Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A "nagymagyarországosok" mi a...

A "nagymagyarországosok" mi a frászt akarnak Horvátországtól? Vagy akkor miért nem ijesztgetjük a lengyeleket is? Mit szimbolizál egy ilyen "Nagy-Magyarország" matrica a kocsidon? Az oltári keménységet és/vagy a retardáltságot?

Figyelt kérdés
2009. márc. 24. 14:44
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
47%

A múltad nélkül nincs jövőd. A múltadból nagon sokmindent megtanulhatnál. Ha ismernéd.

Van egy trianoni megemlékezés is minden évben, de lefogadom nem tudod mikor. Fejből.

2009. márc. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom mikor van. Azt tudom, hogy Trianon június 4-én volt. Gondolom akkor, bár nem tudom biztosra.

Legyen június 4-én gyásznap, meg legyen valamikor egy holokauszt gyásznap (lehethogy van)!

A múltunkra emlékzeni kell, le kell szűrni a tanulságokat, de a jövőbe kell nézni, és azzal kell foglalkozni!

Konkrétan mit is tanulhatnánk meg Trianonból?


Azt, hogy ha vesztünk egy háborúba, akkor elveszik a területeink nagyrészét? Azt, hogy ne szövetkezzünk a németekkel, mert mindig vesztenek? Azt, hogy a nagyhatalmas döntenek mindenben, a kicsiknek meg szavuk sem lehet? Vagy, hogy a magyarok a legerősebb/legfejletebb nép, és ezért mindenki összefogott ellenünk, hogy tönkretegyenek minket? Vagy mégis mit?

2009. márc. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
52%

Például azt, hogy ha nincsenek területi követeléseink senkitől, akkor ne háborúzzunk. Mert nekünk nem voltak ilyen követeléseink. Vagy ha tudsz róla, akkor várom.


A Trianon utáni időszakból pedig látszik, hogy még egy ilyen tragédia után is talpra tudott állni az ország, minden téren.


Egy másik fontos dolog lehet a két világháború tapasztalat. A fehér ember ne a fehér emberrel háborúzzon.


Egyébként valamikor az első világháború alatt borult fel a világ rendje. Akkor szabadultak el azok a kapzsi és világhatalomra vágyó erők, akik ma is alakítják a világot.

2009. márc. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
78%

Mikor Amerikának hadat üzentünk akkor ez a beszélgetés zajlott le ké diplomata között, nem 100%-os idézet:

-Hol van Magyarország?

-Közép Európában egy ksi ország.

-Ki a királya?

-Nincs király, kormányzó van.

-Ki ak ormányzó?

-Horthy Miklós tengernagy

-Akkor maguk tengeri nagyhatalom?

-Nem, nincs tengerünk

-Területi követelésik vannak Amerikától?

-Nincsen, Romániával és Szlovákiával szemben vannak területi követeléseink.

-Akkor miért nem nekik üzennek hadat?

-Azért, mert ők a szövetségeseink.

2009. márc. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudom, hogy ismerős-e a valakinek az a szó, hogy betelepítés? Mondjuk a románokat Erdélybe, ahol sikerült lassan felülkerekedniük a magyarságon. Így lehetett okuk vergődni amiatt, hogy Erdély színromán terület volt. Aztán jött trianon.

Olvastam itt olyan IQ gyanús hozzászólást is, hogy ami megtörtént azt felejteni kell. Akkor magyarázd el a köcsög szdsz szavazóknak, hogy felejtsék el a holokausztot. Ha nem emlékezhetünk úgy trianonra ahogy jónak látjuk, akkor a zsidók meg ne holokamuskodjanak.

2009. márc. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
71%

Lehet egy bizonyos magyarázat, hogy agresszorok voltunk és megérdemeltük.

Csakhogy Németországhoz képest mi semmik voltunk, mégis minket büntettek a leginkább. Az ország 2/3-át elvették tőlünk.

Németország azóta újra egyesült, minden a lehető legnagyobb rendben van, csak az nem történhet meg, hogy a magyarok visszakapják az elcsatolt részeket.

