Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ilyen fontos Vonának az...

Miért ilyen fontos Vonának az iszlámbarátság?

Figyelt kérdés
Kijelentette, hogy Európa utolsó mentsvára az iszlámbarátság. Honnan veszi ezt a marhaságot?
2011. máj. 8. 16:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/88 anonim ***** válasza:

"...em egy Iszlám állam az Iszlám hitet, és nem telepíthet ki senkit a más hite miatt, se nem korlátozhatja őket..."

Miről is beszélsz? Egyrészt az iszlám mellett igen kevés más vallás van (jellemzően nem férnek meg egymás mellett, még a szunnita, shíita sem), másrészt Mekkában látsz templomot? Amúgy meg nem a muszlimok szokása rombolni más hitűek szent dolgait? Mondjuk világörökségnek mínősülő Buddha szobrokat? Hm... Mégis hogy van ez?


"Akkor szerinted te veszélyesebb lennél az emberek szabadságára mint az Iszlám?"

Légy szíves ne játsz már meg magad! Az iszlámnál nagyobb veszély nincs az emberek szabadságára.


"...Akkor szerinted te veszélyesebb lennél az emberek szabadságára mint az Iszlám?"

Hát, még mindig különbnek érezném magam, mint azok az iszlám vezetők akik ultimátumot adtak a keresztényeknek Egyiptomban. Vagy megtérnek vagy nem tudják a biztonságukat garantálni... Finom kis zsarolás.


"De ha úgy sem menne?"

Ne meséld már be nekem, hogy a civiliek sokkal szervezettebbek, hatékonyabbak, profibbak, mint az erre kiképzett szervek!


"Azért mert az Iszlámot nem a muszlimok terjesztik, hanem az Isten, és tényleg saját szememmel látom, hogy ez a legjobban terjedő vallás, amibe betérnek, és nem a bevándorlók miatt."

Hát persze! Még véletlenül sem amiatt, mert olyan radikális elképzeléseik vannak, mint a muszlimoknak?! Meg véletlenül sem azért, mert félnek a változástól, a szekularizációtól?


"Egy muszlim nem terjeszti a vallását, hanem csak ismerteti!"

Hogyne! A szerbeknél is ez történt az Oszmán Birodalom korában. Eléggé meggyőzőek voltak, hogy képesek voltak ott egy albán kisebbséget "létrehozni". Vagy például az egyiptomiak is keresztények voltak annó, de a meggyőzés ereje itt is olyan jól működött.


"...mert akkor magát mentené a kárhozattól."

Ezt te sem gondolhatod komolyan? Mi van a bennszülött amazóniai törzsekkel? Ők még csak nem is hallhatták a próféta fennséges gondolatait, akkor ők elkárhoznak csak, mert más vallásba születtek? Vagy mi van a Buddhistákkal, Hindukkal? Ők vannak vagy 3 milliárdan, akkor el fognak kárhozni holott csak annyi a bűnük, hogy abba a vallásba születtek? Vagy amikor még nem volt muzulmán vallás? Vagy nem volt kereszténység, zsidó vallás? Velük mi van? Pokolban rohadnak? Vagy az ógörögökkel, akik Zeuszban hittek? A szüleid muszlimok? Ha nem ők is megrohadnak a pokolban? Szép kis eszme mondhatom...


"De ha ezt ilyen negatívan kérded, akkor nyilván neked is tökmindegynek kellene hogy legyen, hogy ki miben hisz, addig míg másnak ezzel nem árt. Nem? Hol a kettős mérce?"

Csakhogy árt! Európa lényege veszne el ezáltal. Ráadásul Európában nagyon sok az ateista, kiváncsi lennék mi történne velük? Mondjuk megírnak egy kritikus cikket a prófétáról, akkor velük nem történne semmi? Ne legyél kétszínű!

2011. máj. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/88 anonim ***** válasza:
0%

Néhány kérdésre nem válaszoltál... miért?


És mi van akkor ha az információid tévesek?


És ha tényleg nem menne a kitelepítés? Meddig mennél el?

