Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a baj a Hospinvesttel?...

Mi a baj a Hospinvesttel? Miért politikai kérdés az egész kórház irányítás, és miért rosszabb a Hospinvest, mint az egri önkormányzat?

Figyelt kérdés

Én csak azt látom a hírekben, hogy sírnak a dolgozók, hogy a Hospinvest átveszi (átvette) a kórház irányítását, de azt senki nem mondta meg, hogy ez miért is baj. Azt tudom, hogy akkor nem közalkalmazotti állásban lesznek, de ha fizetésben legalább annyit kapnak, akkor miért rosszabb, leszámítva az 50%-os vasúti kedvezményt.


Nem szidni szeretnék itt valamit (Hosp, Fidesz, Mszp), csak szeretnék tisztán látni.


2009. márc. 19. 09:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%
Azért mert az egészségügy az nem elprivatizálando. Gondold el aki(k) azt a céget irányitják, ök a igazábol a PROFITRA törekszenek, és nem arra, hogy a beteg meggyogyuljon, ergo a gyogyulás forog veszélyben. A Tb nem elado...!!!!
2009. márc. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
59%
A Hospinvest egy élősködő vízfej,ami a gyógyításra szánt x összegből,lenyúl a saját fent tartására egy igen nagy összeget ami kikerül a gyógyításból,és látszat adminisztrációt csinál(egymásnak tologatják az aktákat),hatalmas profitért.
2009. márc. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
54%

Az a baj a hospinvesttel, hogy nem az a céljuk, hogy az ellátást jobbá tegyék. Egy példa: Mielőtt átvették a kórházat, volt kardiológia, most már nincs. Hogy lehet így elcseszni? Ha az oka az orvoshiány lenne, akkor talán nem kellett volna elküdeni sok orvost és ápolót a kórház átvételét követő napon.

A 2-es kórházat el akarják (vagy már el is adták?) adni. Miért? Kell a pénz? De azért z elfekvőt kiheyeznék Parádra, hadd utazzon csak jó sokat a mamóka, ha el akar búcsúzni a haldokló férjétől.

Ráadásul dolgozik ott egy pár orvos, aki mint utóbb kiderült, nem is adhatna ki vényt, mert nincs bejelentve.


A családomnak van személyes rossz tapasztalata is. Egy ismerősünket pár hónapja a mentő kórházba szállította, mert a cukra hirtele felment 26-ra. Az orvos természetesen cukros oldatot itatott vele, az illető meghalt. Ali vajon tök hülye orvos, hogy ilyenkor nem szabad még cukrot bevinni a szervezetébe, vagy csak nem érti a magyart?

Egyszóval rengeteg orvost vittek oda, akik nem nagyon tudnak mit kezdeni a betegükkel illetve nem praktizálhatnának, emellett a cél az, hogy minél több pénzt tudjanak zsebre tenni, mert rendezni kell a több száz milliárdos tartozásaikat....

2009. márc. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Szerintem ez nagy baromság, amit kedves 3. hozzászóló írt.


Tehát ha beviszik, mert felment a cukra, akkor nem egy doki fogja ellátni, hanem a mentőorvos ad neki inzulint.


Én se most, se annak előtte nem voltam az egri Markot Ferenc kórházban, viszont másikban igen, és nem gondolnám, hogy a magyar egészségügy remek helyzetben lenne. Ha rosszul üzemeltetné, akkor nem üzemeltethetné szerintem.


Nem jönnek a híradóból a hírek, hogy meghalt egy ember, az egri kórházban.. Viszont persze ez a kórház sem teszi halhatatlanná az embert, nem ezt akarom mondani. De mondjuk a másik kórházban, ahol egy sima nőgyógyászati beavatkozásnál belevág a doki a nő méhfalába, és tovább dolgozik, pedig nem is az első eset...

2009. márc. 22. 07:15
 5/16 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, te rettenetesen ostoba vagy.
2009. márc. 25. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ezt kicsit bővebben is kifejtenéd?
2009. márc. 25. 03:24
 7/16 A kérdező kommentje:

Oké! Akkor az tudtam meg, hogy a Hospinvest egy kapitalista vállalkozás, akinél nem szükséges, hogy orvosai magyar nyelvet beszéljenek, csak fizessen a páciens sok pénzt, meg az állam.


Bár az "Ali" azért van ott, mert a magyarok orvosok tiltakoznak, tehát az ellen tiltakoznak, hogy ne az "Ali" legyen ott, bár az "Ali" csak miattuk van ott. Vagy úgy érzik, hogy attól, hogy más irányítja a kórházat, ők már rosszabb orvosok lesznek.


Na szóval ezt nem értem.

2009. márc. 26. 15:38
 8/16 anonim ***** válasza:
Nem magukal az orvosokal van a problémám (ők a gyogyitásra esküdtek meg), hanem a felsö vezetésel, akik minnél több profitott szerettnének megtermelni. Azért irtam, hogy az egészségügy nem Eladó!!! Az szociális eláttás maradjon, vagy jutattás ahogy tetszik! Csak gondolj bele, ha neked van válalkozásod, te is azt szeretnéd, hogy minnél több pénzt hozzon! Nem vagy a saját pénzednek az ellensége? És ez a betegek elátásának a ROVÁSÁRA megy.
2009. márc. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Én mellesleg kereskedelemben dolgozom, saját vállalkozásom van, és úgy vélem, énnekem az hozza a legtöbb profitot, ha jó minőségben készülnek el a termékek, amit gyártok. Mert akkor tudni fogják, hogy itt jó dolgokat kapnak, és ez be is vált nálam.


Nálunk Nagykanizsán a szívbetegségekkel küzdők Zalaegerszegre járnak, mert ott jól kezelik ezt a problémát. Ez plusz pénzt jelent a kórháznak.


Szerintem előítélet azt mondani, hogy a Hospinvest "szarul" fogja működtetni a kórházat, és csak lenyúlja a pénzt. Nem tudom, rosszabb lett-e a másik kórház, amit a Hospi. üzemeltet, amióta ő üzemelteti. Én erről nem hallottam.

2009. márc. 27. 10:54
 10/16 anonim ***** válasza:
Na jó kedves kérdezö, tényleg szivböl kivánom, hogy neked legyen igazad!
2009. márc. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!