Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azért hiszik azt hogy rossz...

Azért hiszik azt hogy rossz az EU, mert Norvégia és Svájc nem lépett be?

Figyelt kérdés
Nem azért gazdag országok mert nem léptek be...
2011. ápr. 11. 23:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%
Azért hiszik, hogy az EU rossz, mert birkapolitikát folytatnak. Azt írják a barikádon meg asszongya a sanyi is akkor csakugyan úgy köll lennie komám!
2011. ápr. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
egyszerűen nem érdekük hogy belépjenek,mégis minek?
2011. ápr. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
Pénzügyi okokból nem lépnek be. Nagyon ráfizetnének. És erre nem hajlandóak.
2011. ápr. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
Nem azért hiszik. Sőt még csak nem is hiszik, tudják. Mindegy ki lép be közös lóból mindig ez van.
2011. ápr. 12. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%

"Pénzügyi okokból nem lépnek be. Nagyon ráfizetnének. És erre nem hajlandóak."



Mindenki más is ráfizetett, ne lógjanak már ki ők sem. :D

2011. ápr. 12. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
26%

nem

illetve aki ezt hiszi az idióta.

2011. ápr. 12. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
97%

Az emberek különböző okokból ellenzik az EU-t. Én például ezért:

Egy közös, védővámoktól mentes piacon kéne megállnia a helyét a magyar iparnak és mezőgazdaságnak, ahol a németekkel, franciákkal, stb, szóval a jóval fejlettebb országokkal kell versenyeznie. A nyugat-európai országok jóval fejlettebb, gazdaságosabb technológiákat használnak, ezért ez csak úgy lenne lehetséges, ha a magyar cégek több támogatást kapnának, mint a nyugatiak. Ez azonban nincs így, sőt, az ellenkezője az igaz. Ráadásul az EU-s pénzügyi, biztonsági, műszaki stb. előírásokat, szabályokat is főleg a nyugati országok lobbizzák ki, a magyar cégeknek pedig elég nehéz ezekhez a -sokszor felesleges és túl bürokratikus- szabályokhoz igazodni, pl. sokszor nincs pénzük az előírt eszközök beszerzésére, és ez tovább növeli a hátrányt.

Léteznek ugyan mindenféle pályázatok, támogatások az elmaradottabb régiók felzárkóztatására, de összességében ezek nem ellensúlyozzák az előbb említett hátrányokat.

A csatlakozásunkkal a multik jártak jól, olcsó munkaerőt és piacot szereztek, míg a magyar gazdaság szinte megsemmisült.

Ez a folyamat persze már a rendszerváltáskor elkezdődött, szóval nem az EU az egyedüli felelős, az csak még jobban ráerősített a tendenciára.

2011. ápr. 12. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 kolo válasza:
95%
Ez az euroszkepticizmus. Én is annak vallom magam, bár vannak előnyei is az EU-nak. A legnagyobb baj az az, hogy nyelvi, kulturális problémák és gazdasági érdekellentétek vannak jelen a tagállamok között. Ezen humorizáltak nem rég az USA-ban, illetve szintén amerikai közgazdászok komoly kritikákat írnak ezzel és az euróval kapcsolatban. Érdemes beleolvasni (érdemes lenne a politikusoknak is és nem csak legyinteni rá, hanem elgondolkodni rajta)...
2011. ápr. 12. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
96%

Én Eu szkeptikus vagyok, de hangsúlyozom hogy a mai élő feltételek mellett vagyok az. Az alapelvel egyet tudok érteni, csak hogy most nem úgy mennek a dolgok!

Szó nincs egyenlőségről, és a szép szavak máza alól kilóg a lobbi hatalma. Néha olyan érzésem van, mintha mi lennénk a bárányok és össze engedtek volna a nagy imperilista közegbe jól mozgó farkasokkal!

Régóta kísérem figyelemmelhogy mi is történik " kb mikor a növény olaj iparunkat lenullázták" a nyugati " kérésre".

Semmi más nem folyik itt valójában, csak magyar cégek kivásárlása, a konkurencia felvásárlása, tungsram, rába, ikarusz, taurusz, amik átalakításokkal, beszállítókkal, nagyszerűen működhettek volna. A mezőgazdaságunkat az alapjaitól ölték meg az ipari felhasználású szántóföldi növény termesztés megszűntetésével, ennek következménye a feldolgozó iparunk szétesése. És írhatnám oldalakon keresztűl részletezve. Egy biztos, ezt az Eu s nagyhatalmak a magyar politikusok aszisztálása nélkül nem tudták volna megvalósítani.

2011. ápr. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Norvégia a halászati jogok miatt nem lépett be. Az EU ugyanis nem engedné a felségvizein úgy kizsákmányolni a tengeri élővilágot, mint ahogyan az a norvégok teszik. Ugyanez igaz volt Izlandra is, csakhogy ott elég csúnya válság volt (már 2006-ban megkezdődött) és egy rohadt kicsi országról van szó. A stabilitást csak az euró bevezetésével tudnák elérni.


Svájc meg félti a bankrendszerét. Azért olyan népszerűek a svájci bankok, mert az ügyfelek adatait szigorúan őrzik. (Banktitok.) Az EU ebbe is beleszólna, ha tagok lennének. (Régebben féltek attól, hogy nagyon megnőne az átmenő forgalom a csatakozás után, ehhez képest beléptek a Schengeni-övezetbe.) Meg eleve Svájc mindig is független állam volt. Pl. csak valamikor a kétezres évek elején léptek be az ENSZ-be.


Az EU olyan, mint bármi más, vannak előnyei és hátrányai is az ország számára. Időben is változnak az előnyök meg a hátrányok, meg attól is függ, hogy hogyan alkalmazkodunk hozzá. Az EU-s tagság inkább egy esély, ha nem élünk vele, akkor csak a negatív oldalát látjuk.

2011. ápr. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!