2011. máj. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/88 anonim ***** válasza:

"Néhány kérdésre nem válaszoltál... miért?"

Fogalmam sincs, valószínűleg figyelmetlen voltam. Ha érdekel valamelyik, akkor kérdezd meg újra, most nem fogom egyenként visszakeresni. Te úgyis jobban tudod!


"És mi van akkor ha az információid tévesek?"

Mivel kapcsolatban?


"És ha tényleg nem menne a kitelepítés? Meddig mennél el?"

Magyarországon semeddig, itt nem a muszlimok jelentenek veszélyt, hanem a romák, de őket lehet(ne) elméletileg integrálni, ráadásul az ország nem bevándorló célpont.

Nyugat-Európában meg kitoloncolnám őket, mindenáron, de nem vérrel. Mondtam, meg lehet oldani.

2011. máj. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/88 anonim ***** válasza:
0%

Értem...


"Nyugat-Európában meg kitoloncolnám őket"


És hogyan? Mégis ezt hogy képzeled? Tudnál írni konkrétumokat?


pl a xy muszlim bent van az otthonában a családjával, bezárja az ajtót és bent marad... Mit kezdesz vele?


Akkor ha jól értem te nem hiszel a vallásszabadságban?

2011. máj. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/88 anonim ***** válasza:
89%

"És hogyan? Mégis ezt hogy képzeled? Tudnál írni konkrétumokat?"

Ennyire nem lehetsz érthetetlen. Nem fogom tovább ragozni, a fantáziádra bízom.


"Akkor ha jól értem te nem hiszel a vallásszabadságban?"

Ezt jól gondolod. Bizonyos vallások ezt ki is használják, nem pozitív értelemben.

Ugyanígy nem hiszek a multikultiban (legalábbis a muszlimokkal történő multikultiban nem).

Ugyebár a multikulti kimondja, hogy mindegyik kultúra egyenlő. Hogy lenne egyenlő egy olyan kultúra, ahol tűzzel-vassal ragaszkodnak a szabadsághoz, a nők jogaihoz, a kisebbség védelméhez, a szabad véleménynyilvánításhoz egy olyannal, ahol a nőket megcsonkítják, eltakarják, nem tanulhatnak, nem mehetnek ki egyedül az utcára, melegeket gyilkolnak, stb...

Bárki jön Európába a hottentottától kezdve a hindukig, nincs velük gond, a muszlimokkal mindenütt csak gond van.

Tényleg miért van az, hogy a muszlim országok semmilyen tudományos eredményt nem tudnak felmutatni a 21. században? Ne gyere nekem azzal, hogy szegények, mert Katar, Szaúd-Arábia, Egyesült Arab Emírségek teli vannak pénzzel!

2011. máj. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/88 anonim ***** válasza:
89%

Az iszlám egy roncs civilizáció és ennek a sikertelenségnek valamint a be nem ismerésének a következménye a sok fundamentalista. Ragaszkodnak egy olyan világhoz, ami már soha nem lesz, nem jön vissza. Félnek a változástól.

Mellesleg hallottál már a technológiai szingularitásról? Ez egy évszázadon belül eljön és a jövőkutatók azt hírdetik, hogy ez az utolsó száz év amíg az ember ahogyan eddig ismertük létezni fog. Ti ettől a felgyorsult változástól féltek. De jobb lenne tudatosítani, hogy ezek a változások nem fognak lelassulni a kedvetekért.

2011. máj. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/88 anonim ***** válasza:
0%

Értem...

Ha belegondolsz a 20-21. században tapasztalhatunk egy visszaesést, az Iszlám világban a technikai vívmányok szintjén.

De előtte folyamatosan a csúcson voltak, és európai barbarizmust, végül is ők emelték ki a sötétségből. vagyis ez az 1 évszázad elhanyagolható.

