Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik a döntéseket hozzák,...

Akik a döntéseket hozzák, miért képtelenek rá, hogy magukkal kezdjék a megszorítást? MIért maradnak ki belőle? Vérlázító!

Figyelt kérdés
2009. márc. 31. 15:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát az! Mindig a saját juttatásaikat szavazzák meg legelőször a parlamenti képviselők, utána meg tőlünk vesznek el, akik éppenhogy megélünk a fizetésünkből.

A bajnainak biztos nem fognak fájni a megszorítások, ott vannak az ingatlanjai, meg benne van az első 100 leggezdegabban, 41 éves, hogy érte ezt el, mert hogy nem tisztességesen az tuti. Előbb nézne magába utána nyírbá az átlag ember juttatásait.

FÚÚÚÚÚJ UNDORÍTÓ

2009. márc. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem védve őket, de azt megjegyzem, hogy nem évi pár tízmilliós megtakarítás kell (ami az ő fizetésük), hanem milliárdos nagyságrendű. Persze megtehetnék példamutatásból, hogy csökkentik a képviselői juttatásokat, plusz megszavazzák a sokkal kisebb parlamentet, mert semmi szükségünk ennyi képviselőre, de ettől nem lenne hirtelen gazdagabb az állam. Ahhoz, hogy ebből nagyot tudjunk spórolni brutális átalakításra lenne szükség mind országos, mind helyi igazgatási szinten. Rengeteg állami alkalmazottat kéne elbocsátani, mert nálunk legmagasabb az egy főre jutó állami alkalmazottak száma. Nálunk sokkal nagyobb országok sokkal kevesebb képviselővel, illetve egyéb irodistákkal is tökéletesen működnek. Szóval megtehetnék, de sok hasznunk nem lenne belőle. Annyi előnye lenne, hogy az átlag emberek jobban elfogadnák a megszorításokat, ha látnák, hogy a képviselők is lemondanak valamennyiről.
2009. márc. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Az előző írónak: ez mind szép és jó, amit leírtál, és igazad van, de a szegény ember megszorításától se várjunk csodát azonnal. Valóban vérlázító amit tenni készülnek, de bizony, úgy, ahogy írtad, ők is mutathatnának példát. A közalkalmazottat miért kéne sajnálnunk, ha kirúgják? Engem el akartak küldeni a munkahelyemről, de mivel terhes voltam, nem tudtak kirúgni, így elzavartak táppénzre. Akkor (5 hónapja) még örültem is neki, hogy végülis jól jött ki ez az egész, mert lényegében nem az utcára kerültem, erre most mi van? Szívás!

Azt a több tízezer embert ki sajnálta, akiket a válság miatt már elbocsátottak?

Ja, amit meg ki akartam hozni ebből az egészből, hogy azt a sok felesleges képviselőt meg közalkalmazottat is mi tartjuk el. A mi befizetéseinkből kapják a nem akármilyen fizetésüket (nyilván nem minimálbért kap, mint az átlag magyar), mellette a ruhapénz, stb. Igenis, ha tudnának működni kisebb létszámmal, rúgják ki őket.

Én 10 éve fizetem az adót, a tb-t, stb, most meg kiszúrják a szememet 30e táppénzzel, a gyedem meg lesz majd 40e? És akkor az is csak 1 évig a 2 helyett? Igazságos államintézkedéseket kellene hozni.

Tök mindegy ki ül ott, Gyurcsány, Orbán vagy ez az új paprikajancsi, az lenne a lényeg, hogy ne nézzék az embert hülyének, és igenis legyen beleszólásunk a dolgokba.

Azt senki nem kérdezte meg Tőlünk, hogy felvegyük-e a milliárdeurós hiteleket, de minket szorítanak meg, hogy vissza legyen fizetve?

Már bocsánat!

2009. márc. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem oldaná meg a gondokat, ha az ő fizetésük is kurtább lenne, ahogy az sem, hogy elveszik a 13. havi fizetéseket....csak azt akarom mondani, hogy a kevés is számít..sajnos most ott tartunk. És nem lázítani kellene még azzal is, hogy magukkal nem kezdenek semmit!
2009. márc. 31. 16:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!