Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miféle dolog az, hogy valaki...

Miféle dolog az, hogy valaki 45 éves korára nyugdíjas legyen?

Figyelt kérdés
Normális az, hogy egy lépcsőházban egymással szemben lakik egy 45 éves nyugdíjas - és vele szembe egy 55 éves vasmunkás, aki még nem is tudja, mikor mehet el nyugdíjba. Ráadásul egy ledolgozott élet után a nyugdíja kb. fele akkora lesz, mint a korrupción és megvesztegetésen nevelkedett 45 éves "nyugdíjas".
2011. jún. 6. 13:34
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
60%
Tűzoltókon kívül mindtől elvenném ezt. És ha lenne lehetőség akkor még a mentősöknek megadnám.
2011. jún. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
51%
Meg, hogy gondolja az állam azt hogy az aki ott űl egész nap egy klimatizált kocsiba, aranyerét növesztve , kamerába kukucskál méri a gyorshajtókat, meg az utcán a csajok után fütyörészik elmegy 45 évesen nyugdíjba?? Ez hihetetlen.
2011. jún. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
47%
Elsővel egyetértek, tűzoltók+ mentőkön kivül senki nem érdemli meg az én értékrendem szerint.
2011. jún. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
2011. jún. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
74%

13:45


Akkor vagy tudatlan vagy, vagy pedig nagyon rossz az értékrended, ha a bányászoktól és a vegyipari dolgozóktól is elvennéd a korai nyugdíjazást.

2011. jún. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
61%

Tudatlan vagyok mert a vegyipari dolgozókról nem is tudtam hogy nyugdijba mehetnek 45 évesen

De a rendőrök miylen egészségre ártalmas anyaggal dolgoznak,vagy miféle stressznek vannak kitéve,hogy 45 évesen mehetnek? ne vicceljünk már

2011. jún. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
67%

A rendőri munka azért stresszes munka.

Csak bele kell gondolni, hogy bírnátok-e.

Nem csak üldögélnek, meg kávéznak a kocsiban...

Én nem sajnálom tőlük a nyugdíjat.

Idegőrlő lehet.

Eleve csak a társadalom rossz dolgait látod a munkádból kifolyólag, bűnözést, erőszakot, baleseteket, halált, gyilkosságot...

Csak bele kell gondolni, hogy aki azt mondja, hogy egy rendőr nem csinál semmit, az bírná-e ezt?

És ez csak a legalapvetőbb dolog.

2011. jún. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
82%
Bevonulás után 1 órával, pedig ugyanezt az öltözetet vesszük magunkra a következő riasztáshoz. Ha ott lángokkal nézünk szembe, akkor a ruhába ivódott víz gőze megfőz minket. Szenvedett már égési sérülést? Próbáltak már egymás után 2x felszaladni a hatodik emeletre 30kg teherrel? Ön hányszor hozott egy másodperc alatt olyan döntést, amin más vagy saját élete múlhat? Ön érezte már veszélyben magát? Érezte már úgy, hogy pár másodpercen belül lehet, hogy vége az életének? Hozott már ki égő épületből gázpalackot perceken át úgy, hogy közben bármikor felrobbanhat? Ment már be úgy házba, hogy a födémje bármikor Önre szakadhat, vagy Önnel együtt a mélybe szakadhat? Volt már olyan térben, ahol a gázkoncentráció mértéke olyan arányú volt, hogy egy kis szikra hatására bármikor végezhet Önnel a detonáció? Hogy áll a tériszonnyal? Leereszkedne kötélen 10-20-30 méter magasból? Hatolt már be lakásába olyan személynek a befogása céljából, aki mentálisan teljesen instabil, ön- és közveszélyes, kényszergyógykezelésre szorul, és bármikor az Ön életére törhet? Keresett már lakásban több hete nem látott idős személyt? Gondolkozott rajta, hogy vajon a kádban fogja megtalálni meghalva, vagy esetleg a konyhában elesve, esetleg felakasztva magát egy gerendára? Látott már többhetes meztelen rothadó holttestet? Érezte már a szagát? Gondolkozott már azon napokig, hogy mivel tudná ezt a látványt, emléket kiverni a fejéből? Önnek és kedves barátainak vannak állandó visszatérő rémképei? Olyanok, amiről nem szívesen mesél a feleségének? Állt már napokig olyan (ár)vízben derékig, ami előtte kimosta a temetőt, a dögkutat, és az emésztő gödröt? Étkezett és aludt ilyen körülmények között? Vágott már ki láncfűrésszel sötétben, szakadó esőben, veszélyesen megdőlt többszáz kilós fát? Épület áramtalanítása után, érte már olyan meglepetés, hogy megrázta a lopott áram? Ment már be olyan épületbe, ahol akkor járt először, nem volt helyismerete, akkora füst volt, hogy az orráig nem látott, többszáz fok volt, és embereket keresett benn – tudván azt, ha nem talál vissza időben, akkor meghal? Fejtett már át közúti balesetet szenvedett veszélyes anyagot szállító járműből anyagot hordóba? Tudván azt, hogy ha belélegzi, vagy bőrével érintkezik vége az életének? Közölne-e szívesen szülőkkel olyan hírt, hogy a gyermekük az imént elhalálozott? Lehozna hordágyon egy olyan embert a hegyen lévő erdőből, aki két hete tévedt el, még épphogy él, többször maga alá csinált, és lábait már élősködők borítják, húsát eszik? Leereszkedne egy 10 méter mély kútba, hogy kiemeljen onnan egy vizihullát? Egyáltalán, hány halott embert látott? Hány embert látott a szeme előtt meghalni? Hány embert látott a keze között meghalni? Hány halott kisgyermeket látott? Hány olyat, aki mások felelőtlensége miatt halt meg? Hány hörgő vagy jajveszékelő súlyos sérültet látott? Hányszor lett véres más ember sérülésétől a teste és a ruhája? Hány levágott testrészt látott villamos vagy metrógázolásnál?
2011. jún. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
44%

