Egyszerre két megmozdulást is betiltottak, köztük egy egyetemisták által szervezettet is. A kormány tényleg ennyire fél a néptől, amely megválasztotta?
A csütörtökre tervezett egyetemi virrasztást betiltotta a rektor úr, és aznap csakis a Corvinus hallgatói tartózkodhatnak az egyetem területén, este hatkor bezárják a Sóházat és a főépület déli bejáratát, hétkor a C épületet, este tízkor pedig a főépület északi kapuját is. Akkortól a benntartózkodási engedélyek sem lesznek érvényesek.
Biztos szerencsés az egyetemistákat korlátozni? Szerintem ha '56-ban nem tudták megállítani őket, akkor most se fog sikerülni.
Az ugyancsak csütörtökre tervezett rendvédelmis tüntetés idejére az egész állományt behívják fokozott közbiztonsági ellenőrzésre. A mobiljaikat nem tarthatják maguknál a rendőrök, ami nem szokás.
Mit gondoltok, mi lesz ebből?
De most abba gondoljunk bele, hogy ha ezt mind az előző kormány akarta volna bevezetni (a rendőröknél tapasztaltuk), akkor a fidesz, hogy állna mindenhez? Vajon melyik párt lenne aki legelőször szervezni a tüntetéseket?
Érdekes módon akkor a rendőrök és a diákok mellé állnának.
Érdekes, szóval azt mondod, hogy a magyarságért azzal lehet tenni, hogy az alapvető emberi jogokba ütköző törvényekkel visszamenőlegesen elvegyék a már megszerzett javakat. Valóban, ez a magyar ember álma. Milyen szép is.
A készülő felsőoktatási törvényt ismered? Nos, nem fárasztalak a szövegével, inkább belinkelem a kutatóegyetemek rektorainak véleményét róla.
Vagy ők is tévednek? Vagy ők is csak a saját érdekeiket nézik? Ebben az országban mindenki a saját érdekeit nézi, kivéve a fidesz, és a hozzá közel álló szervezetek, társulások?
szemét mocskos büdös csaló kommunista fidesz
törpe diktátor Orbán
A helyzet az, hogy a demokrácia a többség diktatúrája.
Elhiszem, hogy ha épp a kisebbséghez tartozol, akkor az nem olyan fincsi, de az úgy nem f@sza, hogy ha én vagyok a többség, akkor demokrata vagyok, ha meg megfordul a dolog, akkor szar a demokrácia.
Nem, gyerekek.
Tüntetgessetek szépen, azt szabad, azért néha dolgozzatok is kicsit, mert a segélyek is közmunkához lesznek kötve (ideje, jegyzem meg félhalkan), aztán meg lebetegedtek a nagy nyomortól, és a gyógykezeléseteket is fizethetjük.
a módszerrel van a baj, nem azzal hogy mi ellen tüntetnek.
más kérdés hogy jogosan vagy nem jogosan tüntetnek, de nem szabad megtiltani hogy tüntethessenek, nem szabad korlátozni így a gyülekezési jogot, főleg úgy hogy a fidesz volt a főháborgó 2 évvel ezelőtt.
ezt értsd meg végre kolopele!
00:05
Ahhoz képest, hogy egyetemi tanár, igen csak érdekesen, mondhatnám egyszerűen gondolkodik. Én, ahogy már említettem szeptembertől leszek egyetemista, és biztos vagyok benne, hogy a 4 év alatt lesz olyan, hogy másnaposan ülök majd be órára. Sőt az is lehet, hogy hullarészegen. Mert minden közösségnek megvannak a maga sajátos elvárásai a tagjaival szemben, amiket vagy elfogad az egyén, vagy kizárja magát belőle. Én közösséghez szeretnék tartozni, mert nem vagyok antiszociális. Az, hogy éppen ebben a társadalmi időszakban az összetartó erő az alkoholizmus, engem nem zavar, régen az volt, hogy beöltöztünk keresztes lovagnak, és elmentünk a Közel-Keletre arabot téríteni (ölni). Amíg a drogok közül csak az alkohol a legális, és ezért ahhoz korlátlan mennyiségben és olcsón lehet hozzájutni, addig ne csodálkozzon senki, hogy az emberek élnek is vele.
És hadd kérdezzem meg, hogy mennyire van jó kapcsolatban azokkal a diákokkal, akiket ön említ? Tudja, hogy miután megkapták a diplomát, utána nem tudnak elhelyezkedni? Vagy nem tudják maradéktalanul ellátni a feladatkörüket? Mi van, ha azokból lesz a legjobb szakember, pont azért, mert régebben részt vettek egy közösségben, ezért könnyebben alakítanak ki személyes kapcsolatokat, ismeretségeket a munka világában. Miközben a folyton egyenes háttal ülő egyén semmit sem tud a csapatépítésről és vezetői feladatokról, ezért alkalmatlan például egy középvezetői állás betöltésére. Persze azt is tudom, hogy az egyetemisták körében sok alkoholista van. De ön tényleg maradéktalanul úgy gondolja, hogy ezek az emberek megtartják rossz szokásaikat az egyetem után is, és nem fogják fel, hogy vége a szabad éveknek, most már a társadalomba is be kell illeszkedni, nem csak abba a szűk rétegbe, akikkel az egyetemen volt együtt.
Valóban nyomon követi a hallgatói további életét, hogy ilyen kijelentéseket tegyen/tehessen?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!