Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nincsen jobban megszerve...

Miért nincsen jobban megszervezve a munkaügyi hálózat nálunk?

Figyelt kérdés

Úgy hallom, hogy a Magyarországon munkaképes lakosság fele nem is dolgozik, miközben bejelentik a médiában, hogy a munkanélküliség 12% körüli.


Tudom, hogy ez a számadat csak a regisztráltakat tartalmazza, de miért nem regisztrálják maguktól az összes embert, akinek nincs biztos állása?

Először nyilvántartásba kellene őket venni, majd államilag indított képzésekre küldeni őket a legközelebb eső munkaügyi kirendeltségre, hogy tanuljanak ki valami foglalkozást, amivel Magyarország hasznára válnának. Akik ezt nem szeretnék, azok még mindig elmehetnek közmunkára.


Ha valaki egyikre sem akar menni, annak megvonják a segélyét és azt csinál, amit akar. Ez egyszerűen a valamit valamiért elvén működne.


2011. ápr. 18. 08:32
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
23%
Igazad van, de ez rengeteg plusz költség lenne, mert egyszerűen ezekkel az emberekkel nincs mit kezdeni, képzetlen emberek tömege, és mint látod nem is akarnak munkát találni. Egyetlen jó dolog talán a földművelés lenne, ahhoz mindenki ért.
2011. ápr. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Ajj, dehogy nincs pénz. Inkább az akarat hiányzik az egészből.


Terrorelhárító központokra és miniszteri, valamint köztársaság elnöki testőrségre van pénz.

Új Audikra is van pénz.

A szociális rendszerünk úgy működik, hogy az állam ingyen pénzt osztogat a rászorultaknak úgy, hogy cserébe semmi ellenszolgáltatást nem kér tőlük. Erre is van pénz.

Évente több száz milliárd forint tűnik el a semmibe, erre is van pénz.


[link]


Itt egy adat a 2011 első negyedévi államháztartási hiányról. Nem tudom, hogy azt jelenti-e az államháztartási hiány kifejezés, amire én gondolok, de ha igen, akkor jelentem, hogy eltűnt a semmibe 742 milliárd forint. Erre is volt pénz.

2011. ápr. 18. 08:47
 3/24 A kérdező kommentje:

A mezőgazdaságunkra és feldolgozó iparára koncentrálni pedig kifejezetten jó ötletnek találom.


Én is vidéken élek és látom, hogy pusztul el az egész környék. A fiatalok elmennek külföldre, vagy a nagyobb városokba, az idősek itt maradnak a nemnaponbarnult családokkal és azok zaklatják őket. A földeken tenyészik a gaz. Ott, ahol régen legelők és szántók voltak, manapság csak elbokrosodott dzsungelek vannak.


Beszélgettem a polgármesterrel, hogy valamit sürgősen kellene kezdenünk. Azonban neki államilag meg van kötve a keze a sok szabállyal és adóval és engedélyek garmadájával, így nem tudunk semmit sem kezdeni magunkkal. Szó szerint az állam az, aki megakadályozza, hogy belekezdjünk valamibe. És nem vagyok képes elhinni, hogy azok az emberek, akik meghozták ezeket a szabályokat, nem voltak tisztában azzal, hogy ezzel a vidék halálát okozzák. Vagy ha akkor nem is voltak, azóta rájöhettek volna. De úgy néz ki, hogy ez nem érdekel senkit.

2011. ápr. 18. 08:54
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Pénz van, csak nem oda megy, ahova kéne.

Amúgy az összes munkaügyi központ egy katasztrófa, nem csak az ahogy bánnak az emberrel, de még értelme sincs. Be kéne hinteni sóval az összeset, és az ott dolgozókat kéne közmunkára küldeni.

2011. ápr. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

A válasz írója 59%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 08:58


Igen, körülbelül én is ezt tapasztalom.

2011. ápr. 18. 09:01
 6/24 anonim ***** válasza:
90%
Igen, van honnan elvenni, de az meg másoknak fájna, de tényleg kell valamit kezdeni velük, mezőgazdaság és feldolgozóipar tökéletes, és látom, ahogy tönkre megy a vidék, de kinek adjuk el?
2011. ápr. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

A multiknak ,ill. most már s Kínaiaknak,Indiaiaknak nem a tanult magyar emberre van szüksége.Fehér rabszolgákra... elemben igen, akiket net.:70-90eftal/180ó meg lehet venni

ami nem is rossz, hogy ne haljon éhen,- egy gyermekes fiatal asszon.

2011. ápr. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem elég a regisztrálás és a továbbképzés, ha NINCSEN munkahely. Nagyon sok képzett és diplomás is munkanélküli.

A földek állapota pedig a Tsz-ek,Állami Gazdaságok szétverése óta valóban katasztrófális.

Ásni vagy kapálni mindenki tud,de eredményesen gazdálkodni nem.

Ahhoz hozzáértés,fejlett technológia, tőke,megfelelő időjárás és felvevő piac is kell.

Először ezeket a feltételeket kellene biztosítnai,akkor nem lenne ennyi munkanélküli.

2011. ápr. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Én pályakezdőként beregisztráltattam magam,hogy majd segítenek elhelyezkedni,vagy ha nem,akkor egy újabb szakmát tudok szerezni.Egyik sem teljesült.Magamtól találtam egy munkahelyet.

Kérdés:minek regisztráljam be magam?Azért,hogy 3 havonta elköltsek 700ft-ot buszra(kereset semmi) azért,hogy továbbra se segítsenek?

2011. ápr. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
92%

Egyszerűen nincs munka, és azért nincsen, mert megváltozott a világ. Nem csak nálunk, máshol sincs munka. Sokkal több munkaképes ember van, mint munkahely. Amikor nincsen gazdasági válság és kevesebb a munkanélküli, akkor belső munkanélküliség van. Vagyis kreált munkahelyeken helyezkednek el emberek. A multik nagy része veszteséges. Hoppá. Csak fiatal brókerek tartják fent az egészet, akik tőzsdéznek és ezzel pénzt keresnek a cégnek. Jó, nem ilyen egyszerű a képlet, de leegyszerűsítve erről van szó. A világ gazdasága elérte a növekedési maximumot. Új piacok kellenek. Új fogyasztási piacok, ahol új munkahelyeket lehet teremteni azoknak az embereknek, akik új potenciális fogyasztók. Ehhez el kell foglalni és gyarmatosítani kell új területeket. Jó, felszabadítani és elvinni a demokráciát. :) Viszont egy idő után ezek is el fognak fogyni, vagy nem sikerül a gyarmatosítás. Akkor lesz a háború, ami majd felszívja a munkaerőt és le is csökkenti egyben. Vagy elkezdődnek az államosítások.

Teljesen logikus ugye? Nem mondom, hogy ez szó szerint így fog történni, csak ez a tendencia. Illetve nem én mondom. Több gondolkodó leírta ezt már. Marxtól kezdve egészen Siloig. A kapitalista gazdasági rendszer először fasizálódik, erőszakba torkollik, majd összeomlik. Úgy tűnik ez elkerülhetetlen és igazuk van.

Ezekért nem hatékony a munkaügyi hálózatunk és a szociális rendszerünk. Egyszerűen nem vonhatjuk ki magunkat a világ hatása alól. Úgy pláne nem, hogy az országunk politikusai frontot csinálnak a társadalomból és gyakorlatilag polgárháborús hangulatot gerjesztenek. De ez már egy másik történet.

2011. ápr. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!