Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Közmunkások országa leszünk?...

Közmunkások országa leszünk? Diploma nélküli állástalanok, mit szóltok az új közmunka tervhez?

Figyelt kérdés

Ha a tervet elfogadják, nem utasíthatják vissza a munkát a távolság miatt sem(3 óra utazás ).Mehetnek az "ország másik végébe" , szemetet szedni, akik állástalanok és diploma nélküliek.Bár állítólag a diplomás segélyezett úgyis elenyészően kevés.

Másrészt egyre inkább próbálják az embereket önkéntes munkára csalogatni.Nagyon úgy néz ki, hogy magyarán szólva, ingyen rabszolgákra lenne szükség tömegével. Ilyenkor kiderül, hogy munkahely az mégis csak lenne, csak nehogy meg kelljen fizetni.Ezért a legegyszerűbb, hogy a nehéz anyagi helyzetben lévő álláskeresőből csinálnak bohócot.

Mellesleg a határozat úgy szól, hogy a segélyezett végzettségtől függetlenül köteles elfogadni a felajánlott közmunkát.De úgy látszik a diplomásokra semmi sem vonatkozik.

Nem értem, minek pampogják egyesek, hogy sok a munkanélküli diplomás, miközben kevés a szakmunkás?Mégis, minek tanuljon itt az ember szakmát, utcaseprő anélkül is lehet.Úgy látszik, itt már csak két lehetősége maradt az embernek, vagy diplomát szerez (és ha munkája nem is lesz, de legalább az utcasepréstől megmenekül) , vagy sürgősen külföldre megy.


2011. jún. 12. 19:15
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
83%
Azt azért kötve hiszem,hogy MA AZ ÁLLAM havi 3-400E forintot adna bárkinek is segély cimén.Kezdjük ott,hogy GYES csak egy gyerekre kapható.Családi az valóban gyerekenként jár.Szociális segély egy évben max.háromszor 10.000E forint,vannak önkormányzatok ahol ezt megfelezik tehát kéthavonta 5.000E-et küldenek.Beiskolázási segély egy évben csak egyszer jár,de csak annak aki rendszeres gyv. támogatásban részesül.Ennek viszont elég sok feltétele van.Lakhatási támogatás,sem jár havonta csak alkalmanként.És még sorolhatnám,hogy mennyi minden csak "papiron" létezik,gyakorlatban nem.
2011. jún. 13. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
28%

21:24


"A cigányok mit gondolsz miből lesznek olyan gazdagok?"


A cigányok nagy része szegény, kis része pedig gazdag abból, hogy hitelez a többieknek vagy "rabszolgakereskedőként" (alkalmi munkások közvetítőjeként) keres rajtuk.


Kb. ez a képlet, a segélymilliomosokról szóló mese pedig egy jobbikos propagandahazugság.

2011. jún. 13. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
58%

A folyamatos diszkriminációba fog belepusztulni Magyarország: A segély, a diplomásnak is segély, - miért is ne kellene dolgoznia úgy érte, mint bárki másnak?!

- Kit érdekel, hogy mennyi - és milyen - diplomája van egy munkanélküli embernek?

Élő példa, hogy mit ér a diplomá(i)val munka nélkül, - nem volna szabad különbséget tenni, (vagy ne igényeljen segélyt, ha annyira különbnek hiszi magát más embereknél)!

A felsőfokú tanulmány nem lehet felmentő körülmény a munkavégzés alól.

2011. jún. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Diplomás vagyok, 30 évig dolgoztam, most munkanélküli lettem. Rengeteg adót fizettem. Megyek én közmunkára, nem ez a gond, de nálunk a cigányokat (akik még egy napot nem dolgoztak) sose hívják be, de 2 diplomával és egy szakmával tudnék mást is csinálni, mint árkot ásni és utcát seperni. Nem a közmunka ellen van kifogásom, de valahol nagyon szégyellem magam, ez az igazság. Amikor majd ujjal mutogatnak rám....brrr. No mindegy .Már csak 10 évig kell sepregetnem, ha fel nem emelik a nyugdíj-korhatárt.
2011. jún. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
78%

A diplomásokra semmi sem vonatkozik? És ezt honnan vetted?

