Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Őszintén, mi folyik itt az...

Őszintén, mi folyik itt az országban?

Figyelt kérdés
Elsősorban 17/L vagyok,szóval ha esetleg rosszul mondanék valamit,az a tájékozatlanságomnak köszönhető.Nem vagyok nagy politizálós,csak annyira rosszul élünk az utóbbi években,hogy azt el sem lehet mondani.Édesapám kőműves,de a szüleim elváltak ezért anyukámmal élünk.Ő gyerektartást küld.Édesanyám rokkantnyugdíjas mert nagy gond van a lábával.Azt hallottam,hogy szigorítani fogják a nyugdíjtörvényeket.Anya kb 60ezret kap,és ebből élünk,plusz apa 15ezres gyerektartásából...Mondanom sem kell,hogy ez mire elég...Nagyon sokszor jutunk oda,hogy hó végén már szó szerint nincs mit enni,nem tudjuk fizetni a számlát,elvagyunk maradva,kénytelenek voltunk hitelt felvenni,de már azt sem tudjuk fizetni.Ez az én problémám.A másik az,hogy a többi ember problémája,csak én látom rosszul,hogy senki nem tud megélni normálisan,mindenki tologatja a számlákat hátrafelé,nincs munkahely,stb...?Nem vagyok rasszista,de b*romira feltud dűhíteni,hogy a c*gányok (elnézést ha itt van,persze vannak rendesek is,akik dolgoznak)nem fizetnek adót,nem fizetnek semmiféle számlát,csak élnek a dolgozó (magyar emberek)pénzén??Miért nem képesek tanulni,miért kell ugy élni mint az állatok,miért nem mennek dolgozni,egy normális szakmát kitanulva igenis találnának azért munkát!(szerintem)Meg ez a lopkodás a politikusok között,egyetlen egy politikus nem létezik aki végre a mi érdekeinket nézné,szerintem van itt pénz,csak rossz helyen...Jó lenne összefogni,ha lehetne rá mód,mert így nagyon rossz életmód ez,a saját szüleimen látom hogy minden nap idegeskednek,hogy holnap mit eszünk,stb...Nincs is munka,a pénzt is elveszik,bezzeg jönnek a számlát...ha már végleg nem lesz mit enni,akkor mit eszek,meg a többi ember?Majd összegyúrjuk a számlákat,és megfőzzük?................... Elnézést mindenkitől,ha tényleg nem jól beszéltem...csak ez most nagyon feldűhített : ( Mi a véleményetek?Mi lehetne a megoldás mindenki számára?
2011. máj. 26. 17:25
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
Nem akarok bunk*nak tűnni,de szerintem a c*gányok csak szülik agyba főbe a gyerekeiket,a mi pénzünkből élnek,rajtunk élősködnek,azért magasak az adóink meg minden félénk,mert valamiből el kell tartani őket,mégis kiknek képzelik magukat?Ha meg ez a szemükbe megvan mondva,akkor mindjárt jön a c.giányvajda a tv-ben,mint valami h*lye védőszent,és elvan intézve minden!!!!!Ez undorító,és hányok az egésztől....Meg ez az egész.Nincs tíz éves és már dohányzik,meg iszik,meg gyerekeket szül tizenévesen,meg a mocskos beszéd,a tanulatlanság,az egész tudatlanság,miért?
2011. máj. 26. 17:29
 2/32 anonim ***** válasza:
26%

figyeld meg, h most még tök jól élsz ahhoz képest, h mi lesz majd akkor amikor a rokkantnyugdíjat is elveszik anyukádtól, és lesz a nagy semmi

akkor 15 e-ből kell valahogy kettőtöknek megélni

2011. máj. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
34%

Miért vennék el tőle a rokkantgyugdíjat? Hülyeséget ne beszélj! Ha jogosan ítélték meg tőle, akkor az alanyi jogon jár neki.


Egyszerű a dolog: Gyurcsányék a szakadékba taszították az országot, most próbálunk az adósságcsabdából kikecmeregni.

2011. máj. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Persze,és a végén a c.gányok lesznek a bárók,meg a jólélők,a magyarok meg majd odakerülnek ahol a c.gányok most vannak,meg majd lesz az Orbán Viktor!... Ha bekövetkezik az amit írtál,és igen ugy hallottam,hogy aki nem töltötte még be az 57.életévét attól elveszik a rokkantnyugdíját ha nem annyira súlyos a gondja és beállítják dolgozni,de kérdezem én hogy mégis hová?Ha nincs egyetlen munkahely...Plusz akinek megmarad a nyugdíja azé is csökkenni fog...(Ha jól értesültem)
2011. máj. 26. 17:34
 5/32 anonim ***** válasza:
27%
Ennek az országnak már vége. Lehet, hogy jobb lenne a sorunk, ha Izrael felvásárolna...
2011. máj. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
61%
És még teljesen esztétikusan fogalmaztál...
2011. máj. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Édesanyámnak ha jól tudom bírói végzéssel van meg a nyugdíja,nem valószínű hogy elveszik,bár ebben a mocskos rendszerben ki tudja...De ha nem is veszik el,akkoris azért is érdekelne,hogy akiét elveszik azzal mi lesz...Az addig rendben van,hogy talán sok olyan ember van aki nem jogosan lett nyugdíjas,és valóban el tudna menni dolgozni,ha lenne munkahelye,de akire meg ráfognák hogy eltudna menni és közben meg nem?
2011. máj. 26. 17:36
 8/32 A kérdező kommentje:
Arról is hallottam,hogy Borsod megyében éhségsztrájk lesz
2011. máj. 26. 17:37
 9/32 anonim ***** válasza:

Amúgy az elképzelhető hogy egy-két alibi rokkant nyugdíjast kipaterolnak hogy takarodjon dolgozni...

Sokan csinálják ezt (gyakran persze jóarcú cigányok) hogy valahogy kikönyörögnek vagy valami ismerős kijár nekik egy rokkantnyugdíjas papírt közbe meg nincs semmi baja csak lusta dolgozni. Persze a rokkantnyugdíj általában nem elég nekik így még egy kis lopás csalás is van ilyenkor. Lehet hogy amitől félsz azt ilyen emberekre értik tehát nem olyanokra mint anyukád...

2011. máj. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:

Ha édesanyád valóban beteg, biztosan megmarad az a kis nyugdíja. Ugyanakkor be kell látni, hogy a mai nyugdíjrendszer ebben a formában nem fenntartható. Rengeteg olyan ember van leszázalékolva, akinek semmi baja, ezek nyugdíját valakinek meg kell termelnie.

És ha már felhoztad a cigányokat, nézz szét köztük, hogy hány 30-40 éves makkegészséges "nyugdíjas" van köztük.

Egy a lényeg, a kamurokkantakat ki kell vágni a rendszerből, aki beteg, azt viszont nem szabad ellátás nélkül hagyni.

2011. máj. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!