A trianon kérdéshez rossz a hozzáállás az emberekben?
Azok hozzáállása rossz,akik a reviziót akarják! Az elcsatolt területeken több más nemzetiségű él,mint magyar. Azokról nem is beszélve,akik már vegyes házasságokból születtek.
Nincs szükség nemzetiségi konfliktusokra,de gazdaságilag is komoly gondokat okozhatna.
Lásd. Koszovó példáját.
Nézd: szerinted azok hozzállása rossz, akiknek akkor se kéne, ha utánunk dobják. Én is ezek közé tartozom, bocs, de épp elég gondunk van jelenleg a határmenti leszakadt, elmaradt területeinkkel, a kisebbségeinkkel. Pont nincs rá szükség, hogy ezt a problémát megháromszorozzuk, miközben az adófizetők száma nem nőne jelentősen.
A nyugatnémetek se sokáig örültek a Berlini Fal lebontásának, mikor az ő adójukból kellett felzárkóztatni a keletnémeteket.
Szerintem meg azokkal van a baj, akik rengeteg fiatal életet képesek lennének feláldozni egy olyan háborúban, aminek mindegy, mi a kimenetele, hosszú távon csak még több bajt és küzdelmet hozna azokra, akik az ország jelenlegi határain belül maradtak.
Azon meg ne ábrándozz, hogy tálcán fogják kínálni. Szlovákia eltűnne a térképről, hisz még Pozsony is magyar volt. A románok is ragaszkodnak Erdélyhez, az egyik fő turisztikai vonzerejük például.
A többi ország sem fogja azt mondani, hogy nesze, vigyétek.
Az ott élő emberek se fognak kaparni, hogy igenigenigen, Európa legmagasabb árait és rezsijeit akarjuk kifizetni a legnevetségesebb fizetésekből, óóóó jeeee! De ha betegek vagyunk, legalább nincs orvos, csak ha borítékot viszünk, a rendőr is szökőévente foglalkozik vele, ha meglopnak, jajj de szeretnék magyar lenni!
Miközben a Magyarországon élő magyarokba is azt verik bele, hogy szégyelljék már magukat, hogy ilyen rasszista, fasiszta, masiniszta, trappista népcsoport, aki a kokerókat nem akarja eltartani, de az bezzeg nem okoz neki gondot, hogy a nyugdíjas rendőr "mennyit lop a közösből", és feszt nem akar ezért hajbókolni Pintérnek meg Lázárnak.
A mi fiaink, lányaink is alig várják hogy leléceljenek külföldre, és vissza se néznek többé.
Még hogy tálcán kínálják... na persze...
Ezeken a területeken nézz utána, kik és milyen körülmények között élnek jelenleg, hol élnek most azok az "elszakadt magyarok", akik mennek a munka után, és milyen ipart, milyen termelő tevékenységet folytatnak.
Az elszakított részeket nem épp kényeztették a "befogadó" országok, nem telepítettek oda sokáig semmit, csak... hát azokat, akiket nem szerettek ők se.
Aztán ha felmérted, hogy ez tulajdonképp csak annyit jelent, hogy nőtt a terület és az eltartandók száma, akkor rájössz, miért nem kell a kutyának se az elszakított terület.
Az meg hogy ezért még meg is haljon valaki, hát menjetek inkább melóba, meg dolgozni, és virágoztassátok fel Magyarországot!! Aztán még az is lehet, hogy megérjük, hogy ők akarnak önként és dalolva visszacsatlakozni.
Jól látod a helyzetet. Én sem akarok revíziót.
Száz éve így van Magyarország. Lassan el kéne fogadni a dolgot.
Az a baj, hogy amíg a száz évvel ezelőtti dolgokon siránkozunk, és hátrafelé tekintgetünk, elhúz mellettünk a huszadik század és nem jutunk egyről a kettőre. Sokkal okosabb volna 2020-ra koncentrálni 1920 helyett.
Sok inger után beálló gátlás -ismert jelenség a pszichológiában.
De inkább arra vetek, hogy sokan józanul gondolkodnak. A revízió nagy anyagi és emberi áldozatokkal járna, nem tálcán adnák azt! A nagyság iránti sóvárgás helyett energiánkat a megmaradt ország gyarapítására kellene fordítanunk. De nem szaporítom a szót, inkább olvasd el sok "rossz hozzáállásban" leledző hozzászóló érveit.
Mi alapján mondod, hogy ez a hozzáállás rossz?
Csak mert te máshogy gondolkozol?
Szerintem ez azért van, mert nem hiszem hogy van még élő ember, aki trianon előtt élt, vagy legalábbis, aki emlékszik rá, hogy milyen volt. Ezért nincsenek érzelmek mögötte. Csonka Magyarországon születtünk, így nőttünk fel, hogy ekkora a hazánk és kész.Nem vesztette el senki a testvérét, gyerekét, szüleit egy életre az új határok miatt. De ha ez meg is történt valakinek a dédapjával/nagyapjával, sok családban már feledésbe merült, semmit nem jelent az utódok számára. Hiszen a dédapám testvére már akkor sem áll hozzám közel,ha egy városban lakunk is. És szerintem olyan családok is vannak, akiket trianon nem érintett, nem veszített el rokont, családtagot, barátot.
Szerintem kétféle ember lehet, aki érzelmi alapon szeretné a revíziót:
1, személyes családi tragédia, amit elődei átadtak neki, ebben a szellemben nevelték.
2, olyan ember, aki tudja milyen külföldön élni, átélte a honvágyat, távolságot a családjától, a külföldiként való életet. Át tudja érezni a határon túli magyarok helyzetét.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!