Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A "nagymagyarországosok" mi a...

A "nagymagyarországosok" mi a frászt akarnak Horvátországtól? Vagy akkor miért nem ijesztgetjük a lengyeleket is? Mit szimbolizál egy ilyen "Nagy-Magyarország" matrica a kocsidon? Az oltári keménységet és/vagy a retardáltságot?

Figyelt kérdés
2009. márc. 24. 14:44
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem nem jó dolog ez a matrica. Hiába volt igazságtalan Trianon, a kulcsszó az, hogy VOLT! Már akármit csinálunk, nem lesz másként. Ráadásul szerintem a határ túl oldalán sok emberben visszatetszést kelt.
2009. márc. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
77%

Ha ismernéd a történelmet, tudnád, hogy Magyarország perszonálunióban állt Horvátországgal. A trónfosztás után azonban ez megszűnt (1918), tehát még trianon előtt. Viszont az eredeti horvát határ a Száva folyó volt (a honfoglalás után), ahogy a dél magyarországi határfolyó is.


A lengyelekkel nem értem mi bajod. Ők is elfoglaltak kb 1000 km2 területet, de ezt nem a békediktátumban foglaltak szerint tették, nem is szerepeltek benne. Azt a területet már az akkor alakult csehszlovákiától foglalták el.


És a matrica? Ha tisztában lennél tényekkel, akkor tudnád, hogy a magyarok elleni béke volt a legszigorúbb az egész háborúban, holott mi csak közvetve vettünk részt a harcokban, osztrák parancsnokság alatt. Mégis 75%-os területi veszteség érte az országot.

A matrica arra próbál rávilágítani, hogy a döntés kegyetlen, alaptalan és logikátlan volt és a bele nem nyugvást szimbolizálja. Aki ezt nem érti meg az a retardált.

2009. márc. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
49%

Kedves 21:59-es!

Ennek az egésznek most komolyan mi értelme?

Igazságtalan volt ez tény, és mit érünk vele, ha a matricákkal jelezzük, hogy nem nyugszunk bele?

Erkölcsileg abszolút helyes, de minek mindig a múltba visszanézni és ezen problémázni?

Gondolom 50-100 év múlva is ez lesz a téma, hogy Trianon miatt vagyunk ilyen rossz helyzetben. És mindig mindent erre lehet fogni, és persze, hogy nem nyugszunk bele!

Engem ez kicsit arra emlékeztet, hogy játszunk egy társosjátékot, a 6. körben Pista csal, és a kettes helyett hatosra pörgeti a kockát. Mi ezekután kijelentjük, hogy ez mekkora csalás, nem nyugszunk bele, és a következő 50 körbe nem dobunk egyet sem. És szép lassan mindenki megelőz, mi ott állunk a start után 10 mezővel, és azt mondogatjuk, hogy mekkora igazságtalan játék ez a társos!

2009. márc. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 A kérdező kommentje:

De könyörgöm, miért van rajta Horvátország? Milyen egyet nem értést szimbolizál az, ha egy másik igazságtalan térképet rakunk a suzukinkra?

Nekem rossz érzés lenne, ha az osztrákok meg olyan térképeket aggatnának a kocsijukra, amiben benne lenne teljes Magyaro. (Habsburg Bir.).

2009. márc. 25. 01:02
 15/47 A kérdező kommentje:
a lengyelekkel is álltunk perszonálunióban, fel velük is a matricára!
2009. márc. 25. 01:14
 16/47 anonim ***** válasza:
23%

Nem minden zsidó ami hülye szerencsétlen.


Ezt jól jegyezd meg fiam.

2009. márc. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim válasza:
65%

Kedves kérdező!


Ugye Te SZDSZ szavazó vagy?

2009. márc. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
44%

Egyrészt igazságtalan volt a béke. Ezt mindenki aláirja.


Ugyanakkor látni kell,hogy ennek okai mi voltunk.Ha nem bánunk, úgy a kisebbségekkel ,egész népek voltak függésben tőlünk nem csak pár tucat népviseletbe öltözött paraszt, már bocs. Kaphattak volna önállóságot,de mi nem adtunk. Másik,hogy a háborút mi inditottuk az osztrákokkal...


Még valami. Ha megnézitek mit vesztett Törökország, akkor nem mondanátok,hogy mi vagyunk az egyedüli kárvallottak, akire rászálltak az antant hatalmak. Kis segitség: Igen az a bézs terület lett volna Törökország...

[link]


Csak ők nem nyugodtak bele.


De például pilsudski marsall is elfoglalt Kijevig egy rakás Orosz ,ukrán ,Litván területet pedig ott aztán alig éltek lengyelek. Azt kell megérteni,hogy a történelemben nem olyan természetes,hogy etnikai határok vannak. Nem ez a legfőbb szempont.. sajnos hozzáteszem.


A békét egyébként nyugaton is sokan igazságtalannak látták,de pld. a Franciák kicsit sokkal többet szenvedtek a sok millió háborús áldozattal járó állóháborúval,ami nekünk is köszönhető volt részben ugye.


Ami a bécsi döntéseket illeti, azok nem azért születtek, mert igazságot akart szolgáltatni Hitler nekünk,hanem azért,hogy cserébe ha szükséges mi is áldozatokat hozzunk az ő agresszív háborújához. Nagy hiba volt.


De kaptak a "jóból" a vesztes németek is. hatalmas jóvátételt kellett fizetniük,majd mikor nem fizették bevonult a francia sereg német területre. A szerencséjük az volt Németország eleve egy erős állam,ha talpra áll, igy nem tudták őket térdre kényszeríteni sokáig.


Mi magyarok meg ehhez kevesek voltunk. Talán fegyverrel megvédhettük volna legalább a magyar területeket,de átvertek minket a leszereléssel. Horthy meg megvárta mig a románok kiverik a tanácsköztársaság seregét egész Budapestig,hogy övé legyen a hatalom aztán.


a Nagy-Magyarország térkép pontosan ezért rossz,mert nemcsak a magyarlakta,hanem a ma már szilárd nemzetállamokat is semmibe veszi,ahol mi is csak kisebbség voltunk velük szemben anno.


Autonómiát kell kiharcolni a magyarlakta területeknek,mert ehhez van alapunk. Most csak ennyit tehetünk. Szerintem csak magunkat járatjuk le ezzel a térképpel a külföldiek előtt. Számos európai ország sokkal kisebb országban él, és kevesebben is vannak,mint mi sokkal jobb életszínvonallal, mint mi.

2009. márc. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
81%

Ezt is akarják. Kérdezzétek csak meg székelyeket, nem akarják ők sem ,h visszacsatolják Székelyföldet Mo-hoz csak autonómiát. Eleve a második bécsi döntés után mikor megint visszacsatoltak részeket és bevonultunk Erdélybe és újra kikerült a magyar zászló és utána megint kezdték a bátyámozást meg a többit a székelyek sem örültek már annyira neki.


Egyébként írtátok ,h Trianon már csak volt és nem a múlton kéne rágódni. Lehet, h így van, de akkor kérdem én miért kell egy évben több holokauszt emléknapot meg ünnepséget tartani, hiszen az is a múlt volt és nem azon kéne rágódni. Vagy arra már nem igaz.

2009. márc. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
100%

Tegnapi 23:59-es vagyok!

Szerintem kéne csinélni egy Trianon gyásznapot és egy Holokauszt gyásznapot, és ennyi!

Mindegyik a múlt, nem a múltban kellene élni! El kellene fogadni, és továbblépni!

2009. márc. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!