Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A "nagymagyarországosok" mi a...

A "nagymagyarországosok" mi a frászt akarnak Horvátországtól? Vagy akkor miért nem ijesztgetjük a lengyeleket is? Mit szimbolizál egy ilyen "Nagy-Magyarország" matrica a kocsidon? Az oltári keménységet és/vagy a retardáltságot?

Figyelt kérdés
2009. márc. 24. 14:44
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
83%
Ennek egy kicsit utánnanéztem. És én úgy vettem ki, hogy nem eltörlésre volt lehetőség, hanem a felülvizsgálatra. Viszont én a kárpótlásról beszéltem. Valamilyen úton-módon minket is kéne kárpótolni, nem?
2009. ápr. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
100%

20:38


Az első világhábórúban a hadüzenetet mi is aláirtuk. A hadügy, a külügy és auz ezekhez tartozó pénzügyeknek közös minisztériumok is volt.

A másodikban ugyan nem mi robbantottuk ki,de 41-ben mi is beléptünk a németek oldalán. Ha jól tudom már előtte 39 40 ben 2 alkalommal kaptunk vissza területeket e Hitlertől azzal,hogy majd később ezt viszonozni fogjuk hadi segitséggel.


Ezt a 1946.os dolgot meg ha megerősitenéd valamilyen forrással az jó lenne. De kárpótlást,vagyis jóvátételt a győztesek szoktak kapni.


A osztrákok Burgenlandot azért kapták,mert viszont más osztrák területeket elvettek tőlük Dél Tirol pld, ma is vita van miatta, vagy klagenfurt környéke délre. Mondjuk sok logika azért ebben nem volt.


Apponyi a trianoni beszédében ugyan szorgalmazta ,hogy legyen népszavazás az elcsatolt területeken amiben igaza volt,csak hát ez nem hatotta meg a győzteseket. Meg se hivták a veszteseket a konferenciára.


Teljes mértékben igazságtalan döntések születtek a vesztesek részére,de nemcsak mi szenvedtünk,hanem a németek, törökök is. De pld Lengyelországba is behatolt a szovjet hadsereg csak épp a lengyelek kiverték őket,de mondhatnám,hogy a németek is az agressivitásuknak köszönhették,hogy később sok mindenben engedtek az antant hatlmak. meg is lett az eredménye, vagy Törökország is fegyveresen szerezte vissza területeit. Kb hasonló mértékben vettek el tőle,mint Magyarországtól.


Én úgy látom,hogy akkoriban még nem nagyon létezett az igazságos nemzetközi politika. Mindenki annyit ért el,amennyire hagyták,hogy érvényesitse érdekeit. Szó sem volt arról,hogy magyarországot egyedüliként büntették meg,csak mi olyan gyengék voltunk,hogy képtelenek voltunk visszavágni, vagy védekezni. Legalább a magyar lakta területeket kellett volna fegyveresen megvédeni...


Ma már nem lehet szó arról,hogy visszacsatoljanak területeket,de autonómiáról igen. Ott ahol a magyarok vannak többségben.

2009. ápr. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 A kérdező kommentje:
Összegezve a vitát: 1. elég gyenge színvonalúra sikerült, mert a válaszolók döntő többsége meg sem próbált a kérdésre válaszolni (lehet h én tettem fel rosszul, tehát még egyszer: Miért egy olyan térképpel hőzöngtök, protestáltok, görcsöltök,amin rajta van teljes Horvátország? - még gyengébbek kedvéért; tehát nem az kérdés, h a trianoni döntés igazságos volt-e) 2. Aki megpróbált válaszolni, az meg nem mondott egy db érvet sem. lehet, hogy senki se tudja. 3. a legnagyobb kretén minden kétséget kizáróan az a stratéga volt, aki a balkáni háborúban bevonult volna a Délvidékre. (köszönöm, bárcsak önálló műsorod lenne Bp. Tv-n!)
2009. ápr. 1. 14:43
 34/47 anonim ***** válasza:
100%

