Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyar rossz helyzetben lévő...

Magyar rossz helyzetben lévő diákoknak ki fog segíteni?

Figyelt kérdés

22 éves egyetemista magyar lány vagyok, szüleim nagyon rossz körülmények között élnek (megemelkedett hiteltörlesztés a fő gond)nincs rokon aki segítsen.

Szerencsére kaptam kollégiumot, az önkormányzat megítélt nekem Bursa Ösztöndíjat ami szocális alapon jár. Nagyon örültem neki! Mivel szüleim azt mondták, h ezt a plusz pénzt fektessem a jövőmbe, a nyáron ebből terveztem beiratkozni nyelvtanfolyamra ill. egy idegen nyelvü diplomaképzésre. De amit áprilisban meg kellett volna már kapnom, majd csak valószinű augusztusban jön meg(HA megjön), mivel az állam még mindig nem küldte el az önkormányzatnak az utánam járó normatívát. Így lemaradok, mind2 tervemről, mivel június végén kellene befizetni :(

Meg is érteném, hogy az önkormányzat nem tud fizetni, mert mindenki szar helyzetben van. De miért nem tudnak szólni előre, h valószinű csúszni fog 4 hónapot a kifizetés? Az ember akkor venne fel diákhitelt(arról már lekéstem ebben a félévben) vagy keresne munkát, de mivel most vizsgák vannak (3 hét múlva van vége), maradék 2 hét alatt nem tudok összeszedni 70.000 Ft-ot :( annyira el vagyok keseredve :( Ahol lakom a felnőtteknek sincs munka, nemhogy a diákoknak, hiába beszélek 2 nyelven(Ormánság), suli közben meg nem tudok elmenni dolgozni, mert ha nem vagyok benn órán nem engednek át és bukhatok 1 évet - -"


Persze a romáknak megadnak majd minden támogatást,ösztöndíjakat, hogy tanuljanak, de nekünk ki fog segíteni? Nem csoda,hogy sok korom beli elmenekül az országból,mert szakmával sem tudnak elhelyezkedni...akkor a romák majd tudnak? Miből lesz itt 1 millió új munkahely? És addig amíg nincsenek új munkahelyek, a munkanélküliekkel mi lesz,ha csökkentik a segélyezést? Próbál az ember kitörni vmi plusz tudással, hátha jobb lesz,jobban el tud majd helyezkedni, de pénz nélkül nem megy. Van egy csoporttársam aki semmit nem kap az önkormányazattól, mert olyan sok a munkanélküli a falujában,hogy a segélyek meg támogatások kifizetése után, már nem tudnak neki adni semmit :(

Nem is panaszkodnék, ha előre lehetett volna ezt tervezni(máshol furcsa módon időben kifizetik a diákoknak), ezért reménykedtem én is. De ebben az országban már nem lehet reménykedni...a tanulmányi ösztöndíjam 4,2es átlagra 6000 Ft/hó, szoctámot nem kapok ( mert nem vagyok terhes,nem vagyok árva). Ebből egy egyetemista,hogy tud megélni, ha otthonról nem tudják támogatni?


Bocsánat,hogy így kifakadtam,meg h hosszú lett, de jó volt kiírni magamból :(


2011. máj. 24. 09:46
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Nekem 4,7-es ösztöndíjra 8000 ft járt annak idején, tiszta szégyen... Mindez sokszor egy hónapra. Hát igen...

Nem tudom, hogy mi lesz, de a Fityisz szemmel láthatóan úgy kívánja megoldani a problémát, hogy üres kliséket puffogtat ("hylre kell tenni a magyar oktatást", "munkahelyeket kell teremteni, hogy mindenki dolgozhasson"). Ez mind nagyon szép, csak HOGYAN? Az a baj, hogy ők se tudják.

2011. máj. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
6%

Az sem segít, ha a cigányokat hibáztatod ezekért, mert ezzel az erővel a szüleidet is lehetne hibáztatni, hogy miért nem tanultak jobban anno, és miért nem kerestek jobb állást?

Szerintem a siránkozást el sem kell kezdeni, támogatásod lesz(ennek is örülj), a terveid csúsznak, de nem fognak elmaradni. Munkát keress, akkor is, ha látszólag nincs lehetőség. Ha majd minden létező lehetőséget kimerítettél, minden cégnél kilincseltél, minden helyre pályáztál, és nem sikerült, akkor keseredj el. Addig ne, mert a siránkozás csak hátráltat, ahogyan az is, ha másokban keresed a hibát, és mások életét hozod fel példának. Csak a sajátod számít.

2011. máj. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Jó én itt nem a romákra akartam kihegyezni a dolgot,mert ismerek nagyon szorgalmas és okos romákat az egyetemen is.

Csak ha ők kapnak majd vmi plusz támogatást, akkor legalább kapjuk meg időben mi is az ösztöndíjat amit megítélnek. Hogy lehessen tervezni. Olyan nagy kérés?

2011. máj. 24. 10:05
 4/8 anonim ***** válasza:
1%

Fizetett politikai hirdetésünket hallották.



Szebb jövőt!

2011. máj. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nem politikai hirdetésnek szántam - -" Csak leírtam a véleményemet
2011. máj. 24. 10:08
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

Tudom, hogy nagyon le leszek pontozva, de:

rengetegen vannak hozzád hasonló helyzetben.

"szoctámot nem kapok ( mert nem vagyok terhes,nem vagyok árva)."

Próbálj rendkívüli szoc.támot kérni, ilyen esetekben a HÖK talán tud neked valamit intézni.

Nem tudsz mit tenni, próbálj valami alkalmi melót szerezni, dacára a vizsgaidőszaknak.

2011. máj. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem akarok senkit lepontozni, tudom h sok társam van így...a lehetőségeket persze keresi az ember.
2011. máj. 24. 10:12
 8/8 anonim ***** válasza:

Dolgozni kéne és hitelből tanulni.Ezt várja el tőlünk a KIRÁLYUNK!!

(A rokkantak is mennek vissza a csatamezőre.)

2011. máj. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!