Természetesen ez a politikának köszönhető, ugyan is az Iszlám ellen egy hadjáratot indítottak, mind szellemi, mind fizikai értelemben, és így visszaesett. De ez egy olyan erős támadás, hogy más nemzetek már eltűntek volna a hatására. Akkor ezt még mindig kimondhatjuk, hogy siker, mert ellenlátunk. Lehet, hogy Vona is ezt fedezte fel?


Az információid az Iszlámmal kapcsolatban tévesek.


Szerinted én miért lettem muszlim?


Szerinted én látom azt, hogy az Iszlámban csonkítanak, meg gyilkolnak, meg minden, csak engem pl ez nem érdekel, vagy pl élvezem, vagy pl nem is látom?


Szerinted van Iszlám "ébredés"?


Szerinted mennyien vallják azt mint te?


Mi a véleményed arról, ha azt mondom neked, hogy a harcra felszólító passzusok a Koránban, sosem a társadalmakat célozzák, hanem az olyanokat mint te??? Tehát azokat akik megakadályozzák, hogy az ember akármiben is hihessen(nem feltétlen az Iszlám), tehát elveszik az ember szabadságát?


Zavar téged, hogy muszlim lettem, és itt vagyok Magyarországon, és ismertetem a hitem, és egyre többen felveszik?


Beszélgettél már muszlimmal az Iszlámról személyesen?


Milyen könyvet olvastál az Iszlámról?


Szerinted azok a muszlim nők, akik Európában felvették az Iszlámot, és utána kendőben jártak, azokat erre kényszerítették?


Beszéltél már olyannal személyesen aki áttért az Iszlám hitre?


Mi a véleményed az alábbi videókról?


http://www.youtube.com/watch?v=IyTGeqlYL2o&feature=related


http://www.youtube.com/watch?v=XfnagknpFBs


http://www.youtube.com/watch?v=zybL4tHsfps


Tudtad, hogy Bem Apó, és Michael Jackson is áttért az Iszlámra?

2011. máj. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/88 anonim ***** válasza:

"Ha belegondolsz a 20-21. században tapasztalhatunk egy visszaesést, az Iszlám világban a technikai vívmányok szintjén."

Aha persze! Úgy lemaradtatok mint a borravaló!


"De előtte folyamatosan a csúcson voltak, és európai barbarizmust, végül is ők emelték ki a sötétségből. vagyis ez az 1 évszázad elhanyagolható."

Ez nem egészen igaz, ne hazudj! Ők csak megmentették a tudást, semmi több. Egy fikarcnyit sem adtak hozzá! Az iszlám más civilizációk kirablásából, leszipolyozásából élt.


"Természetesen ez a politikának köszönhető, ugyan is az Iszlám ellen egy hadjáratot indítottak, mind szellemi, mind fizikai értelemben, és így visszaesett."

Nem látod ez mennyire szánalmas kifogáskeresés! Ott van Japán, atommal sza.rrá lőtték és ennek ellenére ma a világ egyik legjelentősebb tudományos műhelye. Ott vannak a Dél-Koreaiak, Kínaiak őket nem nyomják el? Na ne nevettes! Ez csak egy ócska kifogás. De tegyük fel igazad van! Akkor a fejlett muszlim államok miért adnak ki jóval kevesebb könyvet, mint bármelyik más ország a világon? Ott nem nagy az analfabetizmus! Ja, hogy nincs igény a művelődésre?! Csak a bu.zi Koránt olvassák még az egyetemeken is. Ott van még Irán, az egyetlen kivétel, ott mégis vannak valamelyest tudományos eredmények. Hogy lehet ez? Igaz, ott normálisan is tanítják az evolúciót. Mondom nem kellenek a hanták az iszlám egy tort civilizáció. Iránban is a most felnövő értelmiségi nemzedék el fogja söpörni ezt a mocskot.


"Az információid az Iszlámmal kapcsolatban tévesek."

Nem hinném. Inkább te vagy elfogult. Nem is kicsit.


"Szerinted én látom azt, hogy az Iszlámban csonkítanak, meg gyilkolnak, meg minden, csak engem pl ez nem érdekel, vagy pl élvezem, vagy pl nem is látom?"

Szerintem látod csak nem is akarsz róla tudomást venni.


