Miért nincsen jobban megszervezve a munkaügyi hálózat nálunk?
Úgy hallom, hogy a Magyarországon munkaképes lakosság fele nem is dolgozik, miközben bejelentik a médiában, hogy a munkanélküliség 12% körüli.
Tudom, hogy ez a számadat csak a regisztráltakat tartalmazza, de miért nem regisztrálják maguktól az összes embert, akinek nincs biztos állása?
Először nyilvántartásba kellene őket venni, majd államilag indított képzésekre küldeni őket a legközelebb eső munkaügyi kirendeltségre, hogy tanuljanak ki valami foglalkozást, amivel Magyarország hasznára válnának. Akik ezt nem szeretnék, azok még mindig elmehetnek közmunkára.
Ha valaki egyikre sem akar menni, annak megvonják a segélyét és azt csinál, amit akar. Ez egyszerűen a valamit valamiért elvén működne.
Te hol élsz, kérdező?NINCS munkahely, ez van.Sokszor még a többdiplomásnak sem.
Aki pedig segélyt igényel, azt bármikor közmunkára foghatják, sajnos ilyenkor végzettségétől függetlenül , bármilyen kulimunkát elvégeztethetnek az emberrel.Magyarul: mehet akár utcát seperni is, az érettségijével vagy a szakmájával, különben még a segélytől is megfosztják.
A munkaügyi központok valóban feleslegesek.Tulajdonképp csak dísznek vannak.Én még olyan emberrel nem találkoztam, akik rajtuk keresztül találtak volna állást.De ez nem csak az ő hibájuk, hanem a sok, minden hájjal megkent munkáltatóé is, akik többnyire kamu állásajánlatokkal szívatják a központokat és az álláskeresőt.Érdekes, hogy a legtöbb álláshely már rég be van töltve, mikor kiközvetítenek rá.De sokszor találkoztam olyan munkáltatóval is, akihez folyamatosan közvetítették ki az embereket, mindegyiket dolgoztatta pár napig, aztán dobta ki őket egymás után, kihasználva azt, hogy a néhány próbaidős napot ki sem kell fizetni.
Kéne ide egy normális kormány , aki nem csak azon van, hogy a nemlétező munkahelyekre akarja benyomni az embereket, hanem először munkahelyeket teremt és példásan megbünteti a szabálytalankodó,csaló munkáltatókat.A dolgozó embert pedig megbecsülnék anyagilag és erkölcsileg.akár fizikai akár szellemi munkát végez.
Amíg ugyanis a dolgozónak nincs megbecsülése, addig nem lesz a munkának se!
"Igazad van, de ez rengeteg plusz költség lenne, mert egyszerűen ezekkel az emberekkel nincs mit kezdeni, képzetlen emberek tömege, és mint látod nem is akarnak munkát találni. Egyetlen jó dolog talán a földművelés lenne, ahhoz mindenki ért."
Azért valld be gyerekem életedben még egy zsák gabonát nem termeltél meg. Mert akkor nem írnál ekkora ökörséget.
"Ásni vagy kapálni mindenki tud,de eredményesen gazdálkodni nem.
Ahhoz hozzáértés,fejlett technológia, tőke,megfelelő időjárás és felvevő piac is kell"
Ez így van. Mégis vannak olyan ostoba parasztok akik azt hiszik ehhez mindenki ért. Nos ehhez kell igazán sokat tanulni. Gépeket vagy épületeket tervezni a hülye is tud, gazdálkodni csak nagyon kevesen.
Nem tud mindenki kapálni!A mezőgazdaságnak is megvan a maga tudománya.És fizikailag nem könnyű munka.Akik nincsenek a kerti munkákhoz szokva, nem is nagyon bírnák.
Ne menjünk vissza esetleg a rabszolgatartó korba?!Vágjon követ a szerencsétlen, ha már normális munkát nem kapott.lényeg, hogy csináljon valamit...
A mezőgazdasághoz mindenki ért? Ezt hogy képzeled?
A mezőgazdálkodás nem abból áll,hogy felásod a földet,vetsz bele valamit,néha megkapálod és akkor már jó termésed lesz.
Vagy veszel jószágokat,adsz nekik enni valamit,és várod amíg meghíznak?
Még annak is nehéz a dolga,akik agrármérnök,és paraszt gyerekként nőtt fel.
Nagyon is sok szakértelem és munka,tőke kell,hogy valami hasznod is legyen a munkádból.
"Ásni vagy kapálni mindenki tud, de eredményesen gazdálkodni nem"
Na ez az! akkor minek kapálna olyan is, aki azt sem tudja, melyik végét kell megfogni a kapának?Az úgysem lesz eredményes.Maradjon csak meg mindenki a saját kaptafájánál.Ha nincs munka, akkor álláshelyeket kell teremteni.Ez pedig nem az álláskeresők feladata.És az sem kellene, hogy a feladatuk legyen, hogy kóklermunkát végezzenek csak azért, hogy tessék-lássék ők is csináljanak valamit.Merthogy ez egy vicc!Szánalmas,ami ebben az országban folyik!
Azért ez a mezőgazdaság dolog tényleg nem olyan nehéz, ahogy leírjátok és vélitek.
Nekem is van egy nagyon nagy fóliasátram, ahol paradicsom és paprikapalántákat ültettem nemrég.
Annyi az ember dolga, hogy öntözi őket és gyomlál. A paradicsomot, ha nagyobb lesz, akkor karózni kell.
Aki szükségét érzi, az lepermetezheti, de nem muszáj.
Ugyanez van a retekkel, hagymával, borsóval. Az uborka kicsit bonyolultabb, ahhoz kell hálót kiépíteni, amire futni tud. A sóska meg csak annyi, hogy kiülteted és jól van. Szamóca is egyszerű.
A gyümölcsfákat akkor kell ültetni, amikor még nincs bennük nedvkeringés és velük sincs sok probléma. Tavasszal metszeni kell őket, majd rendszeresen öntözni és permetezni, ha jó termést akarunk, majd szüretelni. Nekem jelenleg van 116 gyümölcsfám.
A szőlővel is nagyjából ugyanez a helyzet.
Gabonafélékhez tényleg csak annyi kell, hogy elő kell készíteni a földterületet és el kell vetni, majd megvárni míg nyár végére beérik a termés és ha ez is megvan, akkor le kell arattatni egy kombájnnal, majd zsákolni kell a magokat.
Arra ott vannak a kombájnosok.
Vagy ha nincs elég, akkor megtanítják azt az embert a kombájn vezetésére, akit erre alkalmasnak találnak és aki maga is meg szeretné tanulni a vezetését. Apám már 13 éves korában önállóan vezette dédnagyapám traktorját, nem hinném, hogy egy kombájn vezetését és használatát olyan pokolian nehéz lenne megtanulni egy tökös, felnőtt férfinek.
Figyelj, írtam a tapasztalataimról és te találtál egy kis pontot, amibe mindenképpen bele kellett kötnöd.
Tényleg muszáj ezt csinálni?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!