Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mire kell számítani -a magas...

Mire kell számítani -a magas törlesztőrészleten kívül- ilyen magas (249) frank árfolyamnál?

Figyelt kérdés
2011. aug. 2. 22:40
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
62%
A lakások elvesztésével :(
2011. aug. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
27%
Mindenki aki ész nélkül vett fel hiteleket most nagy bajba kerülhet. Viszont kötelező sem volt felvenni, főként abban az időszakban amikor a legkedvezőbb volt, mert akkor rohamozták meg a bankokat főleg. Kár most szidni a bankokat, és főleg a kormányt, akik legalább most próbálják az idő kitolásával megmenteni az embereket legalább 3 évig. Tudva lévő hogy az árfolyam bármikor változhat, ha mindenki ésszerűen vett volna fel csak hitelt, most ez nem következik be. De hát ugye a szomszédnak 100 milliós háza van, akkor legyen nekem is, az nem számít hogy tudom e fizetni vagy nem. Durva példa, de a legtöbb esetben ez így volt.
2011. aug. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Másodiknak: nem kérek okoskodást, nem válaszoltál a kérdésemre.
2011. aug. 2. 23:34
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

"De hát ugye a szomszédnak 100 milliós háza van, akkor legyen nekem is, az nem számít hogy tudom e fizetni vagy nem."


Bocs, de meg kell mondani, hogy egyre hülyébb vagy.

Az emberek többsége nem azért vesz fel hitelt, hogy 100 milliós házakat vegyen. Hanem azért, hogy ne keljen 50 éves koráig albérletben élnie mire tud venni egy házat.

Vagy szerinted egy átlag ember miből szerezzen magának 15 milliót? Mert te (elméletileg) egy szinte milliárdos gyártulajdonos vagy, és te csak azt látod, hogy mindenki siránkozik, mert a kormány intézkedéseinek hála csökkent a fizetése annak aki rosszul keres és persze mint megszoktuk a fidesztől, hogy akinek magas a fizetése az jobban jár. Mert téged nem érdekel a megszorítások az nem jelenti azt, hogy az a többségnek jól jön. Persze ígéri a fidesz, hogy majd minden jó lesz 20 év múlva. És mi a garancia arra, hogy igazat mondanak. Mi a garancia arra, hogy nem csak azért akarnak hatalmon maradni egy darabig, hogy jól megszedjék magukat és 20 év múlva már a fene fog rájuk emlékezni. Ja mert a fidesz azt mondja. A fidesz szava már egy marék akait se ér. Ők is mondhatják, hogy végig hazudtuk az elmúlt 9 évet. Egyáltalán nem úgy viselkednek mint azt ígérték.

2011. aug. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Folytartás. Egyáltalán nem úgy viselkednek mint ahogy ígérték. De a legrosszabb, hogy mindenkin átgázolnak és semmibe veszik a törvényeket. Vagy ha már nagyon kényes akkor úgy változtatják meg, hogy nekik kedvezzen. Vagy egyszerűen csak befogják azoknak a száját akik nem úgy táncolnak ahogy fütyülnek.
2011. aug. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de lehet, hogy sokan elveszítjük a lakásunkat. Vagyunk egy páran, akik annak idején máshogy nem tudtunk volna lakáshoz jutni (nem 100 millióshoz, mint ahogy az egyik buta hozzászóló mondja, hanem két millióshoz például). El lehet kezdeni gondolkozni, hol fogunk ezután lakni? Sok lehetőséget nem látok.
2011. aug. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

"kitolásával megmenteni az embereket legalább 3 évig. "

Az se véletlen, hogy pont a következő választások utánig. A fidesz tudja, hogy le fogják váltani őket. Meg is mondták, hogy a következő kormány kezét megkötötték.

Ez arra volt jó, hogy a következő kormány baja legyen a devizahitelesek. Persze azt nem nagyon híresztelik, hogy aki felveszi az rosszabúl, fog járni. A bankszövetség elnöke is megmondta csak az vegye fel aki már tényleg nem tudja fizetni, mert utánna csak rosszabb lesz. Többet kell visszafieztni.

2011. aug. 3. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
18%
Sok mindent véghez vittem már az életem során, teremtettem jó pár munkahelyet is, de hülye vagyok és buta. Mellesleg 100 milliót ér a házam vidéken, és nincs rajta hitel. Mégis hülye vagyok és buta. Sok embernek fáj az igazsággal szembesülni, hogy bizony sokkal több hitelt vettek fel mint amennyit elbírtak volna, persze ebben a reklámoknak is nagy volt a szerepe, főleg autók és műszaki áruk terén. Ha nincs pénzem, 15 milliós lakás sem kell, ahogy két milliós sem. De nem kell ötmilliós új autó sem, csak azért, mert egy évig semmit nem kell fizetnem érte. És a maradék évekkel mi lesz? Amíg nincs meg a rávaló, van albérlet. Ha valaki képtelen egy életen át összehozni annyi pénzt, hogy legalább egy kisebb saját lakása legyen, sajnálom, de arra nem tudok mit mondani.
2011. aug. 3. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
61%

"Ha valaki képtelen egy életen át összehozni annyi pénzt, hogy legalább egy kisebb saját lakása legyen, sajnálom, de arra nem tudok mit mondani."

Ez az egyik amiért te hülye vagy. (a másik a 100 milliós ház)

Lehet, hogy az emberek hülyék mert nem akarják az egész életüket albérletben tölteni. SZerinted az az emberek vágya, hogy 50-60 éves korukra legyen meg a házuk? Vagy szerinted akkor az ember, hogy vállaljon házat. Mert elég felelőtlen az aki albérletben él és úgy vállal gyereket. Vaqy igazad van akkor kell gyereket vállalni mikor annyi pénz tud összegyűjteni, hogy saját házat tudjon venni. Tehát kezdjünk bele 50 évesen a gyerekekbe.

Vagy miként gyűjtsenek pénzt? Nem lehet mindenki vállalat vezető.

És a 100 millióra visszatérve. AZ emberek nem ilyen házról álmodoznak. Elég 15-20 milliós is. És ez még nem olyan drága. Pesten egy 60nm-es lakás 15 millió körül van. És ez nem a rózsadomb.

2011. aug. 3. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Oké, de akkor azt mond meg nekem hogy az emberek többsége miért vág bele bizonytalan hitelek tömkelegébe? Szerinted ez jobb mint az albérlet? Persze hogy senki nem akar albérletben lakni 40-50 éves koráig, és gyereket sem akar ott nevelni. De ha tudja hogy csak úgy tud lakást venni hogy 100 ezret kell havonta fizetnie, aminél nem sokkal több a keresete sem, akkor azt hogy meri bevállalni? Ez az amit én akkor sem fogok megérteni, ha piros hó esne. Egyébként meg ne hülyézz, én sem teszem. Inkább magyarázd el, miért is jó az olyan hitel ami szinte biztos hogy anyagi csőddel fenyeget.
2011. aug. 3. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!