Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi jut először eszetekbe a...

Mi jut először eszetekbe a Cigány szó hallatán és MIÉRT?

Figyelt kérdés
2011. aug. 21. 12:52
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
23%

Jolinar:


Szia!

Neked biztos ilyen tapasztalataid vannak, és ezt is teljesen reálisnak látom. A környezet mindig jelentős mértékben hat az egyénre (kivéve talán a nagyon erős személyiségeket).

De akiket én láttam, azoknak közük nincs a cigányokhoz, merthogy még a környéken sem élnek romák. Egyszerűen olyan életmódot folytatnak egyes magyar családok is, hogy az otthon, mint elsődleges szocializációs közeg egyszerűen ilyenné teszi a gyerekeket (bunkó stílus, trágárság, agresszivitás, kontrollálatlan média, stb.).


Nem írok többet, mert ha belemegyek a részletekbe, akkor kisregény lesz belőle... :)

2011. aug. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! A válaszok önmagukért beszélnek! -D)
2011. aug. 21. 21:32
 23/30 anonim ***** válasza:
57%
Bűnözés, félelem, szamurájkard, kés, rettegő öregek, mocsok, és még sorolhatnám...
2011. aug. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
62%

Kosz, bűz.


Nagyon ritkán látok tiszta, illatos cigányt.

2011. aug. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
51%
9 millió birka Magyar. Aki mindent elvisel és fél szembeszálni 1 millió bűnözővel.
2011. aug. 22. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 htr ***** válasza:
26%

házi cigány-

kártékony

2011. aug. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Bűz, és erőszakra való hajlam.
2011. aug. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

@Jolinar:


Megint ellent kell mondanom neked: Nem elképzelhetetlen álom, legalábbis nem teljesen. Két példát tudok mutatni:


1) 2005-ben indult egy roma integrációs HEFOP program, 2008-ig, az ország különböző területein lévő iskolák pályázhattak. Az összesített eredményekről nem tudok beszámolni, nem követtem figyelemmel végig. Én egyetlen osztályt láttam, amelyben 25 % volt a roma gyerekek aránya. Csillogott a szemük, ügyesek, aktívak és okosak voltak. A tanító nénijük egy tüneményes hölgy volt, rengeteg tanfolyammal a háta mögött. Semmi negatív megkülönböztetés nem volt az osztályában sem részéről, sem a gyerekekéről.


2) Valamelyik tv-csatornán volt pár hónapja egy dokumentumfilm egy olyan iskoláról, ahol a tanulók többsége roma. A pedagógusok egy új tanítási módszert alkalmaznak, ami nagyon sok felkészülést és energiát igényel, cserébe viszont eredményes. :) Ha jól emlékszem, a roma diákok kb. 90 %-át említették, mint olyat, akit sikerült jól motiválni a tanulásra; ők megszerették az iskolát, és mentek továbbtanulni. Ez magasan az országos átlag felett van.


Szerintem inkább az a baj, hogy ehhez nincs elég lehetőség: Az új módszerek még nem terjedtek el eléggé; ill. az iskolák nem vállalják be, hogy az addigitól teljesen eltérő módon tanítsanak; és a lelkes pedagógusok sem tolonganak a megszokottnál keményebb munkáért...

2011. aug. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Az,hogy szegény gyerekeket az általános iskolákban,hogy ütik a cigány osztálytársaik.(és senki semitt nem tesz és nem is akar tenni ellene)
2011. aug. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Az,hogy 10éven belűl a csicskáik,köcsögeik leszünk mint a sitten.


Köszönhető az összefogás hiányának.

2011. aug. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!