Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Őszintén, mi folyik itt az...

Őszintén, mi folyik itt az országban?

Figyelt kérdés
Elsősorban 17/L vagyok,szóval ha esetleg rosszul mondanék valamit,az a tájékozatlanságomnak köszönhető.Nem vagyok nagy politizálós,csak annyira rosszul élünk az utóbbi években,hogy azt el sem lehet mondani.Édesapám kőműves,de a szüleim elváltak ezért anyukámmal élünk.Ő gyerektartást küld.Édesanyám rokkantnyugdíjas mert nagy gond van a lábával.Azt hallottam,hogy szigorítani fogják a nyugdíjtörvényeket.Anya kb 60ezret kap,és ebből élünk,plusz apa 15ezres gyerektartásából...Mondanom sem kell,hogy ez mire elég...Nagyon sokszor jutunk oda,hogy hó végén már szó szerint nincs mit enni,nem tudjuk fizetni a számlát,elvagyunk maradva,kénytelenek voltunk hitelt felvenni,de már azt sem tudjuk fizetni.Ez az én problémám.A másik az,hogy a többi ember problémája,csak én látom rosszul,hogy senki nem tud megélni normálisan,mindenki tologatja a számlákat hátrafelé,nincs munkahely,stb...?Nem vagyok rasszista,de b*romira feltud dűhíteni,hogy a c*gányok (elnézést ha itt van,persze vannak rendesek is,akik dolgoznak)nem fizetnek adót,nem fizetnek semmiféle számlát,csak élnek a dolgozó (magyar emberek)pénzén??Miért nem képesek tanulni,miért kell ugy élni mint az állatok,miért nem mennek dolgozni,egy normális szakmát kitanulva igenis találnának azért munkát!(szerintem)Meg ez a lopkodás a politikusok között,egyetlen egy politikus nem létezik aki végre a mi érdekeinket nézné,szerintem van itt pénz,csak rossz helyen...Jó lenne összefogni,ha lehetne rá mód,mert így nagyon rossz életmód ez,a saját szüleimen látom hogy minden nap idegeskednek,hogy holnap mit eszünk,stb...Nincs is munka,a pénzt is elveszik,bezzeg jönnek a számlát...ha már végleg nem lesz mit enni,akkor mit eszek,meg a többi ember?Majd összegyúrjuk a számlákat,és megfőzzük?................... Elnézést mindenkitől,ha tényleg nem jól beszéltem...csak ez most nagyon feldűhített : ( Mi a véleményetek?Mi lehetne a megoldás mindenki számára?
2011. máj. 26. 17:25
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

Teljesen igazad van kérdező, és nagyon sajnálom, hogy ilyen körülmények közt kell élnetek. Talán, ha találnál nyárra diákmunkát, kisegítene egy kicsit titeket.

Én 19 éves vagyok, bár elég jól él a családom, de nyitott szemmel járok a világban, és elég lesúlytó, amit nap mint nap látok. Nekem is rokkantnyugdíjas anyám, bár bevallom, az ő egészségi állapotával bőven lehet még dolgozni, viszont apám meg vállalkozó, anyám elég rendesen besegít neki, szóval valamelyest mégis dolgozik. Apám emellett polgármester is, így két munkahelye van, de így is csak egy gyenge középrétegi életet tudnak biztosítani: 12 éves kocsi (amiben abszolút semmi extra nincs, még szervó sem), fával tüzelés (és minden éven megy a család az erdőre tarvágáskor fát szedni), évek óta nem voltam nyaralni sehol, max 1-1 napra a Balatonon a rokonoknál. De azt mondják, örüljek, hogy van mit enni és van tető a fejem felett.

Az osztrák határ mellett élek, 10km-re Ausztriától. Mivel lisztérzékeny vagyok, át szoktunk járni élelmiszerekért, mert ott kapható olyan, amit én is megehetek (itt lassan már kenyér sincs nekem, mondván, hogy mindenki otthon süti). Hát nem kell talán leírnom, micsoda különbség van a két ország között: gyönyörű, rendszeresen felújított házak, 10 évnél öregebb kocsit alig látni az utcán, mind Audi, BMW, Volkswagen... a 70 éves öreglány ott kb úgy néz ki, mint itt az 50-60 éves. Az egyik tartomány-székhelyi kórházra első ránézésre azt mondtam volna, hogy egy luxusszálloda, és vakon is érezni, osztrák vagy magyar úton mész-e a kocsival (ott olyan sima az út a legtöbb helyen, amilyen itthon még a friss aszfalt sincs). Na de mindegy is, igazából csak azért írtam, mert szerintem, ha ilyen rossz a helyzetetek, megérné arra építened, hogy kimenj külföldre, és végre normálisan élhess, mert ez az ország kezd élhetetlenné válni. Apám 43 évnyi munka után, 130ezres bejelentett fizetés után, ha jövőre elmegy nyugdíjba (60 éves), 52ezer Ft-ot fog kapni. Az egyik volt rendőr ismerősünk meg 200ezres nyugdíjjal, 45 évesen otthon ücsörög.

A cigányok meg hát... sajnos vagy durván lépünk fel ellenük, vagy még szemtelenebbek lesznek. Évtizedekig próbálták szép szóval inteni őket, de ők nem akarnak a társadalom hasznos tagjaivá válni. Így marad a határozott, durva fellépés, ezért is szavaztam a Jobbikra. Azt hiszem, Gyöngyöspatánál is bizonyították, hogy ők rendet tennének etéren. Aztán fröcsögjön csak a német meg ilyen-olyan sajtó, fújjoljanak csak, ha élhetőbb lesz az ország általa, már megérte. Ha nem tesznek semmit, akkor meg megfogadom Gyurcsány tanácsát, és húzok el innen. :D Ez tűnik mind közül a legjobb alternatívának. Megoldás a gondok nagy részére már nincs, ezt a rendszerváltást követő 20-21 évben rontották el, visszacsinálni már nem lehet, abba a nép fele belehalna, éhenhalnának az emberek, sokan pedig belerokkannának, akkora terheket kellene kiróni az emberekre, hogy visszaszerezhessék az összes kiárusított céget, földet stb.-t, és újra beinduljon a gazdaság. Én abszolút nem látom a fényt az alagút végén...

2011. máj. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim válasza:

Kérdező!

Dobj rám egy privit! Lenne egy ötletem!

2011. júl. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!