Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Történelmi elszámoltatás kéne?

Történelmi elszámoltatás kéne?

Figyelt kérdés

Arra gondolok,hogy 1945-től senki nem felelt a kommunizmus büntetteiért.Törvényt kéne csinálni arra,hogy ezeket a még élő embereket biróság elé ,majd börtönbe vigyék!Aki nem él közülük azt is bünösnek nyilvánitani!azután a rendszerváltás óta elkövetett föleg posztkommunista büntetteket is elitélni.Az egészen máig!Igy lehetne tiszta lappal ujrakezdeni.Azonkivül kormány felelöségre is törvényt hozni,hogy aki tönkreteszi auz országot kormányon bármikor azt is elitélni!

Trianon relativizálását holokauszttagadáshoz hasonlóan börtönnel büntetni!


2011. jún. 22. 08:47
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
63%
A kommunizmusnak milyen bűnei voltak? Sosem volt kommunizmus.
2011. jún. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Tudod te,hogy én mire gondolok!
2011. jún. 22. 08:57
 3/25 anonim ***** válasza:
38%
Kiket akarsz megbüntetni? Akik a "fénykorban" vezetők voltak, már rég meghaltak.
2011. jún. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
75%

Csak '45 -ig?

Ne aprózzuk!

"- Szólítom Árpád Vezérünket, - akitől arra várunk őszinte választ, hogy miért ide telepítette le a korabeli magyarságot?!"

2011. jún. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

"Kiket akarsz megbüntetni? Akik a "fénykorban" vezetők voltak, már rég meghaltak."


Azokat is akik ezt még viccből is fénykornak nevezik!


"Csak '45 -ig?"


Igen,mert előtte a Szálasi-rendszerig lezárólagosan volt itélkezés csak utána nem!

2011. jún. 22. 09:59
 6/25 anonim ***** válasza:
65%
Ez most pont olyan mint amikor II. vh-ús bűnösöket itélnek el. Azzal egyet értek, hogy el kellett volna itélni őket. Csak amikor a TV-ben egy kilencven éves öreg bácsit látok a bíróság előtt, aki mindjárt összeesik, nem hall, nem lát, és olyan ügyben akarják elitélni, amit 30 évesen csinált, viszont az elmúlt hatvan évben semmi bűnt nem követett el, hát elgondolkodok, hogy jogos-e ez a meghurcoltatás. Persze, jogos lenne a büntetés, de valahogy mégis furcsa.
2011. jún. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

ma 10:03


Igen,mint ahogy meghurcolják a 97 éves Képiró Sándort!

Akkor miért nem lehetne"meghurcolni" a 90 éves Biszku Bélát,aki mintha 70 éves lenne ugy birja magát!-biztos sokat dolgozott!

2011. jún. 22. 10:12
 8/25 anonim ***** válasza:
61%

"Akik tönkre teszik az országot"

Ki teszi tönkre az országot? Ez önmagában egy elég összetett kérdés. Mik lennének kritériumaid?

Akik növelik az állam adósságát vagy az akik elveszik az emberek vagyonát. Azt se mindegy, hogy mikor fellendülés, vagy válság idején. És mindig vannak előző kormány intézkedéseiből fakadó költségek.

Pl: Ceausescu is 0-ra csökkentette az országa államadósságát az, mégse volt jó.

Rákosit és társait elítéli egy 2011-es bíróság attól miért leszel boldogabb? Vagy talán rokonain, leszármazottain akarsz bosszút állni? Idő és pénz pazarlás mai ügyekkel kell(ene) foglalkozni. Nem kéne 90 éves csendőrökkel sem foglalkoznia, milyen módon tudja mai bíróság az akkori helyzetet megítélni? Akkor kellett volna.

Szerintem is hülyeség volt holokauszt tagadásra külön tv.-t alkotni.

Attól, hogy egy politikai oldal nemzetinek mondja magát ugyanúgy lopnak csak más a körítés.

2011. jún. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
22%
Ne keverjétek bele Képíró Sándort mert ő szerintem egy hős volt és nem bűnös!
2011. jún. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:

Tudod te,hogy én mire gondolok!"


Le tudod írni konkrétan, mert én elképzelni sem tudom?

2011. jún. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!