Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Én egy erdélyből áttelepült...

Én egy erdélyből áttelepült magyar vagyok. Ott piszok magyar itt piszok román vagyok. Miért van ez?

Figyelt kérdés
2009. febr. 26. 19:29
 1/9 anonim válasza:
48%

Hogy ott miért, azt nem tudom.

De itt... Itt ez a pici ország. Trianonnál jól megnyesték. Elvesztettünk egy csomó bányát, nyersagyaglelőhelyet, iparilag értékes területet. Gyenge lett, szegény és pici. Tragikus, de ez van...

Na most jönnek az elcsatolt terültekről vissza emberek, elsőként ők kapják meg a munkahelyeket, előtérbe helyezik őket egy csomó mindenben (pl. tévés műsorokra gondolok, címet nem írok) mindezt azért, mert határon túli magyar! Az ország ugyanolyan pici, kevés munkahellyel, és nekünk, akik mindig is itt éltünk, még kevesebb munkahely jut, mert hát a munkahelyek száma nem nő, az ország területe sem, csak hát jönnek emberek pluszba... És ugye mi nem mehetünk ki munkát vállalni...

Szóval nem azért, mert román vagy, hanem mert plusz ember vagy, gy plusz éhes száj egy kis asztal körül.

2009. febr. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Az első válaszoló helyett én szégyellem a pofám. Úgy látszik, szóról szóra megjegyezte Gy.F. kampánybeszédét, amit a kettős állampolgárságról szóló népszavazás előtt tartott.


A kérdezőnek: pont azért van, mert sajnos Magyarországon rengeteg olyan sötét, önálló gondolatokra képtelen, elképesztő demagógiával megetethető ember él, mint az első. Ők bármit elhisznek, amiben valaki megnevez egy embert(egy népet, egy társadalmi réteget, egy bizonyos foglalkozást űző csoportot, egy pártot stb.), aki, vagy ami hibáztatható az ő nyomorukért. Mindegy, csak legyen egy közös ellenség, akit lehet hibáztatni. Tanult embernek ismerős "valahonnan" ez a metódus, csak sajnos a többinek is pont annyi szavazati joga van.

2009. febr. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem amit írtál.De ha jól tudom sok magyar dolgozik Európa szerte.Ők nem veszik el a munkát máshol?Sokan vissza sem jönnek.Ott nincsenek útban?Különben semmi előnyöm nem volt hogy onnan jöttem,ugyanúgy kezeltek mint mást.Különben én becsületesen dolgozok de itt is van olyan kissebség aki munka nélkül segélyből él mégis többre tartják mint engem.Érdekelne a véleményed erről is.
2009. febr. 26. 20:52
 4/9 A kérdező kommentje:
A második válaszolónak:köszönöm!
2009. febr. 26. 20:54
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem ugyanolyan magyar vagy, mint én, aki itt születtem! Aki azt mondja rád, hogy román, az még nem volt Erdélyben.


Azt hiszem, amíg nem voltam Erdélyben, én sem láttam tisztán a dolgokat.

2009. febr. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
58%
Lehet hogy most jól le leszek pontozva de ez is egy szempont. Régen mikor a megboldogult diktátor elől menekültek ide az emberek (mert hát hova menjenek mikor ezt a nyelvet beszélik) nagyon sokan (tudom nem mindenki) kaptak ún. letelepedési segélyt. Na ezzel nem is lett volna gond de ez nagyon sokaknak szúrta a szemét. Én legalább 30 erdélyit ismerek aki több milliót kapott letelepedési segélyt államtól meg mindenféle egyházaktól és hát igy könnyű kezdeni egy új életet. Viszont aki ide született nem kapott semmit hogy elkezdhesse az életét. Van olyan ismerősöm aki megkapta ezeket a segélyeket innen onnan minden családtagjára felvette és vett belőle házat berendezte stb. Ja és utána elment feketén dolgozni. Na mármost ha az ideszületett magyar elmegy külföldre dolgozni jelentős része bejelentett munkára megy, nem feketézik és ha elmegy az adott országba viszi a kis megspórolt pénzecskéjét és nem az adott országtól várja el hogy elindulhasson. Tudom azóta ez a segély itthon is megszünt, de ez a tüske még nagyon sok emberben él. És sajnos ez még nem volt olyan nagyon rég ahhoz hogy már a feledés homályába vesszen.
2009. febr. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
hát igen. sokan nem tudák elmondani hogy miért nem szeretik a magyarok a románokat vagy a szlovákokat és fordítva.mert egyszer apuci vagy nagyapa azt mondta hogy pfúj büdös szlovák...nekem nincs semmilyen nemzetiségűvel bajom...
2009. febr. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%
Egyetértek az utolsó hozzászólóval. A nacionalizmus az európai népek veszte, mindig is az volt. Bele van nevelve mindenkibe, hogy "a román, az ukrán, a szlovák szemét", a "német és az osztrák barát" stb és ez már generációk óta öröklődik, pedig lehet, hogy még az életben nem találkoztak románnal. Szerintem te magyar vagy, nem román. Ez a speciális körülmények (Trianon) miatt másként van, mint olyan helyzetekben, mikor valaki önként települ egy másik országba. Én "anyaországbeli" vagyok, de nem értem azokat, akik Magyarországon lerománozzák, vagy szlovákozzák azokat, akik lehet, hogy nem is beszélik ezen nyelveket és magyarként nőttek fel, sőt! Szebben beszélnek magyarul, mint aki Magyarországon élte le az életét. Az én falumban is rengeteg erdélyi magyar él, a legtöbb ember pedig románoknak hívja őket és haragszanak rájuk, mert jó munkájuk van. Szerintem megérdemlik, ha képesítésben meghaladják a "magyart", nem? Hisz az számít, hogy jó munkaerő legyen és szeresse az országát. A sok ingyenélő általában nem azokból kerül ki, akik Romániából vagy Szlovákiából jönnek át dolgozni.
2009. febr. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Már megbocsáss, nem tudom merre laksz, de ha mondjuk te szüleid laktak volna azon a területen, amit elcsatoltak tőlünk anno, akkor most te lennél a "piszok román".


Bár voltaképpen az ilyen véleményeket meg sem kéne hallani.

2009. febr. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!