A rendszerváltáskor Antallék, egy szó nélkül átvállalták z államadósságot, náluk kétbalkezesebb politikusokat nem hordott a hátán a föld. Még ha nem is engedik el, de azért egy szó nélkül átvállalni nagy marhaság volt. Lehetett volna kérni, h vizsgálják felül nézzük csak meg tényleg annyi-e nem kell azt bemondásra elhinni. Lehetett volna méltányosságot kérni, pl. kamatcsökkenést vagy az adósság részbeni elengedését, ha jól tudom Lengyelország kért és kapott is engedményt.


Akár most is lehetne annyit mondani, h a kifizetést beszüntetjük, ameddig felül nem vizsgáljuk ,h kinek miért és milyen alapon fizetünk és, h jogos-e. Volt, amelyik ország megtette és minden következmény nélkül megtehette.


Az egyik előző válaszoló mondta, h kérhetnénk kárpótlást az elcsatolt területekért. Németországtól pl. lehetne, hiszen ők akadályozták meg, h kiuorjunk egy vesztésre álló háborúból ( Románia pl. megtette), ők szállták meg a hazánkat, ezért emlegettek sokáig utolsó fasiszta csatlósként.


Egy zsidó család pl. pert nyert a francia vasút ellen és kártérítést kapott, mert anno elvitték a rokonaikat. Vajon a MÁV-ot mikor perlik be ugyanezért. Az IBM-et is perlik azért mert állítólag IBM gépeken tartották nyilván a koncentrációs táborok adatait.


Ha nekik lehet akkor nekünk is.

2009. ápr. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:

előző: nézd. ez egyszerű. ha te megtámadsz az utcán valakit,és a te cipőd szakad el,mert belerúgtál,akkor jár neked kárpótlás? meg kéne érteni,hogy MO volt az egyik a háborút elinditók közül mind2 háborúban. mire kérjünk kárpótlást?


Kérdezőnek: A nagy Magyarországosok szerintem még mindig abban a rózsaszinű konzervativ ködben élnek,amelyik gondolkodás miatt elvesztettük a háborúkat. Játszottuk a nagyhatalmat, amikor valójában kiegyezni próbáltunk volna a nemzetiségeinkkel. Amikor a lekezelt nemzetiségeink fellázadtak ellenünk, és eltiportak minket,meg kiderült,hogy méga rra sem vagyunk képesek,hogy megvédjük magunkat,nemhogy nagyhatalom vagyunk. Játszottuk az eszünket,mert mellettünk volt a nagy testvér (Ausztria) De mikor eltübt mellőlünk kiderült,hogy gyengék vagyunk.


Pont úgy tettünk ,mint a szerbek a 90-es években,és pont oda jutottak ők is mint mi annak idején. Azt képzelték,hogy még mindig ők Jugoszlávia kiskirályai,de rá kellett jönniük,hogy az arrogáns viselkedésükkel és nacionalizmusukkal csak a világ haragját váltják ki.

2009. ápr. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
32%

Kedves Kérdező!

Igen, Te! A k***a anyád.


Aki ekkora f**zparaszt, az ne használjon internetet. Azért van a térképen Horvátország rajta, mert az is oda tartozott. Ha tetszik a liberális hülye fejednek, ha nem. A horvátoknak is jó volt, meg nekünk is. Ők voltak az egyedüli nemzetiség, akikkel majdnem mindenben megértettük egymást.


Akkor most szépen pontokra lebontva.

1. Igen, sikertelen. Neked ez nem megy. Nem tudsz kérdezni. Mi csak egyszerű halandók vagyunk, nem értjük az ilyen hosszú, összetett kérdéseket.

Igen, ide csak hülyék járnak, nem tudom Te hogyan keveredhettél ide.