Nemcsak a döntés igazságtalan, hanem az is, ami azóta történt: az egyik részt pl. Csehszlovákia kapta. Ám azzal, hogy Csehszlovákia különvált Csehországra meg Szlovákiára, nekünk vissza kellett volna kapni a területet. Nem kaptuk. Egy másik rész Jugoszláviának jutott. Jugoszlávia felbomlott. A területet nem kaptuk vissza.

Igazságtalanságok sorozata. Bár ennyi hülye emberrel körülvéve, talán tényleg meg is érdemeljük....

2009. márc. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
53%

Ráadásul a Délvidék visszaszerzésére mostanában is lett volna lehetőségünk. Csak A Zsidesz nem tette meg.

Mert amikor a NATO szét akarta bombázni a szerbeket, megtehettük volna, hogy bevonulunk a Délvidékre védeni a magyarokat, aztán ott is maradhattunk volna. Akkor még volt hozzá hadseregünk is. Most már az sincs.

Ezért nem lesz sohasem nemzeti a Zsidesz.

2009. márc. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
67%

Volt már pár lehetőségünk ,de mindet kihagytuk. 1990-ben mikor az oroszok kimentek, akkor felajánlották ,h Kárpátalját odaadják nekünk, sőt népszavazás is volt ott, és szerettek volna a magyarokhoz tartozni, de Antallék nem kértek belőle. A következő esélyt Csehszlovákia széthullásánál hagytuk ki ott is lehetett volna. 1999-ben mikor a NATO bombázta Szerbiát lehetett volna autonómiát kérni cserébe azért, h segítettük a NATO-t azzal, h használhatták a légteret meg a repülőtereinket. Sőt akár a visszacsatolását is, valószínűleg nem kaptuk volna vissza, de autonómiát kaphattunk volna, és akkor lehetne ott magyar rendőrség és akkor ők védhetnék a magyarokat a szerbektől.


Egyébként Koszovó példája mutatja, h a békeszerződések nem örökéletre szólnak, ők megtették, h függetlenné váltak, nem kérték ki senki véleményét.

2009. márc. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
87%

Emberek! Én mostanában komolyan foglalkozom ezzel a kérdéssel. Pedig nem vagyok semmilyen szélsőséges csoport tagja. Egyrészt az Osztrák-Magyar Monarchiában ha jól tudom nem mi döntöttünk a hadüzenetek ügyében. Tehát az osztrákok kezdték a háborút. (Mellesleg ők is kaptak a területünkből.) Másrészt - és szerintem ez a fontos - 1946-ban felmentettek minket a háborús bűnösség alól. (Mármint az I. világháborús bűnösségről beszélek, a II. kirobbanásához nem sok közünk volt.) És ha ez megtörtént akkor miért nem kértük és kérjük vissza a területeinket? Csak kérni kellene. De tudok jobbat: Nem kell nekünk terület! Fizessenek kárpótlást! A Zsidóknak jár az elkobzott vagyon miatt kárpótlás? Magyarországnak nem, az elkobzott területek miatt? A só-, arany-, és ezüstbányáinkat azóta is jogszerűtlenül használják. Elég lenne, ha az államadósságot elengednék a kárpótlás fejében.

Egy probléma van ezzel. Még senki nem kérte hivatalosan Hágában senki. De lehet hogy Brüsszelben kell kérni. Nem tudom. Egy hágai bírónő azt nyilatkozta (már konkrétan nem tudom,hogy hol és mikor), hogy 98-99% esélyünk lenne megnyerni a kárpótlásért a pert. Ennyi! Csak valakinek kérni kellene. Ez a valaki pedig a köztársasági elnök. És még egy fontos momentum: EGÉSZ Magyarországnak mögé kellene állni.

2009. márc. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
77%
Azt hiszem az államadósság eltörlésére volt lehetőség valamikor a rendszerváltoztatás környékén, csak hát elmés vezetőink akkor elutasították. Ha valaki tudja, hogy pontosan ilyen feltétele volt az leírhatná.
2009. márc. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!