Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van valami az új alkotmányban...

Van valami az új alkotmányban amit kritizálni szeretne/szeretnétek?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 25. 19:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
39%

Okosan kell bűnözni és nem kapok életfogytiglant.

Hadd döntsem már el én kit fogok ápolni idős korára.


Kb ennyi. Ny*morék az egész parlament.

2011. ápr. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Eddig sem osztogatták az életfogytiglant, mint a cukrot.

Aki pedig ennyit nem tud a szüleiért tenni arról megvan a véleményem...

2011. ápr. 25. 19:25
 3/17 anonim ***** válasza:
48%
Igen. Többek között, ez egyetlen párt alkotmánya! Másik: a még hatályos alkotmányból teljes egészében kivették a 70 E (1) §-t, és helyette az újba a XVI. Cikk (4)-et helyezték. Ezzel az alaptörvény módosítással visszamentünk a cselédvilágba.
2011. ápr. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
42%
Szülők: Aki életed adott neked és felnevelt! Ő nem érdemli meg??? Amúgy nem mindenáron vagy köteles róla, ha te is szarban vagy és nem tudsz akkor nem büntetnek meg.
2011. ápr. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
79%

igen, miért nem lehetett egy valóban korszerű alkotmányt csinálni? sarkalatos törvények...

"Aki pedig ennyit nem tud a szüleiért tenni arról megvan a véleményem..."


Tudod, nem mindenkinem van rá lehetősége. Van aki magát éppen hogy el tudja tartani.

Mielőtt jönne a személyeskedés: én el tudom magamat tartani és a szüleimet is segítem.

2011. ápr. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
70%

"ha te is szarban vagy és nem tudsz akkor nem büntetnek meg.

"

akkor minek kellett ezt belevenni az alkotmányba.

Minek kell olyasmit beletenni, amit úgysem tartanak be?

az államadósság csökkentése is szép cél, aztán mégis fel fognak venni hiteleket. akkor mi van? alkotmánysértés? vagy majd a sarkalatos törvény megmondja?

2011. ápr. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
61%
Adjon az állam megfelelő nyugdíjat, és akkor nem kell a szülőket segíteni. Az alkotmánnyal egyébként a legnagyobb bajom, hogy túlzóan historizál minden mondata. Huszonegyedik századik alkotmány, szerintem nyugodtan lehetne ilyen hangvétel is. Az Aranybullát sem ókori stílusban írták.
2011. ápr. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
74%
Igen, az, hogy nincs értelme, és nem kell új alkotmány, nem is nemzeti, nem is Szentkorona tanra alapuló, olyan nemzeti is, de meg is tartja ami eddig volt, egy nagy kotyvaszt... Az meg különösen irritál, hogy azt mondták, hogy lesz címeres zászló, lesz vármegye stb.
2011. ápr. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
50%

Az alkotmánnyal csak ez a kúria dolog ami nem teszik, amúgy a szokványos hasbeszéd.

Az új BTK-t már jobban ki fogom vesézni:)

2011. ápr. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
80%

"Aki pedig ennyit nem tud a szüleiért tenni arról megvan a véleményem..."


Neked biztos kedves, odaadó, jó szüleid voltak. De sokaknak nem, és inkább kerülik őket, ahogy lehet. Én is így teszek. És nem szeretném őket öregkorukra a nyakamba venni, nem a pénz miatt, hanem a borzalmas természetük miatt! Idegeljék egymást, ne engem, az egész gyerekkorom az idegeim kikészítésével telt, elég volt. Pénzem, ha lesz, szívesen adok, ahogy ők is adtak, de együtt már nem akarok velük lenni. Megérthetnéd, nem mindenkinek volt felhőtlen gyerekkora. Sokan nem jönnek ki a szüleikkel, és ezt el kell fogadni, senkit sem kényszeríthetnek. Míg a szülő tehet arról, milyen lesz a gyerek, addig a gyerek nem tehet arról, milyenek a szülei.

Egyébként nekem is ez az a pont, ami nem igazán tetszik. A többiről olyan semmilyen a véleményem, elvégre alig változtattak pár formai dolgot.

2011. ápr. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!