2. Aki megpróbált válaszolni az nem mondott egy érvet sem. Ott van feljebb egy kicsivel. Mert így alkot egészet. Így tökéletes. Tudom, hogy nehéz felfogni, de vannak tökéletes dolgok is. Lehet, hogy senki se tudja?

3. Szerintem a legnagyobb kretén az, aki ilyen kérdést tesz fel, esetleg nem érti, hogy a régi Magyarország térkép miért is olyan, amilyen. Igen is bevonulhattunk volna, vagy a NATO-nak nyújtott segítségért cserébe kérhettük volna. Úgy, ahogy azt most a törökök csinálják. Csak ők népírtásra használják az a szivességet.


Elvállalnék egy műsort a Budapest Tv-ben. Az egész abból állna, hogy ilyen tetveknek a fejét verem péppé különféle tárgyakkal. Hogy a jó nép azt is megtudja, minek milyen hatása van a hülyegyerek koponyájára.


Lehet lepontozni.

2009. ápr. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
65%

Utolsónak:)


Már értem ezt a horvát dolgot. Tehát akkor a horvátok is ugyanúgy kitehetik ezt a térképet és mondhatják,hogy követelik azt ami rajta van,mert az hozzájuk tartozott:))


Figyelj. Osztrák-magyar monarchia, dualizmus. Látsz te itt Horvátországot? Nem . Nem trializmus volt,hanem DUALIZMUS. Gondolod,hogy a horvátok olyan jól érezték magukat? Ne etess már.

2009. ápr. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
58%

22:31-es.


Kis olvasmány.


[link]


Maga a történet nem igaz, az is kamu, h a pápa kérvényezte Trianon felülvizsgálatát, de a levélben közölt tények valósak.

2009. ápr. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 A kérdező kommentje:

Hú öreg, veled túl szórakoztató vitázni, téged tényleg csak hallgatni kéne, délutánonként egy fél órát.

Mondok azért néhány dolgot neked, különösebb indoklás nélkül, hogy az épülésedre szolgáljon:

- A horvátoknak, sőt egyetlen más népnek sem jó, ha akarata ellenére egy másik országhoz csatolják. Ezt hívják igazságtalanságnak.

- A NATO nem a magyar hódításokat támogató intézmény.

- Törökország nem szerzett semmilyen területet lassan száz éve.


Egyébként meg a korábbi hozzászólóknak mondanám, hogy bár elképesztően nem tartozik a témához, Lengyelország államadóssága döntő részben más államok felé állt fenn, míg a miénk bankok felé. Egy állam lehet nagyvonalú, de egy bank még tárgyalni sem fog leülni ilyen esetben (mert kirúgnák az igazgatóságot rögtön). Nem szemetek, csak nem a saját pénzükkel játszanak.

2009. ápr. 2. 20:05
 40/47 anonim ***** válasza:
73%

Nem jó. Nem csatolták őket oda. Oda tartoztak. Nem csatolták. Ezen mi nem érhető? Ehhez a történelmi egységhez tartoztak. Mellesleg a horvátoknak volt a legnagyobb önállóságuk.

A NATO nem is fogja támogatni sosem. De szivességképpen kérhettük volna, ami a miénk. Tudod, konc. Remélem érthető.

Ja. Törökország. Nem is területi követeléssei voltak. Ők csak a kurdokat akarták kiírtani. Szivességképpen azt kérték, hogy adjanak nekik szabad kezet a kurdok kérdésében. Meg is kapták, bombázták is őket rendesen.


Viszont innen kezdve feladom. Itt vitát nyerni nem fogok. Nem fogadtok el semmit sem. Amit leírok, azt nem értitek meg. Pedig szerintem egyszerű.


ma 09:43

Na ez is például. Tiszta értelem. Mindent belemagyaráz a másik írásába, csak a lényegét nem érti meg.


Tudjátok mit? Féljetek a kis matricáktól. Ez legyen a legnagyobb örömötök.

2009. ápr. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!