Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon mikor fogják...

Magyarországon mikor fogják legalizálni az azonos neműek házasságát?

Figyelt kérdés
Európában kevesebb, mint 10 év alatt 6 országban legalizálták és több helyen tervezik. Tudom, hogy ez itt még nem aktuális de szerintem ez a dolog kikerülhetetlen, ugyanilyen volt pl a halálbüntetés eltörlése is. Szerintetek mikor fog ez megtörténni? (Az nem válasz, hogy soha).
2011. júl. 28. 14:55
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
70%

Remélem soha büdös életben!

És igen mocskos kirekesztő vagyok!

2011. júl. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 doboszoli ***** válasza:
64%

Tényleg ez a legnagyobb probléma ebben az országban.

Huuuh!

2011. júl. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
24%
igen szörnyű nézni hogy a 99% százalék-a az embereknek ennyire buta itt. szégyen országa ez. lady gaga is megmondta! mindenkinek jár a boldogság!
2011. júl. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
32%

A melegházasságról a véleményem:

"Ha nem hiszel az azonos neműek házasságában, akkor ne házasodj azonos neművel!"


Nem értem, az emberek miért tiltakoznak olyan ellen, ami az ő életükre semmilyen hatással nincs. Ráadásul valóban a világ fejlettebb országaiban már házasodhatnak a melegek. Mostanában fogják törvényessé tenni a melegházasságot az USA-ban is. De mi magyarok kultúra, intelligencia és tolerancia terén igencsak el vagyunk maradva. Épkézláb érvet egy ellenző sem tud felhozni. Az nem érv, hogy a felvonulás, meg a "házasság szentsége", örökbefogadás kérdése stb. A legtöbben csak "mocskos b...znak" anélkül, hogy egyetlen meleget is ismernének személyesen.


A kérdésedre válaszolva az elkövetkezendő két évtizedben kevés esélyt látok arra, hogy hazánkban lehetővé tegyék az azonos neműek házasságát. Addig biztosan nem is lesz ilyen kormányzati kezdeményezés, amíg a Fidesz van kormányon, ráadásul egy elavult vallást a politikába keverő csatlóspárttal karöltve.

2011. júl. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
60%
Tessék egy indok: ha házasodhatnak, akkor arra is jogot fognak érezni, hogy utcán nyalják falják egymást, ezt pedig nem szeretném, hogy a gyerekem lássa.
2011. júl. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
37%

"Tessék egy indok: ha házasodhatnak, akkor arra is jogot fognak érezni, hogy utcán nyalják falják egymást, ezt pedig nem szeretném, hogy a gyerekem lássa."


1.) Az utcai "nyalás-falás" szerintem alapvető erkölcsi normákba ütközik mind a külön- mind az azonos neműek esetében. Azonos neműeket még nem láttam nyilvánosan smárolni, különneműeket viszont annál többször, szinte bárhol (parkban, tömegközlekedési eszközön stb.). Az nem zavar Téged és a gyerekedet?


2.) A gyereked attól biztosan nem lesz meleg, hogy lát egy meleg párt. A gyerek nem hülye. Az, hogy sokan megpróbálnak egy álomvilágot kialakítani gyermekük számára, elhallgatva létező társadalmi jelenségeket, nem biztos, hogy a gyerek javára válik. A gyerekek a mai világban úgyis tudni fognak ezekről (Internet, TV, iskola, barátok stb.), csak nem biztos, hogy olyan forrásból, amely megbízható. Persze sok szülőnek kényelmesebb az ilyen témákat tabuként kezelni.

2011. júl. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
23%
Egyszerűen vissza kell térnünk a kommunizmusba. Akkor még nem voltak ilyen problémák!
2011. júl. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem meg különneműek csókolózása normális. És igenis egy ötéves gyerek ne lásson ilyet az utcán. Ha elég idős lesz felvilágosítom, addig elég ha azt tudja, hogy férfi és nő között normális.
2011. júl. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
szerintem soha
2011. aug. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 Tetszik a ***** válasza:

Hát ha a körülöttünk lévő országok megtörnek, akkor aztán jönnek ide tüntetni, hogy "ááh a gonosz Magyarország, még az azonos neműeket se hagyják érvényesülni, szervezzünk már nemzetközi tüntetést" na és akkor nem marad olyan utca, ahol vagy politikust vagy meleget ne látnál.


Ezt lehet tekinteni egy vírusnak, ami nyugatról áramol kelet felé. Ahogy a zöldek és a cigányok csoportja is támogatja a hasonló nézeteket valló más országokban élő embereket - Magyarországnak így már ezerszer keresztbe tettek. Úgyhogy még ha 90%os leszavazást is elérünk, akkor is a nemzetközi hatás úgyis rákényszerít (a vallás az egyedüli jelenleg ismert ellenszer).


Úgyhogy nekünk is kéne heterosexuális felvonulásokat szervezni, hogy háttérbe szorítsuk a ferdehajlamúakat, mert ez így nem lesz jó, és nem is akarom, hogy jelenleg kevesebb, mint 10% Melegből 50% legyen, mert akkor aztán hujjujj, összeomlik minden és ezt a melegeknek is látniuk kéne.

2011. aug. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!