Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az mszp milyen megszoritást...

Az mszp milyen megszoritást vitt volna véghez, ha esetleg ők kormányoznának, hogy a hiányzó büdzsét pótolja?

Figyelt kérdés

Ugyanis tegnap a parlamentben az mszp 59-ből 44 tagja nem támogatta ezt a kereskedelmi láncokat érintő különadó bevezetéséről szóló javaslatot...

Ez azért valamit sejtet,hogy megint a kisembereket sanyargatták volna meg,ahogy az elmúlt 8 évben is!


2010. okt. 19. 22:42
1 2
 1/13 bumbi02 ***** válasza:
80%

és szerinted ha az energiaszolgáltatókat megadóztatják keményen a kieső pénzt honnan szedik azok be? na kettőt tippelj..


persze szimpatikus nekem is h legalább nem tölünk közvetlen, de ugyanaz a hatás és ezt ők is jól tudják..

2010. okt. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hidd el akkora az extraprofitjuk,hogy nekik ez meg se kottyan!!!De kinézem,hogy ekkora férgek lennének az energiaszektorosok,hogy átháritsák a fogyasztókra:s Remélem azért a fidesz ezt is szem elött tartja és nem engedi,mert akkor átvitt értelemben ismét mi sz@punk...:(
2010. okt. 19. 22:49
 3/13 bumbi02 ***** válasza:
100%
persze h van extraprofitjuk és nem halnak éhen.. viszont attól független ha ök kereshetnének 100 milliárdos profitot mért keressenek csak 50 milliárdot alapon a hiányzó 50 milliárdot behajtják valahogy..
2010. okt. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Egyet értek azzal, hogy nem normális az, hogy erőfölénnyel így visszaélnek bizonyos cégek, és emiatt hatalmas profitot termelnek. De az nem tetszik, ahogy ezt kezeli a Fidesz.


Viszont az is biztos, hogy ezeket át fogják hárítani a fogyasztókra a megsarcolt (mert ez jelenleg nem adó, még ha annak is nevezik) cégek, így gyakorlatilag közvetett módon szedik be a pénzt az emberektől.


Hogy mi lenne a jobb megoldás? Passz, nem tudom. De a baj az, hogy már megint nem a kiadási oldalon fogják meg a dolgokat...

2010. okt. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem a kiadási oldalon fogják meg a pénzt??ezt hogy érted?Én nem azt látom a Fidesztől,hogy mint anno Gyurcsányék vesznek luxus audikat,meg új szép milliós irodabútorokat stb.... Ezt hogy értetted(?) indokold már meg légyzsi!
2010. okt. 19. 23:24
 6/13 anonim ***** válasza:

Arra értem, amire mondtam. Amit te mondasz, pitiáner összeg a százmilliárdokhoz képest. Hogy ők ezekre nem adnak ki pénzt? Ez azt jelenti, hogy a jelenlegi kiadásokat nem növelik tovább, de a kiadásokat nem is csökkentik.

Itt újra kell gondolni a szociális háló, az oktatás, a MÁV, a bürokrácia, stb. finnanszírozását, és bizony sok esetben keményen vissza kell vágni azokból. Én ezt hiányolom igazán.

(Mellesleg ez még lehet, hogy drágább is, mint pár audi és asztal: [link] )

2010. okt. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Lett volna levegőadó is!:D
2010. okt. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
65%

Az MSZP eleve a 3,8 %-ot tervezte be. Azt nem tudom,hogy Bajnai mit tett volna,de azt igen,hogy értett a gazdaságpolitikához,Orbán viszont nem.

Nem kockáztatott volna meg ilyen kétséges kimenetelű lépést,mint a multik megadóztatása.

Ennek nem az a legrosszabb következmménye,hogy a lakosságra terhelik. Sokkal nagyobb annak a kockázata,hogy megrendül a befektetők bizalma. Hogy mennyiben,arra néhány hónapon belül választ kapunk.

Hogy a Fidesz nem vesz Audikat? Ez igaz. De más téren sokkal többet költ,mint az előző kormányok!

Kevesebb minisztérium,de dupla annyi államtitkár! Ők biztosan nem minimálbért kapnak. Vagy eddig nem voltak miniszterelnökhelyettesek,most van kettő is. Az egyik "hatásköre" pedig ugyanaz,ami a Kádár-érában az Egyházügyi Hivatalé volt.

Vagy itt a MAL-esete. Ellenőrizni akarják őket,ez eddig OK. De miért kell ehhez 16 ember?

Lehetne még sorolni a felesleges pénzköltését a kormánynak.

Ha a jövő évi költségvetésben sem lesznek kiadáscsökkentő tételek,akkor komoly bajba kerülhet az ország. Ezt pedig már nem foghatják rá az előző kormányra.

2010. okt. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nah ezt azért nem merném kijelenteni,hogy Bajnai jobban ért a gazdaság politikához....

Ő azt mondta,hogy" fájni fog.." mármint a megszoritások..!Emlékszel? Nah,most megszoritó intézekedéseket életbe léptetni,nem nagy kunszt!Jah,és van egy 2 millió ft-os bérplafon..,szóval itt is visszafogták a költekezést!A gazdasági ügyekben meg inkább Matolcsy van képben,bár nem kétlem,hogy Orbán is konyit hozzá valamit!!

2010. okt. 20. 10:53
 10/13 A kérdező kommentje:

"Lett volna levegőadó is!:D"


:D Akkor mindenki megfulladt volna már...:XD

2010. okt. 20. 10:54
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!