Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi volt legnagyobb politikai...

Mi volt legnagyobb politikai sikered eddigi életedben?

Figyelt kérdés
2011. júl. 2. 09:49
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
5%
Kedves Gauldoth! Amikor az elején beszálltam ebbe a fórumba, abszolút nem ebben a stílusban indítottam. Szépen megírtam, hogy mi a véleményem a pártokról, miért a Fidesz az aki nekem szimpatikus, mit köszönhetek a rendszerváltásnak. Nem úgy kezdtem válaszolgatni mindjárt hogy nekem van két szabadalmam, legyen mindenkinek, ha nincs akkor hülye meg tehetetlen...............Ezt azok a reakciók, sértegetések váltották ki belőlem az idő folyamán, amiket az okosabbnál okosabb jobbikos emberkék kezdtek rám zúdítani, meg a Kádár rendszert dicsőítők mocskolódásai. A végén elvesztettem a hidegvéremet, és ha jobban belegondolok egy sértődött kis gyerek beszólásaihoz kezdtem hasonlítani. Attól, hogy találkoztam Orbánnal és egy kisebb üzleti kapcsolatba is kerültem vele még nem lettünk barátok. De az tény, hogy mindent az ország talpra állítása érdekében csinál, ha tetszik ez valakinek ha nem. Azzal hogy olyan dolgokat vezet be vagy szüntet meg éppen azt akarja elérni, hogy minél kevesebb csalás és bűnözés legyen. Nézzük az egykulcsos adót és a társasági adót. 100 emberem volt még a Fidesz előtt és most van 180. Nekem senki ne mondja hogy nem tettem már meg a magamét a munkahelyteremtésben. Igaz, az újabb fejlesztéseim is nagyban közrejátszanak ebben, de akkor sem mindegy mennyit kell befizetni az államnak összességében. Nálam a dolgozók is jól jártak, nem is reklamál senki. A Kínai piac megint óriási lehetőségeket rejt magában, az IMF hitellel ellentétben itt nincs megkötve mit csinálhat és hogyan használhatja fel a kormány a pénzt, és a munkahelyek bővítése a kiemelt helyen szerepel. Mivel Kína államkötvényekbe fektetett, nem érdeke Magyarország bukása, mert akkor ők is csak buknak. Magyarország lesz Európa központja Kína számára, ahonnan azt a rengeteg már nem is annyira gagyi termékeiket fogják importálni. A legtöbb magyarnak meg nagyon is érdeke minél több jó minőségű termék olcsón, eddig sem kevesen vásároltak Kínai üzletekben. A közmunka program nem végleges megoldás, csak kell valamilyen munkát adni azoknak akik segélyen élnek. Az mégsem állapot hogy nem dolgozik valaki. Az ebadó nem szerepelt a beszélgetésünkben. Még nagyon sok mindent leírhatnék, hogy mit miért kell hogy megcsináljanak, a rendvédelmi szervektől kezdve a nyugdíjakig, a médiatörvényig, de semmi értelmét nem látom, mivel aki utálja Orbánt és a Fideszt, annak úgyis csak felesleges szövegelés volna. Legalább 8 év kell a Fidesznek ahhoz hogy igazán érezzék majd az emberek a változást. Ha a szocik megkapták az első borzalmas 4 éves kormányzásuk után is a lehetőséget akkor a Fidesz miért nem kaphatná meg? Főleg hogy itt azért jóval több a pozitívum. Nem azt mondom, hogy nem nyúlnak mellé néha ezzel azzal, de ekkora nyomás alatt ezen nincs is mit csodálkozni. Elnézést a kérdezőtől meg mindenki mástól is, de válaszolni akartam Gauldoth felvetésére.
2011. júl. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:

"és ha jobban belegondolok egy sértődött kis gyerek beszólásaihoz kezdtem hasonlítani. "


ez nem a provokátorok hibája (illetve nem egészen)

okos ember nem dől be nekik...

2011. júl. 3. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 Gauldoth ***** válasza:

oké. Örülök, a normális válasznak. De attól hogy, gazdagoknak kedvezett még messze nem mindenkinek. És ha az országért teszi, akkor úgy is tehetné, hogy marad a szegényekén valami. Tudod, hogy a fidesz intézkedései főleg neked kedveztek ugye? Én értem, hogy rájuk szavazol, a helyedben talán még én is azt tenném. De ennyi adónövelés, behozás, bűntetésemelés, szerintem a világon példátlan. Én inkább még mindig azt hiszem, hogy csak ugyanazt csinálja, mit legutóbb, azaz lop, és a hiányt, amit lop, hogy takarja minél rövidebb úton beszed pénzt.


