Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Közmunkások országa leszünk?...

Közmunkások országa leszünk? Diploma nélküli állástalanok, mit szóltok az új közmunka tervhez?

Figyelt kérdés

Ha a tervet elfogadják, nem utasíthatják vissza a munkát a távolság miatt sem(3 óra utazás ).Mehetnek az "ország másik végébe" , szemetet szedni, akik állástalanok és diploma nélküliek.Bár állítólag a diplomás segélyezett úgyis elenyészően kevés.

Másrészt egyre inkább próbálják az embereket önkéntes munkára csalogatni.Nagyon úgy néz ki, hogy magyarán szólva, ingyen rabszolgákra lenne szükség tömegével. Ilyenkor kiderül, hogy munkahely az mégis csak lenne, csak nehogy meg kelljen fizetni.Ezért a legegyszerűbb, hogy a nehéz anyagi helyzetben lévő álláskeresőből csinálnak bohócot.

Mellesleg a határozat úgy szól, hogy a segélyezett végzettségtől függetlenül köteles elfogadni a felajánlott közmunkát.De úgy látszik a diplomásokra semmi sem vonatkozik.

Nem értem, minek pampogják egyesek, hogy sok a munkanélküli diplomás, miközben kevés a szakmunkás?Mégis, minek tanuljon itt az ember szakmát, utcaseprő anélkül is lehet.Úgy látszik, itt már csak két lehetősége maradt az embernek, vagy diplomát szerez (és ha munkája nem is lesz, de legalább az utcasepréstől megmenekül) , vagy sürgősen külföldre megy.


2011. jún. 12. 19:15
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
59%

Nem köteles elfogadni. Csak ha nem fogadja el, nem kap segélyt.

Nemrég még a sok ingyenélő volt az ország legnagyobb gondja, ez már megváltozott?

2011. jún. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
45%
Bocs, de én inkább szétnézek a sógoréknál vagy dojcslandba, aki meg hülye maradjon csak nyugodtan ezen a trágyadombon.
2011. jún. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
29%
Számtalan olyan eset lesz, hogy mégiscsak meg tud majd ő élni segély nélkül is, ahogy eddig csak kiegészítés volt az egyéb bevételei mellett.
2011. jún. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
66%
Fizetésem nem kis részét nyúlják le azért, hogy az állástalanokat ellássák. Rá kell jönnünk, hogy semmi sincs ingyen. Sok ismerősöm munkanélküliként jobban él, mint én. Lehet, hogy újabb értelmet nyer a nagyon régi mondás: aki nem dolgozik, az ne is egyék?!?!
2011. jún. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy jobban él munkanélküliként, ha eleve milliomos.De a többség nem ilyen.Továbbra is az a probléma, hogy normális munkahelyteremtés helyett , méltatlanul alantas munkát sóznak a jobb sorsra érdemes álláskeresőkre.Nem az a gond, hogy dolgozniuk kellene, hanem az, hogy hogyan...
2011. jún. 12. 19:54
 6/24 anonim ***** válasza:
83%

"diploma nélküli állástalanok"


Diplomás embereknél sem jobb a helyzet. Diplomás utcaseprők is léteznek, nemrég olvastam az ilyen megalázó esetről.

2011. jún. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Nos, bennem most konkrétan a nemrég elmúlt híradóban hallottak miatt merült fel a kérdés.Tehát abban hallottam, hogy a diplomások nem végezhetnek majd megalázó munkát.Hogy eddig hogy volt?Nos, én ebben az országban bármit eltudok képzelni, tehát a diplomás utcaseprőt is.Mellesleg nem is ártana, ha mindenkire egyformán vonatkoznának ezek a szabályok!A diplomás álláskereső talán nem az adófizetők pénzéből él?
2011. jún. 12. 20:04
 8/24 anonim ***** válasza:
69%
Nagyon jó ötletnek tartom, hogy a segélyt nem csak úgy odaadják valakinek, hanem meg is kell érte dolgozni. Pár hónapja, amikor valamelyik városban ezt bevezette a polgármester, akkor örömujjongás fogadta. Most, hogy országos szinten is ez lesz, megy a hőbörgés, csak mert a kormány csinálta? Nem vagyok fideszes, de képes vagyok árnyaltan látni a dolgokat, és elismerem, hogy nekik is lehetnek jó ötleteik.
2011. jún. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
93%

Az a baj, hogy már most vannak olyan települések, ahol nincs pénz kifizetni az elvégzett közmunkát. Nem a közmunkával van a baj, mert az is munka, éppen ezért nem kéne lenézni (meg amúgy semmilyen munkát nem kéne lenézni), hanem azzal, hogy baromi bizonytalan, kifizetik-e egyáltalán.

Amúgy meg, alaposan meg kéne nyirbálni a szociális ellátásokat a kisebbséggel szemben, ugyanis rájuk megy el iszonyat sok pénz, és tök feleslegesen. Ez nem rasszizmus, ez az igazság.

2011. jún. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
79%

19:41


Nem elsősorban a munkanélküliekre megy el.

Sokkal több megy el a családtámogatási juttatásokra. A cigányok mit gondolsz miből lesznek olyan gazdagok? Nem a munkanélküli segély a sok, hanem a csp, gyes, szociális segély, lakhatási segély, beiskolázási segély stb. Több 3-400E Ft/hó összekunyerálható 4 gyerekkel ha nincs jövedelem!!!

2011. jún. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!