Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit cirkuszolnak a rendvédelmi...

Mit cirkuszolnak a rendvédelmiek a nyugdíj körül?

Figyelt kérdés

Hogy lehetnek ennyire önzők? Nem értik meg, hogyha minden a régiben marad és kapják 40-50 évesen a megemelt nyugdíjukat, akkor 20 év múlva már annyi nyugdíjat se fognak kapni a most még aktív dolgozók, hogy tejre, kenyérre elég legyen?


Változnak az idők, egyre több a nyugdíjas és nincs ki eltartsa őket. Lépéseket kell tenni, vagy 20 év múlva éhen halnak a nyugdíjasok. Önzőség netovábbja...


2011. máj. 17. 13:33
1 2 3
 21/24 bumbi02 ***** válasza:

A jól megérdemelt 40 éves korban felvett nyugdíját...

én meg olyan országban nem akarok élni ahol 60-65 évesen én dolgozzak a fitt 40 éves (ergó 20 évvel fiatalabb) szegény megfáradt polgártársam eltartása érdekében.



Nézz utána hogy mikor mehetnek nyugdíjba a rendőrök, aztán gyere vissza. Ha jól emlékszem úgy kezdődik hogy 25 év szolgálat után... 25 évig ők is fizettek járadékot stb... Dolgoztak, nem is keveset, rengeteg (évente 600-800 órányi) túlórával.. De egyik fületeken be, másikon ki, mert a rendőrt utálni kell, érveket meg nem el olvasni.

2011. máj. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

25 évig ők is. Más meg 50 ig. Az orvosok is szolgálatban vannak túlórában is napi 1,5-2 túlóra biztosan van nekik is elhiheti.Sőt szilveszterkor is dolgoznak.

A pedagógusok szintén, a gyerekeit még színházba is elviszik saját pénzen még versenyre is utaztatják, nyalókát matricát nem az iskola pénzén vesznek. Korrepetálást ebédeltetést szintén vállalnak. Ellenben 40-45 éves nyugdíjas orvosról vagy pedagógusról nem hallani...biztosan a média a hibás.


Jah igen jut eszembe a középiskolát vagy a kiképzési időt pedig nem számolják a fent említett pl. orvosoknak, pedagógusoknak bele a munkaviszonyba.


Ellenérvnek ez megteszi?

2011. máj. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
bumbi02 egy személyes kérdést megenged? Ön rendvédelmi szerv tagja?
2011. máj. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 bumbi02 ***** válasza:

25 évig ők is. Más meg 50 ig. Az orvosok is szolgálatban vannak túlórában is napi 1,5-2 túlóra biztosan van nekik is elhiheti.Sőt szilveszterkor is dolgoznak.

A pedagógusok szintén, a gyerekeit még színházba is elviszik saját pénzen még versenyre is utaztatják, nyalókát matricát nem az iskola pénzén vesznek. Korrepetálást ebédeltetést szintén vállalnak. Ellenben 40-45 éves nyugdíjas orvosról vagy pedagógusról nem hallani...biztosan a média a hibás.



A pedagógusok munkaideje ha jól tudom 22 óra az iskolában és 18 óra otthon egy héten. Ergo iskolában tanít 22-25 órát, és az otthon dolgozat javítás, stb beleesik a munkaidejébe. Más dolog hogy nincsenek rendesen megfizetve, mert tanítani elég nehéz, főleg 16-18 éveseket.


Ha jól tudom a tanárt nem hívják be egy vörösiszaphelyzethez, nem hívják ki egy tömegverekedéshez, focimeccshez, ha végzett a rendőr a müszakjával este 6kor, és hazaér 7kor, de történik valami, visszarendelhetik, senkit nem fog érdekelni h most végzett. Máshol is leírtam, hogy például apámat a jugoszláv határhoz rendelték le anno a 90es évek elején 2 hétre, úgy hogy közben anyám bármelyik pillanatban szülhetett.. Gondolhatjátok hogy szívesebben lett volna a fia születésénél, mint egy olyan állam határán amihez neki semmi köze.



Amúgy meg, nem vagyok rendvédelmis, édesapám rendőr volt, és rajta keresztül elég sok rendőrt ismerek.

2011. máj. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!