Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 2020-ban tényleg vissza kell...

2020-ban tényleg vissza kell adni a területeket?

Figyelt kérdés
Amiket a trianoni békeszerződéssel vettek el, a szerződés elvileg 100 évre szól. És ha nem adják vissza, akkor meg mi jogon vették el?
2011. júl. 28. 19:24
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
Régen nem viselkedünk úgy, mint a testvérek. Nem fogunk össze, ha valami nem tetszik a másiknak, egyből rohadt "orosz" lesz, meg hasonlók. A legfontosabb most megvédeni Magyarországot, rendbe rakni, ha egyáltlaán védeni kell. Nem pedig provokálni, gyengén, árván, végtelen. Mert így eléritek mit nem akartok, Magyarország kitröli magát a történelemből.
2011. júl. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
17%

Dantes, ugyan áruld már el miért olyan rohadt elmaradott és szegény Magyarország 1920 előtt.


Amúgy trianoni szerződés már rég nincs érvényben, helyette ott van az 1947-es párizsi béke.

2011. júl. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
68%

Mert az volt. Össze lehet hasonlítani, hogy mennyire volt iparosodott a nyugati országokhoz képest. Össze lehet hasonlítani, mennyire volt alacsonyabb az életszínvonal. Főleg vidéken. Magyarország megmaradt agrár országnak, és egy agrár ország, szegényebb, és elmaradottabb, egy fejlett ipari országhoz képest.


Igaz, a Kiegyezés után volt egy elég erős fejlődés ez tény. De minden csak viszonylagos, azért tűnik nagynak a fejlődés, mert a béka segge alól jött fel az ország.

De még ezt is csak annak köszönhettük ,hogy létre jött az OMM, és az osztrákokkal közösen sikerült fejlődni egy keveset.

2011. júl. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
81%

20:41


Az 1947-es párizsi béke HELYREÁLLÍTOTTA a trianoni határokat, sőt, még 3 falut csatolt Csehszlovákiához.


Igazad van, most EZ van érvényben.


Pedro

2011. júl. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 AtyeszLL ***** válasza:
39%

Írtam, és igaz is, hogy a történelmet a győztesek írják.

Az Osztrák-Magyar monarchia egy jól működő egység volt.

Nem éltünk rosszul.

Mondom: Csak olvasd el a szerződést!


És a Trianonban készült szerződés lényege volt az országunk letiprása, nem a Vh-é!


Szomorú vagyok, hogy tele van az országom olyanokkal, akikről Petőfi írt:

"Kinek drágább rongy élete, Mint a Haza becsülete."

2011. júl. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
87%

Ja, meg nagy Kossuth, aki vértanú lett...

Milyen becsülete van egy rohadt hazának, áruljátok már el??

A benne lévő emberek számítanak...

Szeretem Petőfit, de néha úgy érzem, hogy ő örült annak, hogy el kell távoznia ebből a világból. Ne kevejük már őt ide.

2011. júl. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
54%

"Az Osztrák-Magyar monarchia egy jól működő egység volt."


Azért a magyarokon kívül senki sem sírja vissza. Talán nem véletlenül.

2011. júl. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
56%
AZ azért durva, hogy csak a 3.-ik oldalon nyögte már be végre valaki a Párizsi szerződést. Én már a kérdésnél elsírtam magam. Van sok ember aki ezzel a trianonos hülyeséggel van el egész nap (ismerek ilyet), hogy már csak x év és örvend. De azt nem tudja, hogy már nincs érvényben.
2011. júl. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:

"Azért a magyarokon kívül senki sem sírja vissza."


Nem hallottam még magyartól, hogy visszasírta volna.

2011. júl. 29. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:

,,Az Osztrák-Magyar monarchia egy jól működő egység volt. "


Ez nem igaz. Az OMM nagyon rosszul működő, széthúzó, sok nemzetiségű, gyenge lábakon álló, rozoga birodalom volt, amit már csak Ferenc József személye tartott össze. Már a világháború előtt nyilvánvaló volt, ha öreg császár meghal, elkezd felbomlani az OMM, vagy legalábbis nem fog változatlan formában megmaradni.


Ez tény.


,,Nem éltünk rosszul. "


De. Rosszul éltünk a nyugathoz képest. Vagyis mondjuk az orosz muzsikhoz képest jól éltünk, de ne ők legyenek már a mérték!


,,Szomorú vagyok, hogy tele van az országom olyanokkal, akikről Petőfi írt:

"Kinek drágább rongy élete, Mint a Haza becsülete.""


És az ország becsülete azt kívánja, hogy ööö mit is?

Olyanért sírjak aminek nincs értelme?

Mondjam azt ,hogy az OMM jó volt, miközben az igazság más?

2011. júl. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!