Én is diplomás vagyok, munkanélküli, egy fillér segélyt nem kapok sehonnan és 8 általános munkába akarnak lépten-nyomon berakni....

2011. jún. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 73%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:40


Félreértés ne essék: Van bennem is együttérzés, - és ismeretlenül is sajnálom Önt, hogy "idáig is eljutott".

Igazából azoknak szólt az üzenetem, akik nem látnak a "felsőrendűbbségtől", - a Földön járó emberekkel nincs problémám. Ezek, akik nem látnak a túlképzettségtől, viszont észre vehetnék már végre magukat, - ugyanolyan büdös a végtermék, amelyik belőlük pottyan az árnyékszékbe, mint a szerényebb szürkeállománnyal megáldott embertársaiké...

A megalázottság, a kiszolgáltatottság érzése sújtja a diplomával nem rendelkező embert is, higgye el, kérem.2 ezen a rendkívül kínos élményen. Az viszont tény, hogy MEGALÁZÓ ez, MINDENKINEK!

- Más kérdés, hogy utóbbiak "könnyebben túlteszik magukat

2011. jún. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Félreértés ne essék: Van bennem is együttérzés, - és ismeretlenül is sajnálom Önt, hogy "idáig is eljutott".

Igazából azoknak szólt az üzenetem, akik nem látnak a "felsőrendűbbségtől", - a Földön járó emberekkel nincs problémám. Ezek, akik nem látnak a túlképzettségtől, viszont észre vehetnék már végre magukat, - ugyanolyan büdös a végtermék, amelyik belőlük pottyan az árnyékszékbe, mint a szerényebb szürkeállománnyal megáldott embertársaiké...

A megalázottság, a kiszolgáltatottság érzése sújtja a diplomával nem rendelkező embert is, higgye el, kérem. Az viszont tény, hogy MEGALÁZÓ ez, MINDENKINEK!

- Más kérdés, hogy utóbbiak "könnyebben túlteszik magukat ezen a rendkívül kínos élményen.

2011. jún. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
0%

14:40


Úgy érzed, hogy 10 évig nem fogsz találni a diplomáidnak és a szakmádnak megfelelő munkát?

Vagy legalábbis sokkal jobbat, mint az utcasöprés?

Na ne játszd már a mártírt...

A munkanélküli segélyt se kaptad volna nyugdíjazásodig, előbb-utóbb munkát kell keresned, ez a világ rendje.

Ha meg 30 évig marha sok adót befizettél, biztos marha jól is kerestél, 1-2 hónapra való tartalékod biztos van, amíg keresel egy rendes munkát. És akkor nem kell a megalázó segélyt igénybe venned.

2011. jún. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Nem az a baj, hogy közmunka hanem az, hogy nem termelő / értékteremtő / a munka amit végeztetnek az állástalanokkal közmunka címén! Ennek az úgynevezett munkavégzésnek a költségét az adófizetők fizetik meg. Ez akkor volna áldásos ha termelő munkát végeznének. Mert így nem szartunk a kútba csak a kávájára!
2011. jún. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Utolsó! "Marhasokat" nem kerestem, de 30 év alatt elég sok adót be lehet fizetni kevesebből is. Felneveltem két gyereket, 20 éven keresztül próbáltam gyógyíttatni egy gyereket, taníttattam őket, amim volt, az kellett a nevelésükre, az életkezdéshez, illetve az orvosokra. Nem tudtam gyűjteni, sajnos, ahhoz kókler voltam. Adtam be rengeteg pályázatot, de nem kellek sehova, mert már idős vagyok, fiatalabbakat keresnek. De az is lehet, hogy igaza van a hozzászólónak, aki semmibe néz, valóban semmirevaló vagyok. A munkától nem félek, mióta munkanélküli vagyok, mindent elvállalok (a beteg gyermekem miatt), voltam már takarítónő és mosónő is. De azt legalább nem látták. Igen, szégyellem majd, ha mindenki ujjal mutogat rám, hogy az utcát seprem, hogy árkot ások, mert ott mindenki lát. No ez a megalázó nekem, nem a munka. De aki ezen csak gúnyolódni tud, tegye. Senki nem tudhatja, mit hoz a holnap. Az én életem már akkor összeomlott, amikor a gyermekem beteg lett, ez a sepregetés csak a hab a tortán.
2011. jún. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!