Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » "Hallod, román magyar. Tanulj...

"Hallod, román magyar. Tanulj meg helyesen írni, vannak könyvek, találsz neten is. Melléknevet nagybetűvel soha. Nehéz?"Azoknak a velemenyere lennek kivancsi akik ezzel egyetertenek. Miert erzitek ugy hogy az erdelyi magyar az roman?

Figyelt kérdés
2009. nov. 19. 14:46
 1/3 A kérdező kommentje:
2009. nov. 19. 14:49
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tévedek, ez volt az előzmény:


"Nem Magyarorszagon (csonka) szulettem hanem Erdelyben. Magyar vagyok akarhogy is faj nehanynak. Soha nem laktam Magyarorszagon egy napot sem es nem is szandekozom MO-ra koltozni, de Magyar vagyok, a gyerekeimet is Magyarnak nevelem es hazamnak tekintem Magyarorszagot. Hivjatok erdelyi Magyarnak semmi bajom....de KIKEREM magamnak hogy roman Magyarnak hivjatok!

Akinek nem inge ne vegye magara.

Szebb Jovot!"


Én pl. nem hívom az erdélyi magyarokat románnak, mert nem románok. Ismerek sokat, és többségükkel jó a személyes kapcsolatom. Az a kérdés persze bennem is felmerül, hogy miért lett újabban divat a helyesírásban is nacionalistának lenni, azaz a magyart nagybetűvel írni, a többi népet pedig kicsivel...

2009. nov. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

hirtelen a halotti beszed jut eszembe. latjatak feleim szumtukkel mik vogymuk. Ma ezt mar maskepp mondjuk...es lehet hogy holnaptol "Magyarorszag a Magyaroke!" lesz a helyes valtozat.

Szebb Jovot!

2009. nov. 19. 15:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!