Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem unjátok még ezt?

Nem unjátok még ezt?

Figyelt kérdés
Marha unalmas már itthon ez a szitkozódás... Nem tudom, hogy ti, hogy vagytok vele, de nekem nagyon elegem van már abból, hogy mindkét (jobb, bal) oldalon a másikat szidják. Ha valaki nem ért egyet a "jobbikosokkal" akkor egyből "lmp-s", libsi, zsidó, komcsi xy. Ha valaki nem ért egyet a baloldaliakkal, akkor egyből "jobbikos", náci, nagymagyar, árpádsávos, meg a jó Isten tudja még mi. Szerintetek nem lennénk előrébb, ha ezt az egész baromságot abbahagynánk? Legalább mi kisemberek ne szidjuk, szapuljuk egymást, hagyjuk meg a politikusainknak. Kíváncsi lennék, hogy hogy gondolják itt az emberek. Én is "jobbikos" vagyok, mert anno rájuk szavaztam, de nem szidok másokat, nem zsidózok le mást, mert nem ért egyet velem. Ez lenne a "jómagyarszokás", hogy szidjuk a honfitársainkat orrba szájba mindkét részről?
2011. aug. 2. 22:11
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
81%

Rákosi Mátyás ezt mondta: "Aki nincs velünk, az ellenünk van"...


Szelleme (sajnos) ma is él.

2011. aug. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
82%
Ha már Rákosinál tartunk: őt szerintem még a baloldalon sem élteti senki (gyk: még Kádár sem éltette)...
2011. aug. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez úgy van, hogy egy ember meggyőződésében (politika, vallás, a környezetéről kialakított kép, stb.) nagyon nagy szerepet játszik a racionalitás mellett egy szubjektív tényező az érzelem. Amikor valaki érzelmeit megbántják általában arra agresszívan reagál. Az emberek mást tartanak világból különböző szinten elfogadhatónak, fontosnak és hasznosnak, tehát más az értékrendjük, persze vannak hasonló értékrenddel rendelkezők is, ezt elég jól mutatják a különböző gyűjtőszervezetek, ameddig nem fog minden ember egyforma értékrenddel rendelkezni (remélem ilyen nem lesz, mivel ettől színes a világ), addig itt fognak menni a verbális csatározások.
2011. aug. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
50%
Én mondjuk úgy vagyok vele, hogy abban a témában amelyikben írok, általában elég határozott véleményem van, és azt ki is nyilatkoztatom. Viszont a jelzőket általában nem én szoktam osztogatni. Mondjuk engem annyira nem zavar.
2011. aug. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Morálisan nagyon elmaradott nép a magyar.

A (vélt) igazáért képes inkább másfél órát vitatkozni, mint megtegyen egy kettő perces (!) szívességet a honfitársának.


Azt meg végképp el kell felejtenünk - pont az általam említett elmaradottság okán, - hogy a magyar nép összefogjon egy távolabbi, nemesebb cél érdekében.


Itt az megy, hogy amint boldogulni véli valaki a honfitársát, "rohan az erdőbe ágakért", - amit keresztbe tehet a honfitársa előtt az első adandó alkalommal.


Sok embert a bosszú, a rosszindulat éltet, - mert más örömet már nem talál az életben.

- Akinek nem inge, annak a nadrágja! :)


Nekem például nem esik nehezemre emberként szólni ahhoz az emberhez sem, akivel szöges ellentétben gondolkodunk, - de ez sok magyar emberrel nincs így, a megalázás, szitkozódás, fitymálás az "ÉRV" az agyában.

2011. aug. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
57%

" Szerintetek nem lennénk előrébb, ha ezt az egész baromságot abbahagynánk? Legalább mi kisemberek ne szidjuk, szapuljuk egymást, hagyjuk meg a politikusainknak."


Lehetetlent kívánsz. A politikusok sohasem utálják egymást annyira, mint a szavazóik. Ahogy az UTE- és Fradi-futballisták sem gyűlölik egymást, szemben a törzsszurkolóikkal. Ez egy közismert tömegpszichológiai törvényszerűség.


"Én is "jobbikos" vagyok, mert anno rájuk szavaztam, de nem szidok másokat, nem zsidózok le mást, mert nem ért egyet velem. Ez lenne a "jómagyarszokás", hogy szidjuk a honfitársainkat orrba szájba mindkét részről?"


Jó nagy ellentmondásba keveredtél. Egyfelől azt állítod, hogy az a szokás, hogy egymást szidják az emberek. Másrészt hozol egy ellenpéldát (magadat). Ebből is látszik, hogy minimum kétséges, hogy a többség szidja a más pártiakat. Lehet, hogy csak egy hangos kisebbségről van szó, ahogy a fociszurkolók között is kevés, de hangos a huligán.

2011. aug. 3. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
26%

Aki nem baloldali, az az emberiség mocska.


Ilyen egyszerű.

2011. aug. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
rejehw: De hisz ez önlejáratás!
2011. aug. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Én azt unom, hogy egyesek nem tudnak értelmesen kérdezni.

Nem mondhatni lényeregre törő kérdésnek pl., hogy "nem unjátok még ezt?" célszerűbb lenne legalább annyit, hogy nem unjátok már ezt a szitkozódást?"...

2011. aug. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Egyébként ez az indulatoskodás pont a pártok, politikusok érdekeit szolgálja, hiszen így lehet legegyszerűbben mozgósítani az embereket. Egy közös ellenségképpel összekovácsolni, stb. ez mind a manipuláció művészete, és a politika erről szól.

Elemezzük a választásokon zajló viselkedéseket.

A Jobbik valós problémákat feszeget, de csak addig jut, hogy manipulatív módon felteszi a kérdést (válaszai nincsenek), és azt programként tünteti fel.

Az MSZP tagadja a problémát.

A Fidesz hallgat, kivár, előtte négy-nyolc évig turbózta a közhangulatot (a jobbikkal együtt).

Az LMP higgadt maradt, és megpróbált a problémákra szakszerű megoldási javaslatokkal előállni.

Más kérdés az, hogy feldühített embereket nem igazán érdekelnek az észérvek, de "ami dühben születik, szégyenben ér véget".

Magyarország érdekében valóban jó lenne, ha győzne a józan ész, és felülkerekedne populistákon, indulatkeltőkön. Eddig rengetegszer hallottam, hogy olyan párt kéne a parlamentbe, amelyik a politika helyett szakértelmet visz be oda, nos megadatott. Mi sem bizonyítja jobban, hogy a többi párt tehetetlenül próbálja még mindig beskatulyázni: jobboldali, baloldali, ballib... Hiába: "A sanda szem az igazság képét is sandának látja."

2011. aug. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!