Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Élmagyarázná valaki, hogy...

Élmagyarázná valaki, hogy miért venne fel alkalmazottat az akinek csökken az adója? Tényleg ezt akarta a Fidesz?

Figyelt kérdés

Már hallom is!

Mert a magasabb jövedelemből többet fog majd költeni!


"Persze" Autóra, plazmára, nyaralásra.


Ugyan is akiknek igazán nőtt a jövedelme, azok nem fognak több magyar árut vásárolni. Akiknek meg alacsony, azok így a jövedelmük 90-100% át kifizetik számlákra és élelmiszerre, ruhára.Az az, azok nem fognak többet fogyasztani, sőtt inkább az elszabadúlt élelmiszer és energia árakat nézve, még kevesebbet.


Az az, a jómóduak import igényét az egész ország fogja fizetni, míg a csökkenő fogyasztás miatt nő a munkanélküliség.


Mi lesz ebből?


2011. márc. 23. 18:53
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

""pozitív hozzáállás ez hiányzik ebből az elcseszett országból



Ha kinn a sejehajom a gatyából, akkor nehen tudok + lenni!

2011. márc. 23. 20:43
 12/20 A kérdező kommentje:

""Azért nem lesz ebből munkahelyteremtés,mert NEM a vállalkozás adója csökken,hanem a vállalkozó saját személyi jövedelemadója. Ebből nem fogja bővíteni a vállalkozását! Nem vesz fel új embert,ha nincs is szüksége rá.



Világos az okfejtés, én is ezen a logikai szálon haladok az emberi reakciók és az egyszerű közgáz talaján.


SAJNOS

2011. márc. 23. 20:46
 13/20 anonim ***** válasza:
Kinn a sejhajod a gatyából de internetre van pénzed?
2011. márc. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Egyébként kérdező a gazdaság nem egy egyszerű logikai közgáz szálon megy, sokkal összetettebb.
2011. márc. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

"""Kinn a sejhajod a gatyából de internetre van pénzed?



Nem is tudom hogy ez a megjegyzésed mit is példázhat, mert lehet tragikus, irónikus, hiszen 10euró a havidíjja. Az az egy átlagos német fizikai szaki 20-30 perces munkájának jutalma.


GONDOLKODJ

2011. márc. 23. 22:16
 16/20 A kérdező kommentje:

""Egyébként kérdező a gazdaság nem egy egyszerű logikai közgáz szálon megy, sokkal összetettebb.



Ebben igazad is van.

Csak hogy sem a logikát sem a közgázt nem lehet kihagyni ha érteni akarjuk.

2011. márc. 23. 22:18
 17/20 anonim ***** válasza:
és hol vagyunk mi a német szinttől?
2011. márc. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

és hol vagyunk mi a német szinttől?



Látod ezt magyarázom, mert én semmivel nem vagyok butább, csúnyább, szakmaiatlanabb, stb mint egy átlag német.

És még is feltudom fogni, hogy én az ő rabszolgája vagyok!

2011. márc. 23. 22:36
 19/20 anonim ***** válasza:
mehetsz németországba és nem leszel rabszolga...
2011. márc. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

"Csak hogy ha a élőmunkaterheket csökkentették volna, akkor lehetett volna ez a hatás. Ugyanis így ingyen van az a + 16% ék, és nem kell beruházni stb. Ha viszont az élőmunkaterhek csökkennek akkor valós versenyelőny jelentkezik a nyugattal, illetve a hazai fizetőképes kereslet is élénkűlhetett volna, lévén hogy az alacsonyabb ön vállalkozásoknak is kedvezett volna " ami a leg jelentősebb szektor ma magyar o-on. "


Kb 3-4%-on mennyit lehet csökkenteni? Mert ha a TB-hez hozzányúlnak az nagyon csúnyán borul. És a terheken az a nagyobbik rész. A munkaerő ugye a cégnek a szuperbruttóba kerül, ez a 20. Minimálbér közelében ennek 3-4%-a az SZJA.

2011. márc. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!