Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fiatalok! Ha válaszhatnátok,...

Fiatalok! Ha válaszhatnátok, hogy vissza mentek az időben a Kádár-rendszerbe, vagy inkább a jelenben próbálnátok szerencsét, melyiket választanátok és miért?

Figyelt kérdés
2011. aug. 17. 23:35
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
Én a rendszerváltáskor születtem, így a Kádár korból csak hallomásból tudok dolgokat. Ha a Budapest retrót és hasonló filmeket vesszük alapul, akkor elég vonzó volna, vonzana a létbiztonság, a biztos jövő kilátása. Csakhogy láttam az ügynök élete c. belügyi oktatófilmet is és azt a benyomást keltette bennem, hogy három nappal az érkezésem után fekete zsákkal a fejemen ébrednék a belsőelhárítás egyik pincéjében. Tehát nem.
2011. aug. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
37%
Már ne is haragudjatok, de én vagyok arra az élő példa hogy tudással és munkával is meg lehetett gazdagodni, munkahelyeket teremteni a rendszerváltást követően. Ha még valaki nem tudná hogyan, nagyon szívesen leírom, pár inkább privátba tenném, linkkel bizonyítva, mert itt már elég sokszor leírtam, a linket meg itt amúgy sem lehet kitenni. Egyébként több ismerősöm is tisztességesen jutott magas szintre, azért nem kellene a magyarok tudását lebecsülni, mert nagyon sok feltaláló, zseni magyar volt. Félre kellene már tenni ezt az hozzáállást és irigykedést. Egyébként ahogy az életben is azt látom leginkább, hogy azok az emberek utálják a gazdagokat főleg, akik nem képesek semmire az életben. Meg kellene próbálni tenni helyette valamit. 49/F, gyártulajdonos, de ezt már tudjátok. Ha valakit érdekel, este megírom, most mennem kell.
2011. aug. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim válasza:
40%
Hülyeség, hogy csak tisztességtelenül lehetett meggazdagodni! A rendszerváltás után épült a mai nagy vállalkozások, nagyon nagy százaléka. Én pl. autókereskedelemmel foglalkoznék abban az időben, mert nagyon nagy pénzeket lehetett összeszedni a nyugati autók kintről hozásával, ellentétben manapság, amikor minden egyes vétel, eladás egy kínnal egyenlő. Nem egy ismerősöm van, aki akkor volt fiatal, és huszonévesen nagy ambícióval autókereskedésből gazdagodott meg. Ma már csak az akkori vagyonukat próbálják megtartani, mert messze nem megy úgy az üzlet.
2011. aug. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:

Kedves Gyártulajdonos!


Azért mindenki csak nem gazdagodhat meg, bizony valakinek sepregetnie is kell....Csak hagyni kéne megélni a sepregetésből kapott pénzből.

2011. aug. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
59%

Láthatólag a gyártulajdonost a sok irigy, azaza magyar mentalitás, azonnal lepontozta. Pedigcsak egy pozitiv példát hozott fel. Na erre a pozitiv példára a sok siro rivo, ugysem sikerül semmi alkalmatlanság a szokásos magyar rivás sirást adta elö.


Na ezért a mentalitásért volna jobb, ha Magyarország inkább kérné gyarmati státuszba felvételét. Pl. válszthatna egy pozitivan gondolkodo népet és atadná nekik a döntéseket és irányitást.

2011. aug. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:

„Ha még valaki nem tudná hogyan, nagyon szívesen leírom, pár inkább privátba tenném, linkkel bizonyítva, mert itt már elég sokszor leírtam, a linket meg itt amúgy sem lehet kitenni.”

A múltkor próbáltam, azt válaszoltad hogy nem ismerjük egymást. Ez mondjuk igaz, nem is erőltettem a dolgot.


„Félre kellene már tenni ezt az hozzáállást és irigykedést.”

Az nem irigykedés ha az ember bizonyos dolgokat nem néz jó szemmel.

2011. aug. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim válasza:
31%

De ez irigykedés! Az emberek nagyon irigyek arra, ha valakinek van pénze. Teljesen mindegy, hogy szerezte, ha pénze van, ő lesz a szemét a szemükben. Mert ő nem elégedett meg azzal, hogy valami idiótának dolgozik fix havi fizetésért, hanem vállalkozó lett, és bejött neki.

Alkalmazottként soha nem fogsz meggazdagodni.

2011. aug. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:

Nem mennék vissza a Kádár-rendszerbe

Én nem a múltban szeretnék ÉLNI,, mint itt a GYK-n a legtöbben, hanem a jelenben.

Teszek is érte, hogy a jelenben tudjak élni.

Csak kicsit nehéz ebben a helyzetben, de legalább MEGPRÓBÁLOM!

2011. aug. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:

" szörnyű 90es éveket is túl kéne élnem amikor eszméletlen pocsék zenék voltak."


mivel voltak pocsékabbak, mint a mostaniak?

ma már zene sincs...

2011. aug. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
Ne reklámozz kolopele!
2011. aug. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!