Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért olyan ostoba az európai...

Miért olyan ostoba az európai ember, hogy folyton mások jogáért harcol, miközben az európai nemzetek a kipusztulás szélén állnak, mert képtelenek elég utódot a világra hozni?

Figyelt kérdés

Én ennek a két dolognak nem látom a logikus összeegyeztethetőségét, de biztos van itt valaki, aki el tudja magyarázni nekem.

Miért harcol az antilop az oroszlánok jogaiért?


2010. máj. 31. 06:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%
Megérdemli.
2010. máj. 31. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
8%

Csak én nem értem, hogy a kettőnek mi köze egymáshoz? esetleg szócséplés helyett szeretkezzen? Oké, én támogatom. ;D


Egyébként a nemezethalál víziója kissé túlzó. Tény, hogy fogy a népesség, ahogy a fejlett nyugati világban mindenhol. De ez nem is baj, lévén, hogy ha mindenhol nőne a népesség, akkor hamar túlnépesedhetne a Föld. Inkább csökkenjen a természetes szaporulat beavatkozás nélkül, minthogy egyszer csak "kipukkadjon a lufi" és válsághelyzet legyen emiatt.

2010. máj. 31. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

06:56


Szerintem Európa földjei könnyen el tudnának tartani kétszer ennyi embert is.

2010. máj. 31. 07:02
 4/20 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon nagy tévedésben vagy! Most még elférünk kényelmesen, nem kell, hogy egymás nyakára nőjünk, de ez csak a terület kérdése. A másik az élelemé: mi most jólétben vagyunk, de nagyon sok ország éhezik, és ha mi is elkezdünk túlszaporodni, akkor mi is éhezni fogunk VAGY elvesszük azt a keveset is az éhező országoktól, amijük van, mivel a Földnek nincs annyi nyersanyagforrása. A Föld 2-3 milliárd emberre van kalibrálva, nem 6-7 milliárdra!

Azért harcolunk más nemzetek/emberek jogaiért, mert az ember fontosabb, mint a nemzet, és aki tétlenül végignézi, hogy egyes védtelen népeket ok nélkül kinyír egy másik, akkor az egy szívtelen roh.adék! És miért fontosabb az ember, mint a nemzet? Mert ember nélkül nem létezik nemzet sem...persze itt visszakanyarodhatunk oda, hogy inkább szaporodjunk, mert nem lesz nemzet, de tudod mi az ami még az embernél is fontosabb? A Föld! Mert anélkül meg ember nincs, és élni fontosabb, mint nemzethez tartozni...Ha így haladunk, egy nap úgyis kihal az emberiség 99%-a a természettel együtt, és akkor hidd el, nem a nemzet lesz a legnagyobb problémád (ami tény és való, hogy szép és jó és hasznos dolog), hanem hogy találj végre egy szem búzát, mert már napok óta nincs mit enned. Ezzel kapcsolatban film: Az út. Most megy a mozikban...

Szóval a lényeg az, hogy ha Európa tehetős kontinensként nem szólna bele a jogtalan öldöklésekbe, akkor szépen lassan az egész világméretűvé duzzadna, és úgy járnánk, mint a film főszereplői.

2010. máj. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Akkor fogyjunk el, mert az úgy mindenkinek jobb lesz?
2010. máj. 31. 08:56
 6/20 anonim ***** válasza:
7%
Sajnálatos tény, de így van! A kínaiak már belátták ezt, és bár a legtöbb dologban elítélem őket, nekik legalább megvolt a bátorságuk ahhoz, hogy cselekedjenek: a születésszabályozással. Nekünk Európában nem kell születésszabályozást alkalmazni, de nem is szabad szerintem 2-3 gyereknél többet szülni! És erősen morális kérdés az is, hogy tétlenül végig szabad-e nézni, amit egymással csinál az emberiség...Túl sokan vagyunk, és még kegyetlenek is vagyunk egymással! Tudod ha te nem segítesz másoknak, akkor te sem várhatod el, hogy amikor bajba kerülsz, legyen aki segít rajtad! Ez nem csak baráti társaságon belül kéne, hogy működjön, hanem az egész világon!
2010. máj. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
7%
De ha gondolod, nem kell elfogynunk, szaporodjunk tovább, és akkor majd nem lesz mit ennünk....De hálleluja! Legalább 1 milliárd magyar van a Földön...igaz, hogy ki is fog halni mind, mert nincs mit enni, de legalább a nemzet nem halt ki. Érted mire gondolok?
2010. máj. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
0%
Direkt kötekedsz, ugye? Nem, ezt senki nem mondta. De ha helyzet az, hogy a nyugati életszínvonal csak kevés emberre fenntartható. Ha egy átlagamerikai szintjén élne akkor féltucat Föld sem lenne elegendő a teljes emberiség eltartására. Persze, eltarthat föld 15 milliárd embert is akár, mondjuk egy afrikai törzsi harcos életszínvonalán. A jelenlegi színvonalon már az is sok, ami van: a harmadik világ országai csak most kezdenek fejlődni igazán, Afrikában az egészségügyi helyzet javulásával komoly népességrobbanás várható. A modern világ emberének inkább a környezet fokozott kímélésre és az energiahasználat csökkentésére kéne figyelni, hogy a jelenlegi népesség számára fenntartható fejlettséget és fejlődést biztosítson, mert ahogy a helyzet áll, a környezet rombolása miatt a felmelegedés miatt az ivóvízkészlet csökken, ezzel a természet is pusztul. Ez - relatíve optimista előrejelzés szerint - egy évszázad múlva oda vezethet, hogy az emberiség létszáma kilencszáz millióra redukálódik, vagyis a 90%-ka kipusztul.
2010. máj. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Csökken az ivóvíz? Hova lesz?
2010. máj. 31. 09:50
 10/20 anonim ***** válasza:
27%

"Miért olyan ostoba az európai ember, hogy folyton mások jogáért harcol"


Mire gondolsz? Én nem vettem észre, hogy "az európai ember" (egyébként nincs "az eurpóai ember", hanem több százmillió európai ember van) különösebben harcolna "mások jogáért".


"miközben az európai nemzetek a kipusztulás szélén állnak"


Frászt vannak kipusztulás szélén.


"képtelenek elég utódot a világra hozni?"


Nem képtelenek, hanem nincs hozzá kedvük. Nem is baj, mert Európa relatíve túlnépesedett. Ugyanez a helyzet Európán kívül is. 10-20 éven belül az egész világon alig lesz ország, ahol még nőni fog a lakosság. Ez egy egészséges visszacsatolás.


"Én ennek a két dolognak nem látom a logikus összeegyeztethetőségét, de biztos van itt valaki, aki el tudja magyarázni nekem."


Az a baj, hogy túl sok kurucinfót olvasol, normális forrásokat pedig nem, ezért tele vagy irracionális rettegéssel és mindenféle hamis hiedelmekkel.


"Miért harcol az antilop az oroszlánok jogaiért?"


Az európaiak, akik gyarmatosították a világ többi részét és gazdaságilag-politikailag most is függő helyzetben tartják mint "antilopok" az afrikai-ázsiai "oroszlánnal" szemben? A nap vicce.

2010. máj. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!