Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fiatalok! Ha válaszhatnátok,...

Fiatalok! Ha válaszhatnátok, hogy vissza mentek az időben a Kádár-rendszerbe, vagy inkább a jelenben próbálnátok szerencsét, melyiket választanátok és miért?

Figyelt kérdés
2011. aug. 17. 23:35
1 2 3 4 5
 41/47 anonim válasza:
De ha valaki nem alkalmazott, hanem vállalkozó, és ebből meggazdagodott, akkor az emberek rögtön rásütik, hogy az sikkaszt, meg hazudik csal, mert nem "munkával" lett ilyen gazdag. Kérdem én: melyik az az alkalmazotti állás amiből meg lehet gazdagodni? Persze a politikust, és a bkv elnököt leszámítva.
2011. aug. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
Pedig van olyan!Tudok is konkrétan!De nem publikus bocsi!
2011. aug. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:

Na de emberek, azért az is be kell vallanunk, hogy a mi tisztességes gyártulajdonosunk ritka holló! Szerintem ti is tudtok kapásból 10 vállalkozót, aki külföldön nyaralgat, meg minimálbérért dolgoztat, ő (!) is annyiért dolgozik, aztán szeptemberben kéri a kedvezményt tankönyvre, menzára stb.

Cigányokról szerintem nem is kell írnom.

Na ezért volt jó a régi rendszer, nem tudták ennyire kijátszani, és ezek az emberek tehetnek arról, hogy ott tartunk ahol.

2011. aug. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim válasza:
Azért dolgoztat minimálbérért, mert annyiért is megcsinálja valaki. Akkor minek fizetne többet?
2011. aug. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
Tisztességből. Én nem dolgoztatok minimálbérért, mivel olyan szinten tartom a termelést hogy 300 ezer nettó átlag a fizetés, vannak a szakemberek aki a 400 ezret is megkapják. Legrosszabbul a szegény takarítónők keresnek, nekik be kell érniük 150 ezerrel. És nem kérek kedvezményt semmilyen tankönyvre, menzára, inkább én vagyok az aki segít olyan gyerekeken, akiknek ez sokszor gondot jelent. A beteg gyerekek részére is milliós összeget utalok át évente, az vörös iszap katasztrófa áldozatainak meg már le sem merem írni mennyit adtam. Nem tudom miért én vagyok a rossz ember állandóan, de valószínű azért mert nem az átlag emberek életét élem. De ezért tettem is rengeteget már az életben, talán másnak is ezt kellene csinálnia.
2011. aug. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:

Én nem téged akartalak bántani, ha úgy van ahogy írod, le a a kalappal.

Csak sajnos ma Magyarországon a vállalkozók 10%-a normális, a többi csak azt nézi honnan lehet lopni, meg nem bejelenteni, meg nem adózni stb.

Ezt még azért neked is be kell ismerned.

Ma Magyarországon alkalmazottként nagyon nehéz előrébb jutni, de még a felszínen maradni is.

Anyámék meg jól elvoltak abban a régi rossz rendszerben, nem aggódtak a munkahely miatt, vitték a gyerekeiket nyaralni a Balatonra, ház szinte tehermentes volt.

Mit érek én azzal ha lehet menni a nagy nyugatra? Nincs rá pénzem. Örülök ha a Balatonig eljutok.

2011. aug. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:

„Szerintem ti is tudtok kapásból 10 vállalkozót, aki külföldön nyaralgat, meg minimálbérért dolgoztat, ő (!) is annyiért dolgozik, aztán szeptemberben kéri a kedvezményt tankönyvre, menzára stb.”


Annyit kapásból. És akkor csak a nagy kutyákat számoltam.

2011. aug. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!