Kolléganőm férje helyszínelő.

40 éves.


Naponta megy ki fényképezni, ahogy a fószerkámnak leszakad a feje a balesetben... szedik ki a roncsból az ordító embert... kisgyereket elgázolnak, és ott fekszik a kocsi alatt... fiatal, 16 éves lányt vágják le a fáról, mert "öngyi" lett... tíz éves gyereket szedik ki a tóból, 4 nap után...

Minden este ordítva kel, mert rémálmai vannak. Remeg a keze. Gyógyszereken él.

Már csak az élteti, hogy még öt év, és elmehet nyugdíjba.


Lehet, hogy "csak egy irodista, aki a se.ggét növeszti", de én nem sajnálom tőle, hogy elmehet nyugdíjba.


Az milyen dolog már, hogy valaki 45 éves korára egy roncs lesz a munkában, amit a köz javára végez, és még bele is rúgnak, megalázzák, lejáratják, mert végzi a dolgát, és most rá kerül a sor, hogy végre ő is megkapja, ami jár???


Ha 50 évesen megy nyugdíjba, akkor az lenne a baj, mert a többiek meg 65 évesen.

Nekem meg ne jöjjön ki egy 65 éves, szenilis, remegő kezű idegroncs helyszínelni, ha mondjuk leszúrnak a kis nyugdíjamért, mert a ... életben nem lesz meg a gyilkosom.


Aki ennyire irigyli, az fogja magát, és menjen el rendőrnek.

Gondolom az átlagéletkor itt se lehet több 18-nál, mint a GYK-n általában, úgyhogy lehet pályát módosítani. (Én sajna nem mehettem, mert részint p.inával vert meg az isten, részint nem vagyok 160 cm, úgyhogy nem lettem katonatiszt, se rendőr.)


Nekem meg az a véleményem, hogy még több szakmánál kéne átgondolni, hogy kell-e még dolgoznia 65 évesen, egyáltalán alkalmas-e rá? De minimum egy alkalmassági vizsgát kéne tenni 5 évente, és akinek nem megy, az menjen nyugdíjba.

Tanárok, orvosok, sofőrök (kiemelten a buszvezetőket, akik több életért is felelnek), fizikai dolgozók, és a többi.


Nem ők mennek túl korán nyugdíjba. Nekünk kell hozzájuk képest túl sokáig dolgozni.


Drága fiatalok, a megoldás kulcsa a kezetekben van!!

Nem itt kéne koptatni a billentyűt, hanem tessenek GYEREKET CSINÁLNI, hogy legyen, aki fenntartja a nyugdíjrendszert.

Ha nem, akkor meg húzzatok bőrt a fogatokra, és gályázzatok 70 éves korig. Már aki megéri.


Cuppantás... Mindjárt kelnek a gyerekek. :P

2011. jún. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
55%

Megérdemlik a nyugdíjat.

Nem kell irigyelni, ha olyan nagyon jól tudjátok, hogy csak lebzselnek, akkor nektek is oda kell menni dolgozni és 25 év munkaviszony után mehettek ti is nyugdíjba. De könnyebb a szátokat járatni, mint cselekedni.

Kedves kérdező te honnan tudod, hogy korrupción és megvesztegetésen nevelkedtek ezek a 45 éves "nyugdíjas"-ok? A családodban is van ilyen?

Változtass életpályát, menj el bűnügyi rendőrnek és kíváncsi lennék, meddig bírnád idegekkel és gyomorral havi egy-két széttrancsírozott hulla társaságában a nyomozást.

Tudod más f@szával könnyű verni a csalánt!

2011. jún. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!