. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 son of satan ***** válasza:
3%
Hitelt nem lett volna szabad felvenni, főleg nem sokat, és akkor nem lenne semmi baj. A Fidesznek most muszáj minden ingyen juttatást, felesleges pótlékokat elvenni, különben soha nem jön egyenesbe az államháztartás. Ettől nem fog összeomlani az egészségügy. Mondjuk én még szinte mindig csak magánklinikára jártam, ott legalább úgy bánnak az emberrel ahogy kellene mindenhol. Jövőre még több megszorítás ígérkezik, bár már az idén meg kellett volna lépnie a kormánynak ennél többet is, csak próbálták úgy csinálni hogy az átlag emberek minél kevésbé érezzék meg.
2011. aug. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
63%
Elvehetik, 2/3-uk van, szinte bármit megtehetnek.
2011. aug. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
17%
A fidesz csak azoknak rossz, és lesz is mindig, akikről Lázár is beszélt. Nem plusz juttatásokra kell alapozni, hanem biztos és magas jövedelemre, amit nem vehet el senki.
2011. aug. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%

"Hitelt nem lett volna szabad felvenni"

Szóval akkor nem is a fidesz hibája lesz ha a kedves kérdező és családja éhen fog halni, hanem a kedves kérdezőé, mert merészelt hitelt felvenni. Ja értem, az mindjárt más. Számíthatott volna arra, h a fidesz majd elveszi a bérét, tudod kockázatelemzés egy hitelnél: kedves ügyfelünk, kérjük mérlegelje alaposan, h felveszi-e ezt a hitelt, mert mondjuk 5 év múlva a fidesz majd jól elveszi a fizetését. Sőt én tovább mennék. A kérdező nagy hibát követett el, mikor gyereket vállalt. Mert ha nem kellene neki a "mocskos kis ingyenélő kölykeit" is zabáltatni, akkor mindjárt minden rendben lenne. Sőt a kedves kérdező egyáltalán miért született meg?


"ettől nem fog összeomlani az egészségügy"

Dehogynem. Senki sem fog szaros 60-70 ezerért dolgozni. Az ápolók munkája már így is tragikusan alulfizetett (h a többi egészségügyi dolgozókról már ne is beszéljünk). Ki fog ürüléket mosni öreg bácsikról ennyi pénzért?


"Mondjuk én még szinte mindig csak magánklinikára jártam, ott legalább úgy bánnak az emberrel ahogy kellene mindenhol"

Na erről van szó. Fogalmad sincs, h mi a szegénység, és mit jelent az átlag embernek (legyen az bármilyen munkakörben dolgozó) az a havi mínusz 30%.

2011. aug. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 67%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:54


Előre szólok: anyád csuklik, sokan emlegetik, miért nem ment aznap este moziba.


A műszakpótlék nem ingyen van, azért KEMÉNYEN MEGDOLGOZIK, AKI KAPJA, teszem azt, amíg te tentikélsz, ő kidolgozza a belét.

Esetleg nem kell hitelt felvenni??? HÁ' mekkora igazad van, ember! Tényleg, aki csak dolgozik, annak nem kell laknia sehol, majd bejár a híd alól melózni, sőt: 24 órában dolgozhat heti 7 napot, és akkor haza se kell járnia.

Tényleg.


Először haljon éhen, aki dolgozik, ADÓT FIZET, tanult rendesen, hogy munkát kaphasson, és tapossa meg őket a Fidesz... aztán majd esetleg, netántán, ha úri kedve úgy hozza, akkor egy ezressel kevesebbet kap az is, aki csak rabolni, lopni, másokat kizsigerelni tud, hisz megérdemlik. Két szakmájuk is van általában, és két munkahelyen is keményen teljesítenek, mert egyrészt uzsorás, másrészt meg lányfuttató, és mindkettő kemény szakma.


Na, ez a tipikus Fideszes.

Aki szerint akinek nincs semmije, az annyit is ér.


Aki nem tud zsebből kicsengetni egy lakást 20 éves korára, az meg is érdemli, hogy 30%-kal kevesebbet keressen, és ezért elveszítse az egzisztenciáját, amit felépített.

Tudod mit? Csinálj magadnak kistestvért.

2011. aug. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem nem veszik el, csak a Fideszben szokás szerint a jobb kéz nem tudja, mit mit csinálj a bal.

Persze a dologhoz az is hozzátartozik, hogy az új korány az összes Gyurcsány klónt ott hagyták a közigazgatásban, akik nyilván olyan jogszabályterveztet fognak előkészíteni, amilyent eddig is csináltak, és kiszolgálja az Gyurcsány-Bajnai névvel fémjelzett érdekcsoportot.

2011. aug. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%

Azt az "apróságot" azért illene már felfognia a tapsikolóknak, hogy

1., Nem a hétköznapi emberek teremtettek Magyarországon olyan életfeltételeket, hogy egy élet munkája alatt nem lehet tisztességes munkával semmit felmutatni.

2., Az emberek túlnyomó hányada igenis törekszik arra, hogy a megfizetett munkájából éljen meg, de ez nem fog menni, ha munka sincs, és amennyiben mégis, akkor balkáni "fizetésekkel" szúrják ki az ember szemét - mindamellett, hogy ott rúgnak utána a munkáltatók, ahol csak lehet.


Kolopele sikertörténetére ezúttal nem vagyok kíváncsi, mert már a könyökömön jön ki, - ne fáradj, kolopele!

2011. aug. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
95%

Nem omlik össze az egészségügy???

Olyan cégnél dolgozom, akik külföldi munkára közvetítenek ki melósokat. Feladtunk egy hirdetést, és hopp...máris 12-vel kevesebb nővér van az országban, aki kórházban fog dolgozni.

Aki orvosnak tanul, és még ért is hozzá, az megy külföldre. Azok maradnak, akik nem elég jók, hogy külföldön dolgozhassanak, még a pöpec magánklinikákon is. Lehet, hogy kedves hozzád, csak ne sírj, ha összetéveszti a vakbeled a májaddal, mert ennél a fejezetnél pont belőve dülöngélt egy koncerten, és úgy is maradt három hónapra, de kettessel szerzett diploma is diploma.


Megbecsülés nincs, fizetés nincs, tehát nem is akar senki ennyit tanulni egy olyan szakmáért, ahol nincs számára lehetőség, és bármelyik szakadt utcasarki ku.rva többet keres egy fél óra alatt, de egy gyárban is többet keres.

2011. aug. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!