Amúgy volt egyszer egy kérdésem, nem emlékszem, hogy írtál-e rá, de ez egyre inkább erősödő érzés bennem. Azaz, hogy Orbán egyre inkább azt akarja, hogy a magyarok elmenjenek az országból, és a cigányokkal akik itt maradnak, megalapítsa saját népe országát. Valahol ésszel tudom én, hogy nem ez van, de ez egyre durvább ami itt van. (Pl nem én fogok elmenni elsőre, mert én sem a legszegényebb vagyok, de én sajnálom például az iskolatársaim, stb, és nekem nincs azért akkora lehetőségem, hogy munkát adjak nekik, vagy a munkahelyüket elvesztő, illetve, egyre többet adózó szüleit.


Ui:Iskolatárs=egyetemisták, akik mellett én is tanulok (21/F)

2011. júl. 3. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 Gauldoth ***** válasza:
És ez a gondolat csakis saját találmány, sehol nem olvastam, hallottam, nem vagyok jobbikos sem.
2011. júl. 3. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 Gauldoth ***** válasza:
És egy kicsit igaza van az előttem szólónak. És hogy dícsérjelek, te vagy az első fideszes, akit láttam értelmes választ írni.
2011. júl. 3. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
Nem kizárólag nekünk, jómódúaknak kedveztek a Fidesz intézkedései Gauldoth. Az én feleségem például óvónő, és a családi kedvezmény végett ő is többet kap. Több barátom is van akiknél szintén ugyanez a helyzet. Ez bizonyíték arra hogy támogatják a gyerekvállalást. Annak érdekében hogy senki ne járjon rosszabbul kötelesek lesznek a vállalkozók megemelni a bért, ami nem feltétlenül jelenti majd azt hogy el kell az emberek egy részét bocsájtani. Sok cég, vállalkozó nevetségesen alacsony összeget fizetett eddig is a dolgozóinak, csak én tudnék vagy húszat mondani a környezetemben, akiknek semmilyen gondot nem fog jelenteni a bérpótlás. Persze nagyon kis profittal rendelkező kisvállalkozók lehet hogy rákényszerülnek erre, ide kellene valami megoldás. A cigánykérdés már nehezebb ügy. Ott én sem vagyok megelégedve ami eddig történt. Vagyis az elgondolás, hogy integrálják a romákat nem lenne rossz, csak ezzel az a gond hogy azonnal diszkriminációt kiáltanak, mert nagy részük annyira sötét, hogy képtelen még azt is felfogni hogy ez az ő érdekükben történne. Sajnos a cigány vezetés is ugyanígy vélekedik, pedig a gyerekek taníttatása az elsődleges szempont lenne, mert a felnőttek alul iskolázottsága már nem orvosolható. Ott maradna a közmunka. Amit én még javasolnék náluk és tulajdonképpen mindenkinél, az a gyerekek után járó támogatás komoly szigorítása, mivel akkor sokan meggondolnák hogy kell e 8 -10 gyerek egy családba, mikor maguk is majd éhen halnak a szegénységtől, de hidd el nekem, ezek olyan változtatások lennének amiket nem lehet csak úgy pikk-pakk bevezetni. Dolgoznak rajta, reméljük lesz eredménye. Persze hazudnék, ha azt mondanám hogy minden tökéletes amit a Fidesz csinál, vannak számomra is kissé érthetetlen dolgok, amiben én is csak azt látom hogy minél több pénz menjen az államkasszába, gondolok itt többek között ha valaki kidobja a gyógyszerét a kukába az büntetendő lesz, bár nem tudom hogyan lehet kideríteni ki dobta ki vagy melyik orvos írta fel, hiszen van hogy én is kidobtam 3 doboz antibiotikumot is, mivel a negyedik volt az amit elviselt a gyomrom. A piacon vagy az üzletekben ha valaki nem ad majd számlát egy millió forint lesz a büntetés maximuma. Ezzel én személy szerint egye is értenék, ha nem tennének kivételt bizonyos tűz közeli emberekkel, akik ugyanúgy megtalálhatóak a Fidesz soraiban is. Vagyis amit én minden kormánynál kifogásoltam az az volt, hogy a szabályok nem vonatkoztak ugyanúgy mindenkire. Pedig pont az illetékeseknek kellene példát mutatniuk. Ugye Fletó barátunk még mindig tiszta, semmit nem lehet rábizonyítani. Ez sem igaz. Csak ez olyan téma amit itt nem fogok feszegetni. A lényeg hogy állítólag nem merik piszkálni olyan horderejű ügyekben van szerepe. Pletykaszintű ugyan, de nagyon is hihető. Végezetül, kedves Custard Pie, gratulálok hogy azt az egyetlen mondatot ragadtad ki a monológom lényegéből.
2011. júl. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 Gauldoth ***** válasza:

Engem még mindig az zavar a legjobban, hogy az emberek annyira primitívek, hogy nézd meg:


A Fidesz első kormánya idején behozott egy Eüggyi adót, ami asszem havonta 4000 forint körül volt. Ezt egy évre kiszámolva ugye 48000Ft.


