Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miféle dolog az, hogy valaki...

Miféle dolog az, hogy valaki 45 éves korára nyugdíjas legyen?

Figyelt kérdés
Normális az, hogy egy lépcsőházban egymással szemben lakik egy 45 éves nyugdíjas - és vele szembe egy 55 éves vasmunkás, aki még nem is tudja, mikor mehet el nyugdíjba. Ráadásul egy ledolgozott élet után a nyugdíja kb. fele akkora lesz, mint a korrupción és megvesztegetésen nevelkedett 45 éves "nyugdíjas".
2011. jún. 6. 13:34
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
62%

14.01-es. Mi a stressz a mi rendőreink munkájába? Sok rendőr barátom van. És még egy embertől sem halottam, hogy mennyire elfáradtak meg , hogy milyen fárasztó és stresszes.


Meg ne az amerikai rendőrökkel hasonlítsd össze. Mert ott tényleg van stressz.

2011. jún. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Én munkakörhöz kötném a nyugdíjazást,és nem úgy,hogy minden katona,vagy tűzoltó kapjon korkedvezményt.Mert nem ugyanaz,hogy valaki az irodában ül egész nap,vagy nehéz fizikai munkát végez mondjuk tűzoltóként.Ismerek valakit,aki 40 éves korára lett nyugdíjas,és csak adminisztrációs,(vagy asszisztens) munkakörben dolgozott egy a Honvédség által üzemeltetett kórházban.
2011. jún. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

14.01 vagyok.

Egyet értek az utolsó kettő hozzászólóval.


Én semmi pénzért nem vállalnék ilyen munkát, mert nem bírnám ki idegileg.


Jó, lány vagyok, fizikailag is törékeny alkatú, amúgy sem lehetnék rendőr, se tűzoltó, se katona, de minden tiszteletem az övék.


Nagyon-nagyon nehéz munka, úgyhogy megérdemlik a nyugdíjat.

2011. jún. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

"aki ott űl egész nap egy klimatizált kocsiba, aranyerét növesztve , kamerába kukucskál méri a gyorshajtókat, meg az utcán a csajok után fütyörészik"


Csupa-csupa sztereotípia.


Arról miért nem beszéltek, hogy szolgálat közben akármikor megsérülhetnek, akár meg is halhatnak? Hogy ugyanúgy találkoznak veszélyes anyagokkal egy helyszín biztosítása közben, mint más rendvédelmisek, például a tűzoltók? Hogy akármikor behívhatják őket szolgálatra, akár a kisgyerekét tanítja biciklizni, akár az apukáját temeti, akár alszik? Hogy nem csak a bűnözők, de az egyszerű emberek is utálják őket, lenézik a hivatásukat, miközben alig 100 ezer forintot keresnek egy hónapban? Hogy tisztességesen megéljenek, és biztosítsák a családjuk jólétét, másod- harmadállást kell vállalniuk?


Nem mondom, hogy nincsenek léhűtő, irodista rendőrök, akik az őrsön kívül még nem jártak szolgálati ruhában, viszont az, hogy mindenkit így kezeltek, az egyszerűen korcs elmére vall.

2011. jún. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

14.12.


Próbáld ki, mi a stressz a rendőrök munkájában.


Lehet, hogy nem dolgozik fizikálisan annyit, mint egy gyári munkás, de tuti, hogy idegőrlőbb a munkája.


Legyél te is rendőr, vagy tűzoltó, meglátjuk, mennyire fogod bírni.

2011. jún. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 doboszoli ***** válasza:
41%

14:03-as.

Minden szavadat elhiszem, és egyetértek vele.

Végre valaki kompetens személy elmondta, mi is a tűzoltók,(rendőrök, stb) munkája.

A sok narancsködben tévelygőnek ha ez sem meggyőző, akkor tényleg kár a győzködés.

Bedobták a köztudatba, hogy a rendvédelmiek, meg a rokkantak miatt tartunk itt, amire a sok idióta ugrott, anélkül, hogy fogalma lenne az egészről.

Kívánok Neked eseménymentes szolgálatokat, vagy ha már nyugdíjas vagy hosszú, boldog nyugdíjas éveket. Van mit kipihenned!

2011. jún. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 TOMAtm ***** válasza:
66%
érdemlik a f*szt.énis melózom,simán agyonb*szhat a nagyfeszültség akármikor.és akkor még szilveszterkor is berángatnak mert sopronban elszállt egy nagyfeszkábel.a konditeremben meg egymásnak röfögnek a fáradt nyugdijjas 40es rendőrök(180 ezer nettó nyugdijjért) én meg keresek állandó ügyelettel,műszakozással stb 130at,mérnök létemre.ja és leszek 68 mire nyugdijjba mehetek,de valszeg az ideg előbb elvisz meg a kialvatlanság.
2011. jún. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Kíváncsi lennék arra "kedves" kérdező hogy te 45 éves korodra visszautasítanád a nyugdíját, hogy még 56 éves korodig dolgozhassál? Nem hinném. Amúgy minden törvény tiltja a szerzett jogok elvételét, még az Aranybulla is. Csak a szád nagy, de fogalmad sincs arról hogy egy rendőr mennyit dolgozik!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2011. jún. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
4%

Hogy én mennyire sajnálom a szegény rendőröket. Tiszta stressz az egész életük. Szerintem már 30 éves korukba kéne őket nyugdíjazni.

DOLGOZZANAK BASSZUS ANNYIT MINT MINDEN MÁS EMBERRRR!!!!

2011. jún. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

A rendőr munkája nem nehéz.

Én nem biztos hogy lehetnék rendőr, az egészségügyi alkalmasságinál lehetnének gondjaim.

Van olyan rendőr a városban aki reggel kiáll a zebrához és azt figyeli hogy amikor át akar valaki menni a zebrán akkor kiáll az útra és megállítja az autósokat. Közben nyugodtan cigizik.

Vannak akik 5-en kimennek egy autóval a város szélére és állítgatják meg az autósokat. Mi abban a nehéz hogy elkéred az iratait és meggyőződsz róla hogy érvényesek?

Csak azért nem megyek rendőrnek mert kevés a fizetésük és most el vették tőlük a nyugdíjkorkedvezményt. Pedig megpróbálnám, hátha felvennének.

Nettó 150.000-ért kibírnák 25 évet a rendőrségnél, de nettó 90.000ből nem igazán lehet megélni.

Annyi hátránya van még a dolognak hogy utálják a rendőröket.

2011. jún. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!