Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nincsen jobban megszerve...

Miért nincsen jobban megszervezve a munkaügyi hálózat nálunk?

Figyelt kérdés

Úgy hallom, hogy a Magyarországon munkaképes lakosság fele nem is dolgozik, miközben bejelentik a médiában, hogy a munkanélküliség 12% körüli.


Tudom, hogy ez a számadat csak a regisztráltakat tartalmazza, de miért nem regisztrálják maguktól az összes embert, akinek nincs biztos állása?

Először nyilvántartásba kellene őket venni, majd államilag indított képzésekre küldeni őket a legközelebb eső munkaügyi kirendeltségre, hogy tanuljanak ki valami foglalkozást, amivel Magyarország hasznára válnának. Akik ezt nem szeretnék, azok még mindig elmehetnek közmunkára.


Ha valaki egyikre sem akar menni, annak megvonják a segélyét és azt csinál, amit akar. Ez egyszerűen a valamit valamiért elvén működne.


2011. ápr. 18. 08:32
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Kérdező nagyjából igazad van az ültetésel termesztésel.

Pl én olyan jót röhögtem a kormány minden gyerek lakjon jól programján a szándék jó termeszék meg az ételüke.

De megint látszik hogy a kormányon lévő szakértők egyikesem vetett még.

Az egy dolog kaptak egy zacskó magot ez évre és abból termeszenek maguknak és tegyék el jövőre

1.Hiába veti el ha nem locsolja ki fog szikadni mind biztos tudod te is kérdező a paradicsomot,paprikát az uborkát meg különösképen öntözni kell.

Ez meg ugye nincs kiépítve se szivatyú se semmi.


2. Igen is permetezni kell gyümölcsfákat már el kellett volna kezdeni monila ellen. szölőt megint permetezni kell majd bár erre jó a rézgálic is de ez sincs ingyen.

Krumplit is permetezni kell milyen drága a pirinor is 700ft 20l vízbe.

Holvan ezekre pénze egy szegény családnak hiába van pénzük nem tudnak termelni ez is egy felesleges program.


Munkaügyi központok valóban semmire valók én is sokszor jártam oda. Hiába van érettségim két szakmám semmilyen munkát nem tudnak ajánlani.

Tanfolyamra meg azért nem küldik az embert mert nincs pénz

Egy évben 2x irnak ki tanfolyamot az egész országban.

Sosem felejtem el március 1. első nap mikor lehet jelentkezni tanfolyamra Püspökladányi kirendeltség reggel 7:15 Bejárat előtt legalább 150 fiatalal tolongtam 800 órára vagy 300 biztos voltunk mint a heringek ugy nyomultunk be.

És még szerencsés voltam mert egy nap csak 24 embert fogadnak én meg a 16 voltam.

De igy sem lettem szerencsés mert a felvételi nem sikerült 3 hlyezett lettem a kirendeltség meg csak 2 embert küldhet tanfolyamra így juniusban megint kell próbálkoznom majd.

Magyar kormány 20 tanfolyamot indít tanfolyamonként 24 fővel évente készter mikor alapból 6x a túljelentkezés.


Így jövőhéten megyek én is szemetetszedni az önkormányzathoz hiába tanultam 15 évet.

2011. ápr. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Kombánjut most is elvezetné mindenki nem bonyolultabb egy autónál de nincs szükség ennyi kombánjosra sőt egyáltalán nics szükség rájuk én is letetem egy rakás nehéz munkagépből forgókotró,targonca,földmunkagép, stb jogosítvány nincs munka csak a szemétszedés
2011. ápr. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Munka nincs.

Nem is lessz egyhamar.

Persze amikor a globális piac áráról beszél valaki, akkor egyből összeesküvés elmélettel vádolják, amikor a multik hatásairól beszélünk, egyből D-Korea jön szóba.

Jönnek a szöveggek "' ez a kapitalizmus".

Csak hogy nem ez a kapitalizmus.

Mert a kapitalizmust nem "úgy találták ki" hogy globális legyen, hogy iszonyatos lobbierejü tőkeöszpontosulások alakítsák a munkaerő piac amugy kiegyensúlyozott működését. Leírtam már párszor! A multik elöbb hasznot hoznak, aztán kiírtják a helyi vállalkozásokat.

Egyszerüen elértük hogy nincs igény semmire.

Egy ördögi körbe lépünk, ami lényege hogy, a sok nem itt előálított termék kiszorította a hazai vállalkozókat> azok nem fogyasztanak nem alkalmaznak nem fizetnek a nagy közösbe, sőt inkább kivesznek aminek a következménye> nincs fogyasztás>nincs piac, és máris körbeértünk.

A világ már megértette hogy nem létezik önműködő piac, mert ahol a nagytőke szabadon garázdálkodhat ott fog is.

Ezáltal kiöl minden lokális vállalkozást ami az utjában áll vagy vele konkurens. Eltellik néhány év, és minden lokalitás rosszúl jár, mert a profit távozik, az az nincs miből működjön a gazdaság.


Persze hogy nincs munkaerő piac.

Kinek lenne? A multik ha kell nekik kiképzik.

A társadalom meg úgy ahogy van " leszámítva a felsőközepet és a felső 10e ret" nem fogyaszt annyit hogy működhessen. Megroppant az oktatás, mert néhány " menő" szakon kívűl semmire nincs igény, az az nincs képzés sem.

Annyira összezömültek a bérek, hogy egy portás majd annyit keres mint egy ács, és akkor minek cipelje a gerendát? A diplomáso nagyrésze is divat diploma és semmit nem ér, illetve a munkaerő túlkínálat miatt már takarítónak is diploma kell lassan.


Képzések?

Mire képezzenek embereket, munkanélkülinek?

A tőkés gazdaság maga kitermelne mindent, ha a lobbi " multi és glomális" nem torzítaná el.

2011. ápr. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 doboszoli ***** válasza:

Az, hogy gazdálkodni mindenki tud, hát hogy is mondjam finoman, szóval ez butaság.

Az egyik legnehezebb, ha nem a legnehezebb szakma. Nem csak fizikai értelemben, hanem szakmailag, közgazdaságilag is.

Még külön nehezíti, hogy élő anyaggal dolgozunk, ami napi gondoskodást, állandó készenlétet igényel.

Kemény logisztika, mivel az elkészült végterméket nem lehet a raktárban elhelyezni hosszú időre, mert romlik a minősége, megrothad, megdöglik, és kárba vész az addigi munka.

Nem tervezhető az időjárási része, vagy a jövő héten le akarok adni száz hízott marhát, beüt egy betegség, kezdhetem elölről az egészet.

Száz százalékos szakmai teljesítmény mellett is rengeteg a buktató.

Természetesen nem a kiskerti hobby termelésről, vagy a 30 tyúkos tojástermelésről beszéltem.

2011. ápr. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!