"Szerinted van Iszlám "ébredés"?"

Az majd elválik, hogy milyen ébredés lesz a forradalmak után.


"Szerinted mennyien vallják azt mint te?"

Sokan.


"Mi a véleményed arról, ha azt mondom neked, hogy a harcra felszólító passzusok a Koránban, sosem a társadalmakat célozzák, hanem az olyanokat mint te???"

A hitetleneket? Nem vagyok meglepve! És akkor mi van? Akkor már igazolást is nyert az erőszak? Ugyan már! Ehhez nincs jogotok, vagy ha mégis akkor a nyugat feltörli veletek a padlót!


"Tehát azokat akik megakadályozzák, hogy az ember akármiben is hihessen(nem feltétlen az Iszlám), tehát elveszik az ember szabadságát?"

Eddig itt Európában és az USA-ban tényleg ez volt? Nemigaz? Ne hazudj! Ezt nem tiltja a mesekönyved?


"Zavar téged, hogy muszlim lettem, és itt vagyok Magyarországon, és ismertetem a hitem, és egyre többen felveszik?"

Igen. És? Magyarországon szólás- és gondolatszabadság van. Az lehet a véleményem amit csak akarok.


"Beszélgettél már muszlimmal az Iszlámról személyesen?"

Nem. És? Engem úgysem térítetek meg. Undorodom az összes intézményes vallástól.


"Milyen könyvet olvastál az Iszlámról?"

Cikkeket olvastam, könyvet nem. Illetve beszélgettem már Törökországba házasodott ateista nővel. Elképesztő miket ít. Pedig ott elvégre szekuláris rend van.


"Szerinted azok a muszlim nők, akik Európában felvették az Iszlámot, és utána kendőben jártak, azokat erre kényszerítették?"

Szerinted, akik Magyarországon szektások lesznek, leadják az összes vagyonukat és esetleg rituális megölik magukat azokat kényszerítették?


"Beszéltél már olyannal személyesen aki áttért az Iszlám hitre?"

Nem. És nem is akarok. Mert csak sértődések lennének belőle.


"Tudtad, hogy Bem Apó, és Michael Jackson is áttért az Iszlámra?"

Bem apóról tudtam. És kit érdekel? Egy csomó amerikai rapper is áttért. És akkor mi van?


Nem néztem meg a videóidat. Jó lenne, ha engem békén hagynál a térítéseddel. És még ti nem térítetek?

2011. máj. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/88 anonim ***** válasza:

Értem...

Köszönöm, hogy válaszoltál a kérdéseimre... További sok sikert az élethez!

2011. máj. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/88 anonim ***** válasza:

21:21

"...és tényleg saját szememmel látom, hogy ez a legjobban terjedő vallás, amibe betérnek, és nem a bevándorlók miatt."


Ebben is tévedsz. Egyre többen hagyják ott az iszlámot az Európába bevándorolt muszlimok is, mint ahány embert sikerül megtéríteniük. Ne azonosítsd magad a többséggel.


Aki Európában szeretne élni, az legyen szíves fogadja el az itteni kulturális értékeket. Otthon, a négy fal között olyan vallásnak hódol, amilyennek akar. Aki meg az iszlám törvényei szerint felépített országban képzeli el a jövőjét, az menjen a Közel-Keletre. Európa a demokráciára és a szekularizmusra épül, egy olyan totalitárius, a jogállamiságot felszámolni akaró ideológia, mint az iszlám, maximum megtűrt vallás lehet, semmi több.


10:36

"...az Iszlám világban (...) De előtte folyamatosan a csúcson voltak, és európai barbarizmust, végül is ők emelték ki a sötétségből. vagyis ez az 1 évszázad elhanyagolható.


Tévedés. 1000 éve voltak elpször és utoljára a csúcson, azt sem a saját eredményeiknek köszönhették. Azóta folyamatos az iszlám világ hanyatlása. Az iszlám mindig és mindenhol a civilizáció elkorcsosulásával párosult.

2011. máj. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!