Ezt az MSZP megszűntette. Később behozta a vizitdíjat, ami ellen mindenki tűntetett. Ez csak 300 forint volt egy napra, amit max. 20x kellet kifizetni, ha többet voltál kórházban akkor sem kellett fizetni. Szóval max. 6000Ft. De ez ellen úgy őrjöngött a nép, hogy.. emlékszel gondolom. Pedig az orvososok mondták, hogy ne szüntessék be, mert jó volt, hiszen az öreganyók, akik pletykálni jártak a dokihoz eltűntek, és segítette a működést.


És nagyon zavaar, hogy az MSZP ellen tűntetés volt a konvergencia program ellen is. Pedig ezt azt mondják külföldiek is, hogy működött. De ez zavarta az embereket. De a mostani "nem megszorítás hanem reform" nevű programra még mindig azt mondják a fideszesek, hogy jó. Biztos vagyok benne, ha ezeket az intézkedéseket az MSZP hozza be, ma már Debrecen lenne a fővárosunk, mert Budapestet porig rombolta volna a csőcselék.


Nagyon zavar az is, hogy a FIDESZ, jön avval, hogy mekkora skert értek el, hogy áthozták az emberek az állami nyugdíjba. Azt mondták külföldön, hogy politikai siker. Siker?! Gyakorlatilag kötelezővé tették.


Vagy amit Lézer János csinált, hogy ágált a kedvezményes..... most meg elvette egész egyszerűen a rendvédelmisektől.


Nem beszélve arról, hogy folyamatosan így-úgy szidják, hogy az MSZP lopott. Lopott ez tény. De a Fidesz nem lop? Kaya Ibrahim? Vagy apjának honnan lett bányája, és miért onnan megy a beton az aszfaltokra.


Pintér Gábor csak azért nem kapott gyilkosságért börtönt, mert politikus.


Pincében átadott diplomák.


Orbán Viktor egyszer a TV-ben felbecsülte vagyonát 10millióra! Nem is érdekel mennyije van, de hogy lesz tízmillió? Az összes felcsúti föld már több.


Az sem tetszik, hogy a focival politizált. Nem mert irigy vagyok, hanem mert Kispestiként egyszer már a 2osztályba küldte a csapatot, és azért mert semmi köze a politikának a focihoz. Persze minden Fehérvári és Lokiszurkoló rá szavazott.


És még annyit írhatnék, de unom már a gépelést:)

2011. júl. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 Gauldoth ***** válasza:
És a Fideszesek túlnyomó része az ő lopásaikat, csalásaikat, úgy ahogy van NEM HISZI EL AKKOR SEM, HA KIDERL 100%-OS BIZONYÍTÉKOKKAL.
2011. júl. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
Nézd, az hogy minden kormány lop azzal meg kell barátkozni. Bárki is kerülne hatalomra mind ezt tenné. Csak az nem mindegy hogy milyen mértékű és közben mit tesz a problémák megoldásának érdekében. És ezért még mindig a Fidesz az aki a legtöbbet teszi. Ha jól olvastam 21 éves vagy még csak. Amikor a szocik hatalomra kerültek még csak 12 voltál. Nem hinném hogy annyira átláttad még a politikát ennyi idősen. Bár van amit jól közelítesz meg, gondolok itt a vizit díjra például. Abban csak az volt a nevetséges, hogy azt mondták ez majd kiváltja a hálapénzt. Pedig az csak akkor tűnne el ha az orvosok fizetése nem volna ilyen nevetségesen alacsony. Sok a probléma ma az országban, de hátha lesz eredménye az erőfeszítéseknek. Ha meg nem, akkor majd lehet új kormányt választani, akik majd még azt is ellopják, amit a Fidesz megspórolt. Az emberek pedig újra a lejtő aljára kerülnek majd. Ezért kell legalább a két ciklus, hogy ne legyen hiábavaló amit elkezdtek, még ha hibáznak is olykor.
2011. júl. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 Gauldoth ***** válasza:
12 voltam, de érdeklődő, és a szüleim tájékoztattak mindenről. Amúgy én valahogy nem érzem, hogy a Fidesz értünk dolgozna
2011. júl. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!