Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerinted lenne igény 2014re...

Szerinted lenne igény 2014re egy nemzeti liberális pártra?

Figyelt kérdés
2011. aug. 7. 11:55
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
Pedig sokkal jobban járnánk egy szövetségi köztársasággal, mint egy ilyen laza gazdasági szövetséggel, különösen a gyengébb országok. Szabadsága pedig az embernek legyen, ne a nemzetnek.
2011. aug. 7. 15:03
 22/35 anonim ***** válasza:
Ellentmod egymásnak, hogy nemzeti, meg, hogy liberális. Liberális párt kell, jobban mint ez a népnyúzó Fidesz!
2011. aug. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:
Miért mondana ellent? Tudod mi a liberális ellentéte? A konzervatív.
2011. aug. 7. 15:20
 24/35 anonim ***** válasza:
Hát a nemzetiek általában utálják a külföldi bevándorlókat, a liberálisok, meg védik az emberi jogaikat... Ellentmond egymásnak a nemzeti eszme és a liberális eszme, amiről te beszélsz azt másnak hívják, nem "nemzeti liberális". Nemzeti, meg liberális két ellentétes dolog...
2011. aug. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:
Hát általában, arról nem tehetek, hogy vannak akik lejáratják a nemzeti szót.
2011. aug. 7. 16:01
 26/35 anonim ***** válasza:
54%

A válaszokból is látszik, hogy a "nemzeti" jelzőnek is megváltozott az értelme. Én régóta szeretnék egy nemzeti liberális pártot. Szerintem így lehetne összeegyeztetni:

- melegek házasságának engedélyezése

- fű legalizálása

- emberi jogok védelme

- határon túliaknak maradhat az állampolgárság

- erős hadsereg

- magyar termékek védelme


Ez szerintem simán összeegyeztethető. A liberalizmus amúgy is terjedni fog, miután elmúlik a válság. Törvényszerű, hogy pénztelenség idején a szélsőjobbos eszmék törnek előre, ahogy az is, hogy jólét idején a liberális.

2011. aug. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

12:29-es vagyok, utánam - talán tőlem - kérdezted, hogy mivel járatta le magát az LMP.

Őszintén szólva az országgyűlési választásnál azért kerültek be, mert újak voltak és titokzatosak. Ez már nem hozott eredményt az önkormányzati választáson, addigra már a szavazók elvárták volna, hogy abban a fél évben letegyenek valamit az asztalra, ha mást nem, egy követhető logikát, ami szerint véleményt alkotnak az egyes dolgokról. De egyszer így, egyíszer úgy nyilatkoztak és nyilatkoznak, nem lehet látni, hogy mi szerint. Ez sokaknak - ne túlozzunk, sokan nem is szavaztak rájuk, de a szavazóik közül sokaknak - jelentett kiábrándulást... Én nem csalódtam, ahogy a múltkor olvastam itt egy hozzászólásban, mit várt volna az ember egy párttól, aminek egy vigyorgó sárga fej a logója...

2011. aug. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
Európai Egyesült Államok, na ezt soha, már így is elnyomó birodalomként viselkedik az EU.
2011. aug. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
Ha a liberálisok annyira jönnek a szabadsággal, akkor az ország, nemzet szabadságát miért nem támogatják, sőt pusztítják?
2011. aug. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

"Ha a liberálisok annyira jönnek a szabadsággal, akkor az ország, nemzet szabadságát miért nem támogatják, sőt pusztítják?"

Ezt honnan veszed?

Amúgy lehet azért, mert az ország csak vonalak a térképen, a nemzet meg a x származású emberek összessége, tehát minél szabadabb az egyén, annál szabadabb a nemzet.

2011. aug. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!