Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Őszintén, mi folyik itt az...

Őszintén, mi folyik itt az országban?

Figyelt kérdés
Elsősorban 17/L vagyok,szóval ha esetleg rosszul mondanék valamit,az a tájékozatlanságomnak köszönhető.Nem vagyok nagy politizálós,csak annyira rosszul élünk az utóbbi években,hogy azt el sem lehet mondani.Édesapám kőműves,de a szüleim elváltak ezért anyukámmal élünk.Ő gyerektartást küld.Édesanyám rokkantnyugdíjas mert nagy gond van a lábával.Azt hallottam,hogy szigorítani fogják a nyugdíjtörvényeket.Anya kb 60ezret kap,és ebből élünk,plusz apa 15ezres gyerektartásából...Mondanom sem kell,hogy ez mire elég...Nagyon sokszor jutunk oda,hogy hó végén már szó szerint nincs mit enni,nem tudjuk fizetni a számlát,elvagyunk maradva,kénytelenek voltunk hitelt felvenni,de már azt sem tudjuk fizetni.Ez az én problémám.A másik az,hogy a többi ember problémája,csak én látom rosszul,hogy senki nem tud megélni normálisan,mindenki tologatja a számlákat hátrafelé,nincs munkahely,stb...?Nem vagyok rasszista,de b*romira feltud dűhíteni,hogy a c*gányok (elnézést ha itt van,persze vannak rendesek is,akik dolgoznak)nem fizetnek adót,nem fizetnek semmiféle számlát,csak élnek a dolgozó (magyar emberek)pénzén??Miért nem képesek tanulni,miért kell ugy élni mint az állatok,miért nem mennek dolgozni,egy normális szakmát kitanulva igenis találnának azért munkát!(szerintem)Meg ez a lopkodás a politikusok között,egyetlen egy politikus nem létezik aki végre a mi érdekeinket nézné,szerintem van itt pénz,csak rossz helyen...Jó lenne összefogni,ha lehetne rá mód,mert így nagyon rossz életmód ez,a saját szüleimen látom hogy minden nap idegeskednek,hogy holnap mit eszünk,stb...Nincs is munka,a pénzt is elveszik,bezzeg jönnek a számlát...ha már végleg nem lesz mit enni,akkor mit eszek,meg a többi ember?Majd összegyúrjuk a számlákat,és megfőzzük?................... Elnézést mindenkitől,ha tényleg nem jól beszéltem...csak ez most nagyon feldűhített : ( Mi a véleményetek?Mi lehetne a megoldás mindenki számára?
2011. máj. 26. 17:25
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Sz@r folyik itt...

Egyébként rengetegen vannak még hozzátok hasonló helyzetben.

"Miért nem képesek tanulni,miért kell ugy élni mint az állatok,miért nem mennek dolgozni,egy normális szakmát kitanulva igenis találnának azért munkát!(szerintem)"

Ez egy többrétegű probléma.

1. a rendes cigányoknak (egyébként ma már mindenkinek) nehéz elhelyezkedni, mivel azon cigányok, akik nem dolgoznak, lopnak még nehezebb helyzetbe hozzák társaikat, azzal, hogy ilyen életmódot folytatnak.

2. a cigányság többségének nincs semmiféle képzettsége, illetve ami volt, azt a rendszerváltással kidohatják a szemétben (nem csak ők).

3. a bűnöző életmódot folytatók rájöttek, hogy itt munka nélkül is meg lehet élni. (persze törvénytelenül)

Kihasználják azt, hogy vannak rendesebb cigányok is, akiknek tényleg kéne segíteni, azonban ők is kapják a lóvét.

4. Ma ebben az országban azon megy a vita, hogy hogyan hívjuk azt a jelenséget, amit cigány bűnözésnek hívunk (ez a fogalom az egyébként a faji megkülönböztetést szigorúan tiltó szocializmus időszaka alatt jött létre) :)

remélem érted, hogy ez így nem vezet sehová.

2011. máj. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

"azért magasak az adóink meg minden félénk,mert valamiből el kell tartani őket,"


ez nagyon demagóg szöveg. látszik, hogy nem nagyon értesz a politikához. a segélyezésük töredéke annak, amit politikusaink zsebre (haveri köröknek) osztogatnak.

A fő baj azzal van, hogy nem a megfelelő helyre megy a pénz. az előző válaszomban már megírtam, hogy a cigányságról mi a véleményem.

2011. máj. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

"Ha nekem sok pénzem lenne,én segítenék mindenkin,akin csak lehet : ) De sajna egy fillérem sincs,és még csak "politikus"sem vagyok,és semmi sem,csak egy egyszerű ember..."

Hiába lenne sok pénzed, ugyanis itt nem csak ez számít.

Bill Gates annak idején a teljes Afrikai éhező lakosságot megetethette volna. Fel is ajánlotta. Nem engedték meg neki...

2011. máj. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

Utolsó

Hogy-hogy nem engedték neki? :o

2011. máj. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

18:36

Te hol voltál az elmúlt 6-7 évben?

2011. máj. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
*18:23nak ment az előző.
2011. máj. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:
ÁÁÁÁ : ( csak lenne már vége ennek a nyomorúságnak!!!!!!
2011. máj. 26. 19:30
 28/32 anonim ***** válasza:

A válasz írója 59%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:04


hol lettem volna?

2011. máj. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

"azt hiszem az egyetlen megoldás az lenne ha egy elve olyan ember lenne a miniszterelnök aki multimilliomos vagy valami ilyen k.rva gazdag"


Volt ilyen. Nem volt túl jó megoldás, sőt.

2011. máj. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
azért írtam, a multimilliomost, mert talán egy ilyen ember az egytelen akinek már mindene megvan és nem érdekli a pénz, mert szerintem amíg pénzéhes ember lesz a "trónon" addig esélytelen...
2011. máj. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!